İşte yıl sonu dolar tahmini! Merkez Bankası açıkladı

Merkez Bankası'nın eylül ayı beklenti anketinde yıl sonu dolar kuru beklentisi 6,5938'e yükseldi.

İşte yıl sonu dolar tahmini! Merkez Bankası açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), beklenti anketinde 2018 yıl sonu dolar kuru beklentisi 6.5938 TL (önceki 5.9663 TL), gelecek 12 ay sonu dolar kuru beklentisi ise 7.0786 TL oldu.

TCMB Beklenti Anketi Eylül ayı sonuçlarına göre ay sonu TÜFE beklentisi yüzde 2,13, 2018 yıl sonu TÜFE beklentisi ise yüzde 19,61 oldu.

Önceki beklentiler sırasıyla yüzde 1,25, yüzde 16,45 seviyesindeydi.

Anket sonuçlarına göre Eylül sonu TCMB bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı beklentisi yüzde 21,44 oldu. Önceki anket döneminde beklenti yüzde 17,75 seviyesindeydi.

2018 yıl sonu cari denge beklentisi 49,67 milyar dolar açık şeklinde gerçekleşti

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 108 yorum
tercümesi. hafta sonu 6,59 ay sonu 7,07 demektir
arkadaş üç ay önce 4.80 di geçen ay 5.20idi ne oldu reis kızar bak bir kararname ile 3.80 e düşürüverir hah ha hah ha
@garipuyar yeni başlayanlar için chp kılavuzu
Dolar yıl sonunda 8 lira
10 tl.
merkez bankası, Durmuş Yılmaz görevden ayrıldıktan sonra yaptığı hesapların tahminlerin hiç birisin tutturamadı. dolar bugün 6.60 yıl sonunda 7.60 bin 8.50 işte buraya yazıyorum.
sizde kına yakın 10 tl olunca
ülkeyi batırdıniz vatanınizi seviyorsaniz istifa eder daha yetkin insanlar basa gecer
nası olıyo yılbaşında hani 3.96 dı ... yazık yazıkk devalasyon yaşadık devlwtimizden ses yok elekrige zam suya zam dogalgaza zam petrole zam içme suyuna zam peynire zam zeytine zam. askeri ücret 1.600 tl nası gwçincek bu halkımız diyen yok yazık yazık.....
trumpın tweetlerini hesaba kattınız mı??
8tl.yi bulur öyleyse
böyle bir açıklama doların bir daha asla dusmeyecegini gösteriyor. hani büyük bir oyundu bu , tekrar eski haline döndürecek ti TC Başkan imiz. uyutuyormu bizi.
10 tl kesinlikle olacak görücez Allah yardımcımız olsun
Allah sizi bildiği gibi yapsın birde bizlere düşücek şöle olucak böle olucak elinizdekileri bozdurun diyordunuz mahvoldu vatandaş tam 4.aydır atölyemde iş yok yazıklar olsun sizlere
Şaka mı bu ? Yıl sonu dolar en az bakın en az 7 tl olacak.
her ay asrtırıyor yıl sonu tahminini. 1 ay sonrada 6,9,,,,,, der. alıştıra alıştıra yıl sonunu 7,5.... ile kapatırız. :) Yada hiç ekonomiyle alakaları yoktur.
üretim olmadıgı sürece doların yükselmesi kacınılmaz yıl sonu 7 ve üstü
merkez bankası 6.59 dediyse o 7.9 olur bakında görün
hani bertaraf edilmişti tekrar eski seviyesine 2 ay içinde inecekti ne oldu şimdi merkez bsnkası 6,5 seviyelerinde bekliyorsa demekki 8 olur
savaş vardı hani birileri oynamıştı kurlarla. ne oldu, oyun degilmiymis.gercekmiymis. kabul yani TC Başkanım .
sonunda bizde kabul ettik. madem dis guclerin oyunuydu o zaman bizde ic gucumuzle indirseydik. demekki bu isler tavsana kac taziya tut mantigi ile yuruyormus.
Geçen defa yaptıkları tahmin ortada. en iyimser tahmini yaparlar her zaman. önümüz kış , demek ki dolar 8-10 tl bandı arasında olacak demektir. şu zamana kadar paramı tl de tuttum ama kimse kusura bakmasın. milli paramızı kağıt paçavrasına çevirdiler maalesef, biraz düştüğü an dolarımı alır otururum. Reisle damadı düşünsün.
MB 7 diyorsa kesin 8/9 tl olur
8
7-8 arasında bir şey olacak demektir bu.
NE OLACAK AYNI TÜRKİYEDE fiatlar dolarla artar dolar düşsede fiatlar Hep el yakar çünkü kurumlar yasaları uygulamıyor Kes cezayı Yasaya uymayanları görsünler Devlet Millet ten yana olmalı Dayısı olandan yana değil
yarasın milletime.ülke gitti
Kendileri bile inanmıyor.Doların tahmin sonuçlarına,7,50 üzeri kesin kapatır.Eğer göç dalgası olursa 10,00 gibi olur.
ben görcem bu milleti kriz döneminin lale devrini yaşıyorlar şuan da. bolluk için de olmasına rağmen herşeye zam geldi. firmalar batmaya başlayınca işsizlik artınca bi de kışın yoklukta alamayacak, ödeyemeyecek durumlara gelecek herkes. işte o zaman millet biz ne yaptık demeye başlayacak. şu günleri bile arayacak duruma gelicez
Kalibi basarim yil sonu 8 lira.
Kendileri uydurup kendileri inanıyorlar mı acaba bu hayali hesaplara.İkide bir hortum, kazık yiyip ardından zam yağmurlarıyla serseme dönüp, hayatta ve ayakta kalabilmeye direnen vatandaşlar olarak kazandığımız engin tecrübelerle bizler çok daha gerçekçi ama acı tahminlerde bulunabiliyoruz. Mesela, günlerdir sürekli yarasız boş laf üreterek, devlet bankalarını hala hortumlatarak, yüksek faiz, taviz ve bedellerle dış borç alıp, israf ve şaşaya harcıyarak, yetersiz önlemlerle,.. bu gidişatla TC.nin iflasının bile çok yakın olabileceğini kestirmek için Peygamber öngörüsüne sahip olmak gerekmiyor.
SADECE TÜRK LİRASI OLAN ZARAR ETTİ BEN ONU ANLADIM VE YAŞADIM MALI MÜLKÜ OLAN BİŞEKİLDE SIYRILDI ZAM YAPTI FİYATI İKİYE KATLADI FALAN TL PARASI OLAN BİR KISMI PÜF UÇTU.
üzerine 1 tl koyun .
mb kur beklentisini 50 kere değiştirdi ...hala da utanmıyor değiştirp durmaktan....
Merkez bankası başkanı kesin fetöcü. 2013 yılında 2018 yılı sonu dolar kurunun hükümet öngörüsü 1,5 tl idi. merkez bankası hiç birşeyden anlamıyor. 0,23 usd hala 1,5 tl. bunlar merkez bankasının yalan haberleri. gerçek haberler a haberde açın izleyin uyumaya devam edin. ben görcem bu milleti kriz döneminin lale devrini yaşıyorlar şuan da. bolluk için de olmasına rağmen herşeye zam geldi. firmalar batmaya başlayınca işsizlik artınca bi de kışın yoklukta alamayacak, ödeyemeyecek durumlara gelecek herkes. işte o zaman millet biz ne yaptık demeye başlayacak. şu günleri bile arayacak duruma gelicez
3 ay önce 5.30 diyordu şimdi 6.59 diyor fark 1.50 bu matematik ile 3 ay sonra 8
fırsatcı esnaf yaşadı o zaman doları bahane edip bahcesindeki patatesi dolar yukseldı diyıp pahalıdan verir
aman düşürmeyin sakın... biz düşer beklentisi ile yaşayalım siz daha da yükselir diye tahmin edin....
Biz de yedik...
bu merkez bankası dostmu düşmanmı anlamadın.yüksek dolar kurunu kabüllendirmeye çalışıyorlar.düşürmeye ugraşmıyorlar.
başkanlık tutmadı acaba krallık falan mı denesek :P
Diğer Haberler