Memurların maaşı ne zaman yatacak? Bakan açıkladı

Son dakika: Maliye Bakanı Ağbal, "Bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran'da hesaplarına yatacak'' dedi.

Memurların maaşı ne zaman yatacak? Bakan açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt Valiliği'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, kamu görevlilerinin ayın 15'inde maaşlarını aldıklarını anımsattı.

Haziran ayı maaşlarının ayın 15'i itibarıyla Ramazan Bayramı'nın birinci gününe geldiğini ifade eden Ağbal, şöyle konuştu:

"Bugün bütün bakanlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdim. Dolayısıyla bütün kamu görevlilerimiz, memurlarımız, sözleşmeli personel, işçi ve diğer statülerde çalışan bütün personelimiz, ister bakanlıklarda çalışsınlar, ister belediyelerde, ister il özel idarelerinde, bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran'da hesaplarına yatacak. Dolayısıyla bayrama girmeden, mübarek Ramazan Bayramı'na girmeden bütün kamu görevlilerimiz de maaşlarını, aylıklarını almış olacak."

Bakan Ağbal, burada bütün kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli hazırlıkları yaptıklarına işaret ederek, "Bu konuda bakan olarak bugün gerekli talimatı verdim, bakanlık olarak da konuyu takip ediyoruz. Böylelikle bayram girmeden önce de nasıl emeklilerimizin aylıklarını ödediysek, nasıl emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemişsek şimdi de kamu görevlilerimizin, kamu çalışanlarımızın aylıklarını bayram girmeden önce ödemiş oluyoruz. Yaklaşık 3 milyon 700 bin kamu çalışanı bu şekilde bayram girmeden önce maaşlarını almış olacaklar" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
Vay be. Deprem paraları ile, avrupa dan para dilenerek zar zor ödenen maaşlardan, erken erken yatan maaşlara. Geçmişini unutma Türkiye ki geleceğinden umudun olsun. #DEVAM inşallah.
@mehmet_1989_airuv Geçmişi unutmadık, hem o kadar uzakta da değil çok yakın zamanlarda...Habur sınır kapılarından terörist karşılanması, megri megriler, sözde açılımlar, kandırılmacalar, SOMA maden faciası, fıtratlar, şehitlere kelle, Atatürk 'e ayyaş, ne istedik de vermedikler, dön artıklar daha sayayım mı ?!!!
@mehmet_1989_airuv %10 olan deprem vergisinden %68 - %100 - %150 deprem vergisine, 120milyar dış borçtan 450milyar dış borca, satılan kamu varlıklarından yabancıya peşkeş çekilen köprülere, otoyollara. hey gidi hey, nankör bu millet nanköörr
Beyin Bedava
Değil 13ü 3ünde bir 13ünde bir 15inde bir maaşta verse tamam inşallah.
25 yıldır memurum yalan söyleme akkoyun dediğin asla olmadı eski hükümetler recebin sattığı gibi satıp onun topladığı gibi vergi toplasaydı şu anda en düşük memur maaşı on bin liradan fazla olurdu ama recep ne yaptı hep betona ve yandaşlara gemiciklere fetoya saraylara para gömdü memuru işçiyi aç bıraktı yandaşı akrabasını ultra zengin yaptı recebe oy vermeyin maaşınız artar işsizlik biter akkoyunların çaldığı paralar halka döner hak için halk için aş için allah için recebe oy yok
@thepain aslında sizingibilere hic bir şey vermiceksin unuttunmu CHP döneminde ozaman memurların maaşını bile veremiyordu sizingibi lere yagmurlu havada su bile vermiceksin
@mehmet_1989_airuv o deprem vergilerinin halen alındığını biliyormusun yoksa kafa kumda mı?
abi laf olsun diye konusuyorsunuz ne depremi deprem sigortasida vergiside akp nin yasalastirdigi bir fon sirf sallayin devam de anlayalim ama bok atarken destekli atin yuzunuz e gozunuze bulasmasin
ne yapsalar boş. TAMAM.
2 gün önce yatması mı müjde?Neyin müjdesi bu?
bubulkede maas zate ancak bayram harcligi niteliginde oldugu icin al ye bir ay ac otur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler