Kamuya 20 bin kişi alınacak! İşte alım yapacak kurumlar

Kamuya kesin olarak 20 bin 239 kişi alınacak. Başvurular başladı.İşte alım ilanına çıkan kurumlar...

Kamuya 20 bin kişi alınacak! İşte alım yapacak kurumlar

Kesinleşen 20 bin 239 memur alımı var. Alım ilanına çıkan kurumlar ise şöyle; Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 549 kişi, Polis Akademisi Başkanlığı (POMEM) 10 bin kişi, Aile Bakanlığı 155 kişi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 7 bin kişi, Gümrük Bakanlığı 40 kişi ve tüm kurumlara 2 bin 500 engelli personel alınacak.

YSK’nın alımına başvurmak için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Zabıt katibi gibi kadro 2 yıllık, mühendislik gibi kadro da 4 yıllık üniversitese mezunu olmayı gerektiriyor. Ayrıntılı bilgi ‘ysk.gov.tr’de öğrenilebilir.

Polislik için KPSS’den 60, lisans mezununun ise 70 alması gerekiyor. Adaylar 23 Mart’a kadar Polis Akademisi ‘pa.edu.tr’ internet adresinden e-Devletşifresi ile ön başvurularını yapabilecek.

BAŞVURU BAŞLADI

Aile Bakanlığı’nın açık kadroları için başvuru ile ilgili detaylar, ‘aile.gov.tr’ adresinden öğrenilebilir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 7 bin personel olarak; öğretmen, mühendis, pilot, güverte ve makine subayı alacak. KPSS’den 60 puanı bulunan adaylar başvurabilir. 18 ile 35 yaş arasında alımlar yapılacak. Başvurular başladı. İlgilenenler, ‘msb.gov.tr’den başvuru yapabilir.

BELLİ İLLER İÇİN

Gümrük Bakanlığı, 40 koruma güvenlik görevlisi, veznedar, ambar memuru, mütercim, kimyager, diyetisyen, teknisyen, tekniker ve mühendis alacak.

Alımlar Ankara, Bursa, Van, İstanbul, Mersin, Kocaeli, Edirne, Gaziantep, Şırnak, Ağrı ve Diyarbakır için olacak. KPSS’den 70 puanı olanlar başvurabilecek. Başvurular ‘gtb.gov.tr’ adresinden yapılacak.

MARTTA TAMAM

2500 engelli memur alımı için başvurular başladı. 16 Mart’a kadar sürecek. İlgili kurumların, engelli kadro talebi doğrultusunda, ilkokul ve ortaokul mezunu 329 kişi, lise mezunu 329, önlisans düzeyinde 531 ve lisans mezunu 1100 kişi alınacak. Başvurular, ‘osym.gov.tr’den yapılacak. Alımlar Mart sonuna kadar tamamlanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
akp li değilseniz boşuna başvurup vaktinizi harcamayın...
boş boş konuşursunuz anca ben hiç torpil olmadan devlet memuru oldum akp ile bir temasda kurmadim bu hükümeti ne zannediyorsunuz ki çok merak ediyorum kara cahilsiniz birşey bilmeden konuşuyorsunuz hatayı kendinizde arayın MHP liyim ama Allah cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun hem devlet Bahçeli ye hem cumhurbaşkanına Allah uzun ömür versin
kimlerin işe alınacağı belli. boşuna heveslenmeyin.
@esermax1905 Üstat sen kendi klavyen ile yazmışsın MHP'liyim diye. MHP , AKP'nin alt elemanı değilmi. Ayrıca ispatlarla dolu ortalık. Listeler AKP ilçe başkanlarından İl Başkanlarına gidiyor şuan.
@sinekyedili kesinlikle
@esermax1905 daha düne kadar akp ye söylemediğinizi bırakmadınız sayın mhp liler..bugün ne oldu da kanka oldunuz..ben de mhp liyim, ama hala çizgimde duruyorum..yıllarca mücadele ettiğimiz solcular bile sizin kadar dönek değiller...
torpil torpil referans bunlar mevcutsa iş garantili başvurabilirsiniz yoksa zamanınıza yazık
KPSS nedir kardeşim nedir.Kaldırın atın şu saçma işi ya,adam üniversiteyi bitirmiş tekrar üniversite gibi sınava sokuyosun ..Saçma sapan şeyler..
@anilaydogan özel üniversiteler sürüyle sınav olmasa her mezunu işe nasıl alacaklar böylelikle eleniyor başarısızlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler