Kafkas Kestane Şekeri’nde konkordato süreci kaldırıldı, şirket yoluna devam ediyor

Bursa'da 1930 yılında kurulan kestane şekerinin marka ismi Kafkas'ta konkordato süreci sona erdi.

Kafkas Kestane Şekeri’nde konkordato süreci kaldırıldı, şirket yoluna devam ediyor

Kestane şekerinde Türkiye'nin tanınmış markası Kafkas, konkordato talebinde bulunmuştu. Bugün şirket tarafından yapılan açıklamada, "Kafkas Pasta Şekerleme San ve Tic. AŞ’nin yüzde 50 hissedarı olan müvekkillerimiz Tatveren Ailesi adına; Kafkas markasının gerek Bursa’mız için taşıdığı önem, gerekse ülkemiz için önemli bir marka oluşu da göz önünde bulundurularak konkordato süreci ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme gerekliliği doğmuştur" açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Kafkas Pasta Şekerleme San ve Tic. AŞ’nin diğer ortağı ( İnci İnhal ) tarafından, şirket hakkında tüm şirket ortaklarının görüş ve onayları alınmaksızın, yönetim kurulu kararı olmaksızın ve hatta ortakların haberleri dahi olmadan, kendi talebi ile ve hissedarı olduğu şirketteki şahsi bir alacak talebine dayanarak; gerek şahsı gerekse de aile şirketi olan Kafkas Pasta Şekerleme San ve Tic. AŞ ile ilgili hukukumuzda emsaline henüz rastlanılmamış adi konkordato talebinde bulunulmuş olduğunu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık.

Mahkemece verilen geçici mühlet ve geçici konkordato komiseri atanması kararlarına karşı müvekkillerimiz adına pay sahipleri Tatveren Ailesi vekilleri olarak itirazlarımız sunulmuş ve geçici mühlet ve konkordato komiseri atanması kararlarının kaldırılması talep edilmiştir. Mahkemece 17.09.2019 tarihinde yapılan duruşmada taleplerimiz kabul edilmiş ve konkordato geçici mühlet kararı da kaldırılmıştır. Böylece müvekkillerimizin 90 yıllık aile şirketi konkordato sürecinden çok kısa bir zamanda müvekkillerimizin haklı itirazları sonucu çıkmış olup; bundan böyle de şirket faaliyetleri hiçbir aksama olmadan sürdürülecektir. Kafkas Pasta Şekerleme San ve Tic. AŞ’nin konkordato sürecinin 17.09.2019 tarihi itibari ile son bulduğuna ilişkin tüm kamuoyunu müvekkillerimiz Tatveren Ailesi adına bilgilendirmekteyiz" ifadelerine yer verildi.

1930 YILINDA KURULDU

Kafkas’ın kurucusu Ali Şakir Tatveren, 1930 yılında Kafkas Kolektif Şirketi’ni kurarak ilk dükkanını Bursa’da Atatürk Caddesi’nde açtı. Tatveren’in 1957 yılında vefatı üzerine şirket yönetimine eşi Nedret Tatveren ve çocukları Alparslan, Atilla ve Yüksel Tatveren geçti. Pasta ve şekerleme yapımında aranılan isim olan Kafkas, karyoka adıyla çıkan üzeri çikolata kaplı kestane şekerlemesi ile de tanındı.

1970’lere doğru artan talebi karşılayabilmek için teknolojik altyapısını yenileyen Kafkas, 1980’li yıllarda kestane şekerinin türevlerini yapmaya ve Bursa dışına bayilik vererek markalaşma yolunda ilerlemeye başladı. 1995 yılında Kafkas’ın şirket yapısı AŞ’ye dönüştü. 100’ün üzerinde farklı ürün çeşidine sahip Kafkas, bugün dördüncü kuşağın yönetiminde. Yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren Kafkas, yılda 700 ton kestane işleme kapasitesine sahip.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Durmak yok.. hedef 2023... ey kestane şekeri .. sen kimsin yhaa?
emre farkindamisin konkordatoyu kaldirmis firma elestirecem derken komik olmayin
Iyi güldüm :))
Keşke haberi okuyupta yorum yapsaydın.Konkordato kaldırılmış.Kaldı ki büyük hissedarlar arasındaki sıkıntıdan dolayı konkordato ilan edilmiş.Normalde konkordato ilan edilmeyecek.
bunlar hep ekonomi kotu battik bittik bahanesiyle sozde konkordato ilan eden firmalar domatesi cope dokturen islerim cok bozuk bahanesiyle konkordato ilan edip borclarini odemekten kacan zihniyet hep ayni sahte konkordatolari yakalamak icin inceleme baslatilacagini duyan konkordato ilanini geri cekiyor ne hikmetse !...
bu konkkordatoyu tam anlitamafik gitti zenginin daha zngin olmasimi acaba
Zenginin krizi firsata çevirme yöntemi .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler