FİNANS

İşte zamlı emekli maaşları

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, "'Ekim 2008'den önce emekli olanlar için en düşük işçi emekli aylığı sadece 36,66 lira artarak 922,55 liraya çıktı'' dedi.

İşte zamlı emekli maaşları

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)  Genel Başkanı Kazım Ergün, işçi emeklilerinin aylıklarına yapılacak zammın, TÜİK’in açıkladığı TÜFE rakamlarıyla belli olduğunu belirterek, ”Ekim 2008’den önce emekli olanlar için en düşük işçi emekli aylığı sadece 36,66 lira artarak 922,55 liraya çıktı” dedi.

AA muhabirine açıklama yapan Ergün, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 55. maddesi uyarınca düzenlenen emekli aylıklarına 2013 yılının ilk 6 ayında yapılacak zamların TÜFE rakamlarıyla belirlendiğini söyledi.

İşçi ve Bağkur emekli aylıklarına yapılacak zammın bir önceki 6 aylık dönemin gerçekleşen enflasyon oranı kadar olacağını ifade eden Ergün, TÜİK’in yaptığı hesaplamalara göre Temmuz-Aralık 2012 döneminde 6 aylık enflasyonun yüzde 4,14 olduğunu belirtti.

Ergün, şöyle devam etti: ”Buna göre, 5510 sayılı Yasa’nın yürürlük tarihi olan Ekim 2008’den önce emekli olanlar için en düşük işçi emekli aylığı sadece 36,66 lira artarak 885,89 liradan 922,55 liraya çıktı. 2008’den sonra emekli olan işçi emeklilerinin 685,24 lira olan taban aylıkları da 28,37 lira artarak ek ödeme dahil olarak 713,61 liraya yükseldi. Aynı dönemde emekli olanların tavan aylıkları ise 2 bin 788,90 liradan 2 bin 904,36 liraya yükseldi.

Diğer taraftan, 687,85 lira olan en düşük Bağkur esnaf emeklisi aylığı 29,43 lira artarak 717,28 lira oldu. Ayrıca, 509,29 lira olan en düşük Bağkur tarım emeklisi aylığı da 21,07 lira artarak 530,36 liraya çıktı.

En düşük memur emeklisi aylığı ise 2013 Ocak ayından geçerli olacak yüzde 3 artış ve yine yüzde 0,12enflasyon farkıyla beraber bin 53,63 liradan bin 86,52  liraya yükseldi. Memur emeklilerinin taban aylıklarındaki artış miktarı 32,89 lira olarak gerçekleşti.”

-”Emekliler arasında ayrım yapılmamalıdır”

Emeklilerin yaklaşık yüzde 85’inin açlık sınırının altında, yani en düşük aylık seviyesinden aylık aldığını ileri süren Ergün, ”Enflasyona endeksli zamlar, emeklilerin derdine derman olmaktan uzak. Ayrıca, tek çatı sistemine geçtiğimiz savunulurken, bir kısım emekliye enflasyon oranında zam yaparken, bir kısım emekliye enflasyonunun 1-2 puan üzerinde artış yapan bir toplu sözleşme anlayışını uygulamak hakkaniyet ölçülerine sığmamaktadır” dedi.

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün şöyle devam etti:  ”Memur emeklilerimizin toplu sözleşme düzenine göre memurların aldığı zamlardan yararlanması elbette ki olumlu bir gelişmedir. Ancak yıl içerisinde  Bağkur ve SSK emeklilerinin bu zammın gerisinde bırakılması da haksız bir uygulamadır. Aradaki fark mutlaka kapatılmalı, emekliler arasında ayrım yapılmamalıdır.

Diğer taraftan, birçok kez eleştirmemize rağmen bir başka haksızlık da süregelmektedir. Enflasyon sepetinde, emeklinin yaşam alanına girmeyen birçok kalem malzemeyle yapılan hesaplamalar bizim gerçeğimizi yansıtmamaktadır.”2008 öncesi emekli olanların taban aylıkları (TL)

-------------------------------------------------

SSK        Bağkur (Esnaf)    Bağkur (Tarım)     Memur

------     --------------    --------------     -------

Temmuz 2012     885,89     687,85            509,29             1053,63

Ocak 2013       922,55     717,28            530,36             1086,52

(* Bağkur taban aylıkları esnaflar ve tarım emeklileri için 1. basamak ödentileri olarak dikkate alınmıştır.)

(MİLLİYET)

Okuyucu Yorumları138 yorum
 • 2 Oy
  BU HÜKÜMETTEN DE ARTIK BEKLEDİĞİM BİR ŞEY KALMADI. ASGARİ ÜCRETLİ VE EMEKLİNİN SIRTINDAN GEÇİNİYORLAR. BİR KİRA BEDELİNE BİR MAAŞ GELDE GEÇİN ÜÇ ÇOCUK HESABINI YAPIYOR AMA ASGARİ ÜCRETLE NASIL GEÇİNECEĞİNİN HESABINI YAPAMIYOR. YAZIKLAR OLSUN.
 • 2 Oy
  Seçim olduğunda hükümetten biri çıkar rakamlarla oynayarak bir hayal anlatır bu emekli inanır gene oy verirse şaşırmayın uyan emekli adamlar size masal anlatıyor uyumanız için çay kahve içinde uyanık olun
 • 1 Oy
  DOGRU DEMISSIN KARDES.
 • 2 Oy
  tüm emeeklileri maaşımızı artıreacak hangi parti varsa ona oy verelim bunu siyasilere hissettirelim arkadaşlar 10000000 adet oy bu adamın kulaklarını oynatırız birleşebilsek
 • 2 Oy
  8 .10 SENE ONCE OZELTIRME YAPACAGIZ 2.3 SENE SONRA REFAHA ULASACAGIZ DEDILER SIMDIDE BUTCE COK ACIK VERIYO DIYOLAR BU KADAR OZELLESTIRME PARASI VE GELEN YUZDE 40 ZAMLAR NEREYE GIDIYO ISCIYE EMEKLIYE GELINCE PARA YOK DIYORLAR SOYLEYIN MILLETIN PARASINI NEREYE PESKES CEKIYOSUNUZ BIZIM PARALAR NEREDE BOKTIK ARTIK SIZIN YALANLARINIZDAN ALLAH BELANIZI VERSIN INSALLAH BU PARALARI YIYEMEDEN OLUR GIDERSINIZ AMİN
 • 1 Oy
  1-SURIYEDEN GELENLERE 2-LIBYADA KADDAFIYI DEVIRMEK ICIN 3-SURIYELI HAYDUTLARA 4-MISIR A VE ONUNE GELENE HEM YURT ICI HEMDE DISINA.ONDAN SONRA VATANDASA PARA YOK.
 • 2 Oy
  bir keloğlan filiminde padişahın fermanını tellal bağırıyor "ey ahali ,ey kuru kalabalık" diye işte benim ülkemdeki emeklilerde böylesine bir kuru kalabalık toplam 10 milyon emekli var sadece bunlar oylarını bir başka partiye verseler yetecek ama dedikya kuru kalabalıktan başka bir şey değiller...uyanın artık emekli kardeşlerim kuru kalabalık olmaktan çıkın ve ülkenin geleceği için ,emeklilerinde insanca yaşayabileceği maaşı alabilmek için uyanın..yeter artık uyuduğunuz....
 • 3 Oy
  babasına iyi baksın diyorsa bu ülkede ameklilerine insanca yaşayabileceği maaşı vermelidir.her kes şunu iyibilmelidirki hepimiz günün birinde emekli olacağız sende bunu iyi bil ve unutma...
 • 2 Oy
  bunun muhalefet olmakla ilgisi olmadığını anlayamadınmı karakedi bu gerçek bir yaşam öyküsü sen emekli değilsin belki ama ben emekliyim..yani o maaşlarla üniversitede çocuk okutmaya çalışan biriyim..sen kimi kime savunuyorsun ...hükümet ler gelip geçerler ama emekliler hep olacaklar..avrupanın emeklileri dünya turuna çıkıp geziyorlar biz daha şurdan şuraya gezme nedir bilmiyoruz..emeklileri sabunluk gözüyle yükmüş gibi görmeye kimsenin hakkıda yok haddide olamaz..bu kaznımlar hepsi bu emeklilerin çalışmalarıyle var oldu..emekliler nasıl Peygamber efendimizin cennete gitmek isteyen anasına
 • 2 Oy
  Arkadaşlar ZAMA ZAM gelmiş. Zamın zamnlanmasından dolayı hükümet fazla zam alıp emekliye dağıtamayacakmış. Asgeri ücret Zammınada zam gelmiş. Bu sebepla fazla Zam verilemeyecekmiş. Bunun yanı sıra Elektirik dogalgaz mazot gibi mecburi tüketim olan ürünlerin Zammı hükümetin el atmasıyla fazla zamlanmamış. Zam düşük olunca çok miktarda alım yapılmış. Bu ürünlere bolca verilmiş. hadi gözümüz aydın:)
 • 2 Oy
  kim ne yaparsa kendine yapar, cennetinide hazırlar cehenneminide...
 • 2 Oy
  yahu adamlar suyunuzu sıktı hala DERNEK BAŞKANINIZ ÇİÇEK ALIP YALAKALIK YAPIYOR NEDEN BAHSEDİYOSUNUZ.SİZ EMEKLİLER SÜRÜNMEYİ HAK EDİYOSUNUZ.2000 YILINA KDAR%3 2008E KADAR %2,5 2008DEN SONRA%2 ORTALAMA AYLIK BAĞLANIYR ODA SİZLERDEN %50 OYU OLUYOR.
 • 2 Oy
  2013 için verlen %5 zammı ben senelerdir meyıs haziran ayında %20 lik vergi dilimine girerek almadan geri ödüyorum.Madem tüm zamlar enflasyona niçin endekslenmiyor.Böyle devlet idaresini herkes yapar.Bütçeyi kendin idare edemeyeceksin açığı benim sırtımdan kapatacaksın!elektriği hırsıza çaldıracaksın parasını namuslu vatandaştan alacaksın!Devletin görevi vatandaşının hakkını korumak değilmidir.Başımızda kardinal kulahı görmeyi tercih eder hale getirildik.Müslüman sarığının itibarı yerlerde sürünüyor ey ahali...
 • 2 Oy
  kazım bey bunu unuttunuzmu dünyadan haberin yok,sanırım kendi aylığını düşünmekten emeklininkini düşünmüyorsun.2013 yılında asgari ücret, SSK ve devredilen Bağ-Kur emekli aylıklarına öngörülen artış oranları açıklandı. Asgari ücret yüzde 3+3, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları da yüzde 5.32 + yüzde 2.34 oranında artırılacak. 2013 Yılı Programı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Programa göre asgari ücretin 2013 yılı Ocak-Temmuz aylarında yüzde 3 oranında, devredilen SSK ve devredilen Bağ-Kur emekli aylıklarının ise bir önceki 6 aylık enflasyon tahminine göre Ocak ve Temmuz aylar
 • 1 Oy
  arkadaşım bunlar öyle koltuklarda kukla gibi dünyadan habersiz açıklama yapıyorlar.ben işçi emekliler derneğinden geçen sene istifa ettim.affedersin bi.. b...k yaptıkları yok.sanki emeklinin hakkını savunuyorlar.
 • 1 Oy
  Maliye bakanı ölüyü diriyi bıraktı, gözünü emekliye dikti. Emekli, emekli maaşıyla geçinemiyor ki çalışıyor. Çalışma bakanı maliye bakanını makamına çağır, sor maliye bakanına, bu emekliler niye emekli olduktan sonra çalışıyor, ya da emekli bir işçinin maaşını maliye bakanına ver, bakalım maliye bakanı bir ayı nasıl çıkaracak. Şubat ayında ver, nede olsa Şubat 28 gün.
 • 1 Oy
  Yeni emekli olmuş bir subay 3500 tl aylık maaş alıyor biliyormuydunuz.Peki aynı görevleri yapan yeni emekli bir astsubay ise 1700 tl alıyor ADALET?
 • 1 Oy
  neden 2008 öncfesini veriyorsunuz ssk işçisinin maaşının nasıl eridiğine bi bakın 2008 sonraso
 • 1 Oy
  resmen dalga geçiyor adamlar bu millet harbiden koyun meeee :))
 • 1 Oy
  yeter beyler bu ne kadar pişkinlik yahu insanların sizin sadakanıza ihtiyacı mı var
 • 1 Oy
  bozdur bozdur harcaaaa bize çok gelir bu maaş bütçe açık veriyorsa oraya verelim hahahaha
 • 1 Oy
  maaşı alınca şöylebi alem yapalım beya yemekle bitmez
 • 1 Oy
  mAAŞIMA 5.TL zam gelmiş bir türlü intibak edemedim, lütfen nasıl intibak edeceğimi bir bilen varsa söylesin !!!!
 • 1 Oy
  çok yapmışsunuz 36 lira bozdır bozdur harca bu vicdansızlıkytı emekliye yazıklar olsun sizlere diyorum emekli kiramı ödesin çocukmu okutsun boğazamı baksın ne harcasın açlıktan sefaletten kurtulmasın tabi
 • 1 Oy
  Emekli maaşlarındaki son durum nedir? – Hükümet 23 Ekim tarihi ile birlikte tüm emeklilere müjdeli haberi verdi. Yeni emekli zammı oranlarına 2013 emekli maaşları ve zam oranları da belli oldu. Tüm emeklilerin uzun süredir beklediği yeni zam haberi rakamlara göre belirlendi. Buna göre; SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları da yüzde 5.32 + yüzde 2.34 oranında artırılacak. Bu değerlere göre yeni emekli zamlarına ilk 6 ayda geçerli olmak üzere %5,32 ve ikinci 6 ayda ise; % 2,34 oranında zam yapılması kararlaştırıldı
 • 1 Oy
  İntibaklar kesinlikle yeterli olmadığı gibi, madem ki 2000'denberi haksız yere düşük ödeme yapılmış, 13 yıllık geçmiş mağduriyeti de telafi edin, birikmiş farkları ödeyin. Bütçe yetmez derseniz, bir özelleştirmeyi de emekliye tahsis ediverin.
 • 3 Oy
  türkiyede adelet yok 400 bin işçinini mağdur ediyorlar iş yeri açtığı için neden zamanında maaştAn kesilmiyor aldığım maaş 880 lira 7000 bin lira borcum çıkıyor iş yerimin vergisi kdvesi ödemiyormuyum bu adaletmidir 400 bin emekli iş yerlerini kapatsınlar
 • 2 Oy
  yok kardeşım ne ıstısamı yaratıyon bırak kım acından ölürse ölsün onu ıstıyo bu hükümet sende kapa yan gel yat hazır paranı ye ne işın var elalemlen uraşıyosun yok vergı yok ssk yok elaman maşı boş versene bunlar ıstedı acından ölsün ınsanlar
 • 1 Oy
  Esnaf kardeşim bu uygulama dünyada hiçbir yerinde yok bunu bil önce bunun adı deli dumrul vergisi uyan artık tepkini ortaya koy bu yasayı kaldırmak için çalış etrafına bildir uyandır etrafını
 • 3 Oy
  arkadaşlar seçim olursa sandiktan ne cikar bunun hesapini yapmıyorlar nasil olsa keseleri dolduonun için chp oy verelimve bakalim kaç kişi kalacak ak parti kaç kişikalacak o odada
 • 1 Oy
  ssk yı batıran yalandaroğlunamı vercez acırım sana
 • 0 Oy
  ya zatem hükümet daha önce açıkladıya emekli ye zammı 5.32 bu başkanda emeklilere az zam almak için elinden geleni yapıyor bunun dünyadan haberi yok sanırım.
 • 0 Oy
  Yahu bu memlekette açlık sınırı bile 1500-1800 arası açıklanıyor emekli maaşlarına bak emekli ölmüş adamın birde maaşından % 15 kesiyorlar utanmadan bu 10 milyon eşiyle 20 milyon emekli oyunu kime veriyor merak ediyorum emekli mi zengin yoksa benmi görmüyorum
 • 0 Oy
  dul yetimler nolacak ,730 lira alıyorum?
 • YAZIK ÇOK YAZIK ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN VALLA BU GİDİŞLE NE EMEKLİ KALIR NEDE DÜŞÜK ÜCRETLE ÇALIŞAN AÇLIKTAN ÖLÜP GİDİCEZ
 • 0 Oy
  Çok bile veriyorlar. %50 den fazlası iktidara oy vermiyorsa ben nolayım ...
 • 0 Oy
  bozdur bozdur harca..............
 • 0 Oy
  Kazım bey uyuyormu be kardeşim hükümet kaç ay önce işçi ve bağkur emeklisine ocakta 5.32 zam yapılacağını açıkladı vede resmi gazetede yayımlandı sanırım Kazım bey bunu çok buldu hükümete siz bunu boş veri 4.14 verin diyor.
 • 0 Oy
  48 kişi yazmış
 • 1 Oy
  Bu güzellik sendede kalmaz Falcon
 • 0 Oy
  Ne o zoruna mı gitti yalnış ne yazmışım ihtiyarların oyları ile durmuyorlar mı orada adamlar üç gün sonra Apo'yu bile Bodruma yerleştirecekler Balyozdu Ergenekondu içeriye aldıklarını da teker teker bırakıyorlar demek ki hepsi kendi oyunları yalnış olan ne diye hiç düşünüyormusunuz enfilasyon tek hanelerde ama zamma gelince en düşük %10'un altında gelmiyo elektrik doğalgaz aldı başını gitti maaş zammına gelince de enfilasyon oranında yapıyorlar arkadaşlar üç kuruş veriyorlar daha elimize geçmeden cebimizden çalıyorlar benzin 4.6 tl daha ne olsun asıl sizde öbür tarafı biraz düşünün yeter...
 • 3 Oy
  ilkokul mezunu olup 2000 tl alan işçi emeklileri var . yazık değilmi memur emeklilerine
 • 1 Oy
  devlet kuruluşlarından emekli işçi arkadaşlarım emekli olurken aldığınız ikramiyelerden hiç bahsetmiyorsunuz.Devlet memurları ikramiyelerini alırken dalga geçiyordunuz.Şimdi emekli aylıklarınız düşük diye ayağa kalkıyorsunuz.Şimdi eşit ücret diyorsunuz.Peki ozaman memur emekli ikramiyeleri için eşitlik istemediniz.Memurlar işçiler için herzaman yanlarında oldu peki işçiler memurların yanında oldumu?
 • 2 Oy
  memurlar masa başında otururken işçiler ağır şartlarda it gibi çalışırken hiç bir memur taşın altına elini koyup yardımda bulunmadı oturduğu yerden seyrederek çayını yudumladı gelen giden vatandaşada bugün git yarın gel yaptı niye onlardan bahsetmiyorsun peki
 • 1 Oy
  erbakan dönemınde yapılan zamlarla karşılaştırılamaz bile erbakanın bır yılda memur emeklısıne yuzde 116, işçi emeklisine 121 ,bağkur emeklisine yüzde 221 reel maaş zammı vermişti aynıcömertliğisayın başbakandan da beklıyoruz
 • 7 Oy
  Bu adamlardan önce en dussuk ssk emekli maaşı 150 usd hastahane harcamaları emekliler olsun idi. 75 Milyonluk Turkiyenin 12 Milyonu Emekli. Lütfen yorum yapanlar gecmişi unutmasın yorum yaparken insanlar adil olsun.
 • 1 Oy
  hastanede ne olmuş ne olmuş.artık eczaneye ilaç parası vermeden yani borcun varsa hastanenin önünde gebersende sana bakmıyor hastaneler sevgili kardeşim.bence geçmişe değil artık geleceğe bakalım biraz geçmişte bu şekilde davrananlar şimdi neredeler.kötden emsal olmaz.
 • 7 Oy
  ALLLAH DEVLETİMİZE BAŞBAKANIMIZAZEVAL VERMESİN YAAAA ALLLAHHH BİSMİLLAHHHH YOLA DEVAM
 • 4 Oy
  ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR..SENİN TAPTIĞIN KİŞİNİN KUL HAKKI YEDİĞİNİ BİLİYORMUSUN.?SİZLER YALAKALIK,DALKAVUKLUK,UŞAKLIK YAPIYORSUNUZ..HEPİNİZİN SONU GELDİ...İNŞALLAH KURU EKMEĞE MUHTAÇ OLURSUNUZ...
 • 1 Oy
  sen askeri ücretle gecınmıyorsun sanırım kardeş
 • 19 Oy
  Haline şükretmeyen sonu hüsrandır Hz.Musa da şükrü yaymak için elinden geleni yaptı ama ne yazık ki isyan ediyorsunuz?15 sene önce hergün zam yiyordunuz?unuttunuz mu ekmeginize mi zam geldi giyim kuşamınıza mı eğitim gören çocuklara mı ilaçlarınıza mı ? Doğru bu hükümet maaşınızı 7000 tl de yapsa beğenmeyeceksiniz.Ben çalışmasam ve asgari maaş almasam bile faydalanıyorum bir çok avantajından.Teşekkür ederim Fatihim.Bu mesaj lütfen yayınlansın hep Sol görüşlü partiler neden Sağ görüş hiç birşey yazmamış...
 • 7 Oy
  Doğalgaz reel zamını bir hesapla,elektriği de ondan sonra yaz.Ben sağcı değilim kapitalizm e daha yakınım.
 • 1 Oy
  ne ayaksın sen. maaş ne kadar senin?
 • 20 Oy
  çalışırken kazancının kıymetini bileceksin bilmessen böyle yetmiyor deyip bağırırsın.bende emekliyim ama yetmiyor diye bağırmıyorum.bizim millet herşeye ideolojik bakıyor siyasette ,sporda vs.lütfen objektif olalım.
 • 18 Oy
  ne kazmasın bee..eline ne kadar para geciyorda kıymetini bileceksin..yalakalık uşaklık senin kanında var...
 • 1 Oy
  BU ANLAŞILAN ÇALIŞIRKEN KEMAL SUNALIN FİLMİNDE Kİ GİBİ BEN GÖRMİYEYİM YAN CEBİME KOYCULARDANKİ KAZANDIĞI RÜŞVET ÇARKIYLA HEYBEYİ DOLDURMUŞ Kİ ŞİMDİKİ ALDIĞI EMEKLİ MAAŞI ONUN İÇİN ÇEREZ PARASIDIRDA İHTİYACI YOKTUR BELKİDE YADA AKP NİN SAYESİNDE ZENGİNLEŞEN YALAKALARDANDIRDA İHTİYAÇ DUYMUYORDUR EMEKLİ MAAŞINA ANLAYANAAAAAAA VEDE AKP GELDİKTEN SONRA ZENGİN OLANLARIN SAYISINI BİR ARAŞTIRIN
 • 18 Oy
  allah razı olsun.bundan iyisi can sağlığı.şimdiye kadarki hükümetler ne verdi.öncehaline şükrett.....
 • 2 Oy
  senin gibi angutların yüzünden bu millet yakında bölünüp parçalanacak...tüm bunlara zemin hazırlayanda o sevdiğiniz AKP ve zihniyeti.....bakalım o zaman sen hangi tarafta olacaksın...ayrıca müslümansan gözün görmeli ki AKP nin müslümanlıkla alakası yok.....
 • 0 Oy
  Host....!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın