Kamuya 30 bin personel alınacak!

Kamu kurumları personel alımı için ilana çıktı. Kamu kurumlarına sene başında 50 bin kişilik geçici personel alımı hakkı tanınırken, Temmuz ayı itibariyle bunun 20 bini kullanıldı. Sene sonuna kadar da çeşitli kamu kurumlarına 30 bin geçici personel daha alınacak. En fazla alım yapacak kurum Milli Eğitim Bakanlığı olacak.

Kamuya 30 bin personel alınacak!

Kamu kurumları farklı branşlar için personel alımı için ilanı çıktı. Önümüzdeki dönemde kamu kurumları 30 bin geçici personel alacak. En fazla alım yapacak kurum Milli Eğitim Bakanlığı olacak. Bakanlığa 13 bin 500 kişilik geçici personel hakkı tanındı. İşte personel alımı branş dağılımı!

EN FAZLA ALIM MİLLİ EĞİTİM'DE

En fazla alım yapacak kurum ise Milli Eğitim Bakanlığı olacak. Bakanlığa 13 bin 500 kişilik geçici personel hakkı tanındı. Bugüne kadar 5 bin 579 kişi işe alındı. Bakanlık, yıl sonuna kadar 7 bin 921 kişiyi daha alacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

4 bin 500 kişilik alım hakkı bulunan İçişleri Bakanlığı ise bugüne kadar 2 bin 248 kişi istihdam etti, yıl sonuna kadar 2 bin 252 kişiyi daha işe alacak.

ADALET BAKANLIĞI

Adalet Bakanlığı da yıl sonuna kadar 2 bin 346 kişi daha istihdam edecek.

TARIM BAKANLIĞI

Temmuz ayına kadar bin 496 kişi istihdam eden Tarım Bakanlığı ise yıl sonuna kadar 2 bin 504 kişiyi daha işe alacak.

KAMU ÜNİVERSİTELERİ

3 bin 500 kişilik geçici personel alımı yapacak olan kamu üniversiteleri ise bugüne kadar bin 92 kişiyi istihdam etti. Önümüzdeki dönemde 2 bin 408 kişi daha almaları bekleniyor.

Kamu Hastaneleri Kurumu da 2017 bitene kadar bin kişilik daha istihdam yaratacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Barzani ile halay çekenler onun paçavrasını Ankara da asıp saraylarda karşılayalar kongrelerinde onur konuğu yapıp Türklüğü ayaklar altına alan Bopun taşeronları haindir !!....
haber yanlış yazılmış hangi kuruma kaç akp li alınacak denmeliydi
Tamam alınacak ama, KPSS sınavı olmadan alım var mı ? Varsa şartlar nedir bir açıklasanız da bizde ona göre hareket etsen daha iyi olmaz mı ?
KİMLAR ALINACAK..CEMMAAT ADAMLARI VE AKP LİLER TABİKİ
AKP Lİ.Mİ OLACAK
Diğer Haberler