İşte zamlı emekli maaşları

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, "'Ekim 2008'den önce emekli olanlar için en düşük işçi emekli aylığı sadece 36,66 lira artarak 922,55 liraya çıktı'' dedi.

İşte zamlı emekli maaşları

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, işçi emeklilerinin aylıklarına yapılacak zammın, TÜİK’in açıkladığı TÜFE rakamlarıyla belli olduğunu belirterek, ”Ekim 2008’den önce emekli olanlar için en düşük işçi emekli aylığı sadece 36,66 lira artarak 922,55 liraya çıktı” dedi.

AA muhabirine açıklama yapan Ergün, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 55. maddesi uyarınca düzenlenen emekli aylıklarına 2013 yılının ilk 6 ayında yapılacak zamların TÜFE rakamlarıyla belirlendiğini söyledi.

İşçi ve Bağkur emekli aylıklarına yapılacak zammın bir önceki 6 aylık dönemin gerçekleşen enflasyon oranı kadar olacağını ifade eden Ergün, TÜİK’in yaptığı hesaplamalara göre Temmuz-Aralık 2012 döneminde 6 aylık enflasyonun yüzde 4,14 olduğunu belirtti.

Ergün, şöyle devam etti: ”Buna göre, 5510 sayılı Yasa’nın yürürlük tarihi olan Ekim 2008’den önce emekli olanlar için en düşük işçi emekli aylığı sadece 36,66 lira artarak 885,89 liradan 922,55 liraya çıktı. 2008’den sonra emekli olan işçi emeklilerinin 685,24 lira olan taban aylıkları da 28,37 lira artarak ek ödeme dahil olarak 713,61 liraya yükseldi. Aynı dönemde emekli olanların tavan aylıkları ise 2 bin 788,90 liradan 2 bin 904,36 liraya yükseldi.

Diğer taraftan, 687,85 lira olan en düşük Bağkur esnaf emeklisi aylığı 29,43 lira artarak 717,28 lira oldu. Ayrıca, 509,29 lira olan en düşük Bağkur tarım emeklisi aylığı da 21,07 lira artarak 530,36 liraya çıktı.

En düşük memur emeklisi aylığı ise 2013 Ocak ayından geçerli olacak yüzde 3 artış ve yine yüzde 0,12enflasyon farkıyla beraber bin 53,63 liradan bin 86,52 liraya yükseldi. Memur emeklilerinin taban aylıklarındaki artış miktarı 32,89 lira olarak gerçekleşti.”

-”Emekliler arasında ayrım yapılmamalıdır”

Emeklilerin yaklaşık yüzde 85’inin açlık sınırının altında, yani en düşük aylık seviyesinden aylık aldığını ileri süren Ergün, ”Enflasyona endeksli zamlar, emeklilerin derdine derman olmaktan uzak. Ayrıca, tek çatı sistemine geçtiğimiz savunulurken, bir kısım emekliye enflasyon oranında zam yaparken, bir kısım emekliye enflasyonunun 1-2 puan üzerinde artış yapan bir toplu sözleşme anlayışını uygulamak hakkaniyet ölçülerine sığmamaktadır” dedi.

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün şöyle devam etti: ”Memur emeklilerimizin toplu sözleşme düzenine göre memurların aldığı zamlardan yararlanması elbette ki olumlu bir gelişmedir. Ancak yıl içerisinde Bağkur ve SSK emeklilerinin bu zammın gerisinde bırakılması da haksız bir uygulamadır. Aradaki fark mutlaka kapatılmalı, emekliler arasında ayrım yapılmamalıdır.

Diğer taraftan, birçok kez eleştirmemize rağmen bir başka haksızlık da süregelmektedir. Enflasyon sepetinde, emeklinin yaşam alanına girmeyen birçok kalem malzemeyle yapılan hesaplamalar bizim gerçeğimizi yansıtmamaktadır.”

2008 öncesi emekli olanların taban aylıkları (TL)

-------------------------------------------------

SSK Bağkur (Esnaf) Bağkur (Tarım) Memur

------ -------------- -------------- -------

Temmuz 2012 885,89 687,85 509,29 1053,63

Ocak 2013 922,55 717,28 530,36 1086,52

(* Bağkur taban aylıkları esnaflar ve tarım emeklileri için 1. basamak ödentileri olarak dikkate alınmıştır.)

(MİLLİYET)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 138 yorum
çalışırken kazancının kıymetini bileceksin bilmessen böyle yetmiyor deyip bağırırsın.bende emekliyim ama yetmiyor diye bağırmıyorum.bizim millet herşeye ideolojik bakıyor siyasette ,sporda vs.lütfen objektif olalım.
ne kazmasın bee..eline ne kadar para geciyorda kıymetini bileceksin..yalakalık uşaklık senin kanında var...
BU ANLAŞILAN ÇALIŞIRKEN KEMAL SUNALIN FİLMİNDE Kİ GİBİ BEN GÖRMİYEYİM YAN CEBİME KOYCULARDANKİ KAZANDIĞI RÜŞVET ÇARKIYLA HEYBEYİ DOLDURMUŞ Kİ ŞİMDİKİ ALDIĞI EMEKLİ MAAŞI ONUN İÇİN ÇEREZ PARASIDIRDA İHTİYACI YOKTUR BELKİDE YADA AKP NİN SAYESİNDE ZENGİNLEŞEN YALAKALARDANDIRDA İHTİYAÇ DUYMUYORDUR EMEKLİ MAAŞINA ANLAYANAAAAAAA VEDE AKP GELDİKTEN SONRA ZENGİN OLANLARIN SAYISINI BİR ARAŞTIRIN
nereden, ne görevle ve ne şartlarda emekli oldun merak ettim. Millet vekili emeklileri de var, bak ağlıyorlarmı???
Haline şükretmeyen sonu hüsrandır Hz.Musa da şükrü yaymak için elinden geleni yaptı ama ne yazık ki isyan ediyorsunuz?15 sene önce hergün zam yiyordunuz?unuttunuz mu ekmeginize mi zam geldi giyim kuşamınıza mı eğitim gören çocuklara mı ilaçlarınıza mı ? Doğru bu hükümet maaşınızı 7000 tl de yapsa beğenmeyeceksiniz.Ben çalışmasam ve asgari maaş almasam bile faydalanıyorum bir çok avantajından.Teşekkür ederim Fatihim.Bu mesaj lütfen yayınlansın hep Sol görüşlü partiler neden Sağ görüş hiç birşey yazmamış...
Doğalgaz reel zamını bir hesapla,elektriği de ondan sonra yaz.Ben sağcı değilim kapitalizm e daha yakınım.
ağzına sağlık kardeş bu karşı olnlar zaten kanaatsizler yada yahudi severlerde ondan böle yapıyolar?.
ne ayaksın sen. maaş ne kadar senin?
arkadaş haklı bende aynı düşüncedeyim halinixe şükredin oyunuzu akp ye verin 80 elektrik 50 su 200 dogalgaz maaş 775 hergün 3 ekmek 1 makarna 1 katı yag alıyorum bana yetiyor kıyafet yerine yaprak kullanın naylon terlik le gezin o zaman yeter şükredin
SANA YORUM YAZMAYA BİLE DEĞMEZ
dostum sen nerde yaşıyon patogonyadamı yaşıyorsun.millettle dalga geçer gibi yorum yapıyorsun . senin ev geçindirmediğin belli zaten zam yokmuş.nerdeyse her ay her şeye zam geliyor.741 lira asgari ücret alıyorum 300 ev kirasi 110 lira okul servisi pazar parası ekmek parası elektirik su allahtan sobayla ısınıyoruz diyecem ama odunun tonu 400 lira.seninde dediğin gibi şükretmek lazım doğru rabbime binlerce kez şükür.ağzımdan şükür eksik olmaz.ama bu olayın şükürle alakası yok. her insan refah bir seviyede yaşamayı hak eder seninde çocuğun gözünün içine bakarak bir şey isteyipte alamazsan anlarsn
senin tuzun kuru herhalde gelirin iyi salla bakalım dengesiz asker
biz halimize şükür ediyoruz ..amma senin gibi YALAKA TAKIMI OLDUĞU SÜRECE..BU HALK SEFALETE MAHKUMDUR..KENDİLERİNE 1 GECEDE %50 ZAM YAPANLARA NEDEN ŞÜKRETMESİNİ DİYEMİYORSUN..YALAKA UŞAK..he şunuda bil kanımın son damlasına kadarda MİLLİYETÇİYİM....
tr_ydoğan bu yorumu iyicene oku!! çalışmadan ve asgari maaş almadan nasıl faydalanıyorsun!!! bizede anlat bizdee beğenelim çok met ettiğin hükümeti!! sana bir kaç soru dürüst isen doğru cevaplarsın!! bu hükümet ikdidar geldiğinde elektirik ne kadardı şuana kadar yüzde kaç zam yedi?? mazot ne kadardı şuana kadar yüzde kaç zam yedi?? peki emeklinin maaşı ne kadardı yüzde kaç zam yedi?? belki bu bir kaç sorunun cevabı kapalı gözlerinin açılmasına yardımcı olur!! gerçi sen beleşten yaşıyorsun ya!! onun için seni etkilemiyor ve farketmiyorsun bu zamları!!!
kardeş,sen bundan öncekilerin kazığından ya habersizsin,yada politika yapıyorsun!!!Evet,istenilen iyilik düzeyinde değiller ama emekli banka kuyruklarındada ölmüyor!Her gün her gün zam,zulüm yok;Geçmişin yanlışlarını bu İktidar düzeltmeye çalışıyor ama,az daha sabırlı olmak ve adam gibi doğrularıda ezip-büzmeden konuşmalıyız...
recgüler55, kardeş tasa etme geçmişi çok iyi biliyorum!! yalnız sen şunun ayırdına varamıyorsun geçmişte sistem hatalıydı diye emekli banka kuruklarında bekliyordu şuan maaşlar daha sistemli dağıtılıyor doğru!! ama şuanda açlıktan ölüyor emekli!! eline kalem kağıt al on sene önce emekli 3 saat banka kuyruğunda bekleyip maaşını aldıktan sonra o maaşla neler alabiliyordu, şimdi doğru banka kuyruğunda beklemiyor ama neler alabiliyor acaba!! bir hesapla bakalım!! ben sana bir ayrıntıyı söyliyim on sene önce antakya merkezde ekmek 0,15 kuruştu şimdi ise 0,75!! yani yüzde 450 zamlanmış!!
bu zamlarla hükümetiniz batar bu zamlarla büçtelerinizdeki açığı doldursaydınız daha iyi olurdu hiç olmasa emekliyle alay etmiş olmazdınız alırsını oy bekleyin
Merak etme dostum...Bu ülke saf dolu...
allah razı olsun.bundan iyisi can sağlığı.şimdiye kadarki hükümetler ne verdi.öncehaline şükrett.....
senin gibi angutların yüzünden bu millet yakında bölünüp parçalanacak...tüm bunlara zemin hazırlayanda o sevdiğiniz AKP ve zihniyeti.....bakalım o zaman sen hangi tarafta olacaksın...ayrıca müslümansan gözün görmeli ki AKP nin müslümanlıkla alakası yok.....
Host....!
yaptığınız zamma bakın piyasaya yüklediğiniz zamma bakın birde övünüyorsunuz emekliye zam yaptık diye .hey güzel yurdumun emekçi insanları devletimiz köle gibi çalıştırıp üç kuruş zammı size layık görmüş hakkınızı helal ediyormusunuz hakkınızı helal ediyormusunuz hakkınızı helal ediyormusunuz
sana ve senin gibilere mustafakemal ve inönünün poklarını vermelilerki ozaman bolca yeter yer yer geğirirsiniz geberinceye kadar?.
EMIYORUZ ETMIYORUZ ETMIYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ.
zamları vermeden aldılar zaten.herşeye korkunç zam gldi.kimi kandırıyorsunuz.enflasyon yokmuş.aağababası var.hayat pahalılığı görülmemiş seviyeye ulaştı.artık geçinemiyoruz.yeteeeeeeeeer.defolun gidin.
inşallah seni gömmeden gitmezler
nere defolun gidin diyorsun,arkasındaki bir kısım koyun sürüsünü görmüyormusun yorumlara baksana,elinden ekmeğinide alsa adam hala razıyız diyor.aziz nesini sevmezdim ama adamın bir lafı çok yerindeydi, yüzde 65 likler.
30 tl zam olur mu angutlar . protesto ediyorum diyen beğensin.
iyi işte akp ye oy veren davarlara bir balya saman parası.
davar senin gibi hesap bilmeyenlere denir.,-*
nasıl yapılıyor hesap nerden nemalanıyosun sen onu söyle akp yi savunanlara bakın mutlaka ama mutlaka bir kollar da gençlik kolu ihtiyar heyeti bilmemnerelerde biryerlerden nemalanıyorlar bu adamlar.çöpçlük yapmak için kendilerini satıyorlar.
davar senin gibi hesap bilmeyenlere denir geri zekalı salak muhalefet
haklısın birader bende emekliyim ama hep aynı laf hepsi boş
Daha beter olun bu AKP'yi başa getiren orda da tutan siz ihtiyarlar değilmisiniz. Bide çıkıp söz söylemeyin sizin yüzünüzden hala tek başına iktidar bunlar...
BEN BU HÜKÜMETİN TARAFTARIYDIM BUNDAN SONRA BİR DAHA OY VERMEM EMEKLİ EZİLİYOR UMURUNDAMI BENCE BUNLAR ALLAHTAN KORKMUYORLAR KORKUSU OLSAYDI BU KADAR EMEKLİYE YÜKLENMEZDİ BENCE BU EMEKLİLER ENAYİ KUSURA BAKMAYIN BENDE EMEKLİYİM HER ZAMAN YAZIYORUZ AKP HÜKÜMETİNE OY VERMEYELİM DİYE YİNE ONA VERİLİYOR
sende vatan haini yahudi severler tarafındansı da ondanböle yazıyon sizin gibilere bütçenin yarısını verse yinede yetmez dersiniz?.....................................?
BEN BU HÜKÜMETİN TARAFTARIYDIM BUNDAN SONRA BİR DAHA OY VERMEM EMEKLİ EZİLİYOR UMURUNDAMI BENCE BUNLAR ALLAHTAN KORKMUYORLAR KORKUSU OLSAYDI BU KADAR EMEKLİYE YÜKLENMEZDİ BENCE BU EMEKLİLER ENAYİ KUSURA BAKMAYIN BENDE EMEKLİYİM HER ZAMAN YAZIYORUZ AKP HÜKÜMETİNE OY VERMEYELİM DİYE YİNE ONA VERİLİYOR
KAPALI KAPILAR ARKASINDA YAHUDİLERLE GİZLİ ANLAŞMA YAPAN YAHUDİ,YANKİ AŞIĞI SİZ DEĞİLMİSİNİZ HERKESE DİL UZATIYOSUNUZ UTANMAZLAR ABD DE FETULLAH HOCANIZIN NE İŞİ VAR O ZAMAN SATILMIŞ ZİHNİYET YOKSUNU KİŞİLİKSİZ LER SİZ BU ZİHNİYETİNİZLE YAKINDA APOYADA OY VERİRSİNİZ LAFIM SANA BASTON KORKULUĞU YAHUDİ YANKİ AŞIKLARI
ula baston belliki baston gibi sadece bi odunsun yahudi diye millete laf edeceğine yalakalığını yaptığın r.t erdoğanın yahudilerden aldığı nişanı bi açıklayıver zahmet olmazsa.ama sen baston gibi odunsun onlara kafan basmaz dimi bob eş başkanlığını sorsam onu da hiç bilmezsin.çünkü sen ve senin gibiler odun olduğunuz için ancak baston yada keser sapı olursunuz.
haberde en düşük işçi emeklisinin maaşının 885 lira olduğundan bahsediliyor, bir defa bu bilgi kökten yanlış, benim babam da işçi emeklisi 750 tl maaş alıyor... önce bunu açıklasınlar... normal bildiğin asgari ücretten çalışıp emekli olmuş...
çok doğru söylüyorsun arkadaşım.Benimde kayınvalidem 730.- tl.alıyor.Bu nasıl anlamış değilim.Birileri yalan söylüyor ama kim.
bundan sonra bunlara oy yokverdiğim oy da haram olsun
GEÇ KALDINIZ ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ.GERÇEKLERİ SÖYLEYENLERE HEP KIZDINIZ AMA UCU ŞİMDİ HERKESE DOKUNMAYA BAŞLADI
zam iyidir iştah açar halsizliği yok eder grip vs tüm virüslerden korur içinizi bilinmedik bir huzur kaplar yani zam iyidir .
SİZİN GİBİ YALANCI SAHTEKAR HÜHÜMET YOKTUR.
bende emekliyim çok bile veriyorlar ben başbakan olsan hiç vermem nasıl olsa bu mallar bana oy veriyor koş emekli koş AKP oy vermeye kimse şikayetci olmasın oy verirken düşünecekti hiç birine açımıyorum bende emekliyim 800 tl alıyorum hemde yeni emekli 2011 emekli oldum
SİZLE HALA BUNLARA İNANMAYA GÜVENMEYE DEVAM EDİN....KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ...
en iyisi bu..yüzde altmışla yine geleceğiz
Bu adamlardan önce en dussuk ssk emekli maaşı 150 usd hastahane harcamaları emekliler olsun idi. 75 Milyonluk Turkiyenin 12 Milyonu Emekli. Lütfen yorum yapanlar gecmişi unutmasın yorum yaparken insanlar adil olsun.
hastanede ne olmuş ne olmuş.artık eczaneye ilaç parası vermeden yani borcun varsa hastanenin önünde gebersende sana bakmıyor hastaneler sevgili kardeşim.bence geçmişe değil artık geleceğe bakalım biraz geçmişte bu şekilde davrananlar şimdi neredeler.kötden emsal olmaz.
ÇOK VERDİNİZZ LAN BİRAZINI GERİ ALIN BU PARAYI BİTİREMEY,Z VAY VAY TÜRKİYENİN BAŞIIIIIIIIIIIIIIIII.......BUKADARMI ESARETİNİZZ VAR BE ................
cok verdiler ise sende fazla olan kismini Mehmetcik vakfina bagisla LAN...
ALLLAH DEVLETİMİZE BAŞBAKANIMIZAZEVAL VERMESİN YAAAA ALLLAHHH BİSMİLLAHHHH YOLA DEVAM
ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR..SENİN TAPTIĞIN KİŞİNİN KUL HAKKI YEDİĞİNİ BİLİYORMUSUN.?SİZLER YALAKALIK,DALKAVUKLUK,UŞAKLIK YAPIYORSUNUZ..HEPİNİZİN SONU GELDİ...İNŞALLAH KURU EKMEĞE MUHTAÇ OLURSUNUZ...
sen askeri ücretle gecınmıyorsun sanırım kardeş
uygun gören sayın bürokratlar veya her kimlerse bu parayla kendileri geçine bilirlermi aceba? çok şey istemiyoruz bir düşünsünler yeter belki vijdanları sızlar tabii varsa.....
ALDATICILAR SİZİ ALLAHLA ALDATMASIN.FATIR SURESİ 5. ayeti
yazıklar olsun bu hukumete allah cezalarını verır ınsallah
Elektrik-doğalgaz-sigara,dolmuş zammı-kira zammı ne kadar arttı bilen devlet adamı varmı emeklinin 36 tls kira zammına yetmiyor.Bu emeklilerin hakkını öbür dünyada nasıl hesabını verecek bu tüm millet vekilleri.550 millet vekili milletin derdini değil kendi koltuk keyfi kavgasını tv de basında yer ediniyor.Yaradan benim karşıma KUL HAKKI ile gelmeyin diyor.Bence bunların bu hakların hesabını nasıl öbür dünyada verecek.
emekli oluncaya kadar alem yapıp parasını harcıcana ev alsaydı emeklinin kirada işi ne hem kaç emekli kiradki abartıyonuz türkiye her 3 insandan 2 sinin birden fazla evi var svsaklamayalım lütfen
emeklilerin bagışlarını 0 15 kesıyorsunuz acaba mıletvekillerının bagışlarıda kesılıyormu cunku hem emekli aylıgı hemde mıletvekillıgı parası alıyorlar allaha revamı yazıklar olsun bundan sonra akepeyo oy vermıyecem cunku benım cebımden benım paramı alırsa oyumu malesef daha vermıyecem
bu işçi emeklileri derneği başkanı uyuyor galiba
oyları dernekler vermiyor oyları sizler oy veriyorsunuz sonra kazığı yiyince bağırıyorsunuz ama seçim zamanı eminimki gene oy vereceksiniz insanlar sevildiği yere gider
ÇOCUKLAR ve YAŞLILAR mutlu değil ise o toplumda çok şeyler eksik demektir.
Siz niye kendinize Tefe ile Tüfe ile zam yapmıyorsunuz.Benzine,doğalgaza,elktriğe,suya %15 den fazla zam,kendinize %70 zam, bize gelince Tefe-Tüfe.Allah sizi bildiği gibi yapsın.
çok dellenmeyin beyler 2 torba kömüre yine satılırsınızz bu bi gerçekkk
EMEKLİLER CEVABINI İLK SEÇİMLERDE VERECEK AKP nin HİÇ ŞÜPHESİ OLMASIN
çok gördük siz anca bundan anlarsınız deveyi diken insanı .........makbul dur
oy vermeye devam akıllanmayanlara cok bile vermişler arada bizide yakıyorlar
BEY LER NİÇİN SIZLANIYORSUNUZ.BAKKAL A GİDİP YA ALLAH BİSMİLLAH DEDİĞİNİZDE BAKKAL SİZE BEDAVA VERMİYOR MU YOKSA.BU ZÜBÜK HER SURİYELİ VATANDAŞA BU GÜNE KADAR BENİM 5 MAAŞIMI HARCADIĞINI İFTİHARLA BAĞIRIYOR.ABD LE BİR OLUP DÜNYAYI KARIŞTIRMAK VE OĞLUNA GEMİCİK ALMAKTAN SİZE PARAMI KALIYOR ALLAH AŞKINA.
EMEKLİ OLAN İNSANLAR, KENDİLERİNE REVA GÖRÜLEN BU İNSANCA YAŞANAMAYACAK KADAR AZ OLAN MAAŞ KARŞISINDA OY ZAMANI GEREKENİ YAPMAZLARSA DAHA DİYECEK BİR ŞEY YOK. ZAM YOKSA OYDA YOK ÇÜNKÜ KENDİLER DEVEYİ HAMUDUYLA YUTUYOR, HERKES ÇOCUĞUNU BİN LİRA MAAŞLA İŞE SOKAMAZKEN BAŞBAKAN KIZINI KENDİ DANIŞMANI YAPIP 28 BİN MAAŞLA ÇALIŞTIRIYORSA BUNU NERESİ ADALET SİZLERE BIRAKIYORUM
adalet ve kalkınma partisinin adaleti bu işte. asgari ücretede 35 lira layıkm görüldü ama daha verme den fazlasıyla aldılar bizden.
bozun bozun harcayın iki ayaklı % 50 dabi koyunlar
üzerimize ölü toprağı serpildi sanki !!!
EMEKLİLER AĞLAMAYIN KENDİM ETDİM KENDİM BULDUM BESTESİ VAR AÇIN DİNLEYİN SİZE AZ BİLE
DOĞRU DEDİN.HEM AĞLIYOR HEM OY VERİYOLAR
tam bir komedi ya yemin ederim bu ülke memur maaşlarında en iyi komedi türünde oscara aday olur
kaşıkla verdiğini kepçeylede geri alıyor neversin nede zamlarla geri alsın
AMAN EMEKLİ MEMURLARA ÇOK ZAM VERİYORSUNUZ ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN SİZ OLMAZSANIZ DA BUNDAN İYİSİ CAN SAĞALIĞI YETERKİ BÜTÇE AÇIK VERMESİN EH BU DÜNYA GEÇİCİ BİZ HESABI UKBAYA BIRAKTIK ESAS ENFLAASYON HESABINI ORADA RABBİM YAPACAK YİYİN İÇİN EĞLENİN DAHA HENÜZ VAKİT VARKEN BİLR GÜN AKİBET TOPRAK YOK ONDAN O HESAPTAN KAÇMAKKKKKKKKKKKK
YA SEN NE ADAMSIN KAZIM BAŞBAKAN OCAK ZAMMINI 5.34 OLARAK AÇIKLADI,SENDE 4.14 E DÜŞÜRDÜN SENİN DÜNYADAN HABERİN YOK,GALİBA SGK YÖNETİM KURULLUGUNDAN ALACAĞIN MAAŞI DÜŞÜNÜYORDUN AÇIKLAMA YAPARKEN BİRAZ AKILLI OL.
çok doğru bende yazmıştım,hatta resmi gazetede yayımlandı bu adamın haberi yok.
iman eden beş vakit namaz kılan adamlar bu ülkede aç yaşayan insanlardan haberi yok insanlar borç batağında kredi üstüne kredi ama ülkemiz günlük güneşlik akp ye oy vermeye devam tek başına yolmaya devam etsin ülkeyi
Diğer Haberler