FİNANS

Kapadokya’da 21 yıllık tesis kapandı

Kapadokya'da 21 yıldır hizmet veren 126 odalı Peri Tower Otel turizm sezonunun verimsiz geçmesinin etkisiyle kapandı.

Kapadokya’da 21 yıllık tesis kapandı

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya'da turizm sezonunun kötü gitmesi nedeniyle kapanan otellere bir yenisi daha eklendi. Kapadokya Bölgesinde 1995 yılından itibaren hizmet veren Peri Tower Otel, bölgede turizmin kötü gitmesi nedeniyle kapılarını ziyaretçilere kapattı.


Nevşehir merkeze bağlı Nar Kasabasında bulunan Peri Tower’ın Genel Müdürü Nazif Demir, otelin Nisan 2018 tarihine kadar kapatılacağını sosyal paylaşım sayfasından paylaşarak üzüntüsünü dile getirdi.

 

 Nazif Demir sosyal paylaşım sayfasında yaptığı açıklamada, “Değerli Dostlarımız, son yıllarda Türk turizmindeki sıkıntıları hep birlikte yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Edindiğimiz izlenimler turizmin 2017 yılının 2016 yılını bile aratacak derecede sıkıntılı olacağı yönünde. Bu güne kadar öz sermaye desteğimizin katkısı ile misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Ekibimizin hepsini 2016 sezon sonuna kadar tüm olumsuzluklara rağmen mağdur etmeden, işsiz bırakmaktan kaliteli hizmetimizden ödün vermeden, Kapadokya ve Türkiye turizminin geldiği nokta içimizi kan ağlatsa da elimizden gelenin en iyisi ile hem ekibimiz hem de sizleri mutlu etmeye özen gösterdik.
 Bu sıkıntılar yaşanırken Türk turizminde hiç bir etiğin kalmaması, 3 kuruş rakamlar ile hizmet kalitesine bakılmaksızın rekabetin en kötüsünü yaşamaya başlamış olan Kapadokya'da, 21 yıldır hizmet veren Peri Tower Hotel olarak çok zor bir karar almış bulunmaktayız. Kasım 2016 sonunda faaliyetimizi sonlandıracağız.

2018 Nisan ayına kadar kesin kapalı kalacağız. Bu güne kadar bizlere vermiş olduğunuz destek ve işbirliğine çok teşekkür eder, üzerimizde ki bu olumsuzlukların ve Türk turizmindeki sıkıntıların bir an önce bitmesini ve sektörümüzün daha parlak sezonlara kavuşmasını temenni ederiz. Sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

İHA

Okuyucu Yorumları37 yorum
 • 165 Oy
  NEE Krizz mmiii AMMAAANNN KİMSE DUYMASIN.OSMALI dizilerine devam iyi uykular TÜRKİYE....
 • 5 Oy
  @sen_engin analizin hoşuma gitti benim kafamdasın
 • 95 Oy
  ya bırakın allah aşkına ne turizm sektörü ölü geçecek.. az biraz iş yapınca sırtlanlaşıyorlar istedikleri gecelik fiyatlara bi bakın bakalım.. sen insanları sömürmeye çalış aptal yerine koymaya çalış batıncada ekonomik sebepler de..
 • 38 Oy
  Yerli turiste 250 tl - yabancıya 30 tl + devlet yardımı daha karlı geliyordu. yapın yerli turiste geceliği 100 tl bak bakalım patlama yapıyormusunuz yapmıyormusunuz. turizmcilerimiz kolay kazanmaya alışmışlar hep arkadan itecekler azıcık elini çektinmi hop hop hopluyorlar. Pahalı olduğundan kapadokyaya gidemiyorum çok istediğim halde.
 • 49 Oy
  RUS uçağının düşürülmesinin TURİZME ZARARLARI ortaya çıkınca devletlülerimiz burnundan kıl aldırmaya başladılar amma geç kalındı.TEĞET geçer masalları nasıl hak ile yeksan edip yıkıp-geçtiğini görsünler.BORÇLANMAYA DAYALI KALKINMA YANLIŞ.TASARRUF MEYLİ olmazsa sonumuz vahiim.
 • 41 Oy
  Kendi düşen ağlamaz.Bu duruma kim düşürdü işletmeciler.Zamanın da yerli ve yabancı turist ayrımı yapmasaydı fiyatları makul seviyelerde tutsalardı kapatmazlardı.5 Yıl önceydi geceliği 90 lira istemişlerdi,Alman turistler ise o zamanlarda 35 lira ya kalıyorlardı artık siz düşünün bu işletme nasıl batmasın.Çifte standartla bir yere kadar gidersin ötesi yok...
 • 21 Oy
  @rexrotary33 sana yanlış oy verdim senin dünyadan haberin yok
 • 27 Oy
  Turizmi bizim dini kullanmamiz bitirdi ulkenin yuzde 8 isidi benimserse kim gelir ulkemizin reklamini yapiyoruz turk insani ve devleti tehlikeli diyorlar mhp nin cekik gozluleri dovmesi cabasi cekik gozlu olan ulkeler bunu tvlerinde yayinladi.Ve Suriye savasi bombalamalar ve burda basinin tv nin sucu yokmu done done yayinladiniz hicbir ulke bunu yapmiyor yayin yasagi ve birsey goremezssin bizde yayin yasagi guya hersey ortada neden gizlenmiyor.DIN SURIYE BOMBA ISID PKK VE SIZ BINDIGINIZ DALI KESTINIZ TECAVUZDE CABASI HERKES ALAY EDIYOR TECAVUZE CEZA YOKMUS DIYE HAKARETE VARAN LAF DUYUYORUZ
 • 27 Oy
  Ekonomi bozuk terör var; her gün kötüye gitmekte ( Esnaf, Köylü, Sanayici, Memur, İşçi ) herkes zor durumda bu ülkenin güzide insanlarını ve milli sermayeli kendi çabası ile kurulan şirketleri bankaların önüne atıldı, hiç bir alanda kimsenin güvencesi yok, küresel sermaye güçlü olan küçük ve zayıf olanı yutmakta yok etmekte, yanlış ekonomik politikalar, borca heveslendirme, çılgınca tüketim yolunu açmalar, iç piyasada üretmemek ancak ithal mala teşvikler bitirdi ülkemizi, savaşta cabası bizi yönetenler ise hala gerçeklerden uzak terör kıskacında bozuk ekonomi ile kahramanlık naraları atmakta
 • 27 Oy
  otel 300 balon 500 olursa kimse gitmez tabi. yada bizim gibi günü birlik gider döner
 • 33 Oy
  kardeş anlamıyorsun heralde fiyatlar çok düşük bu fiyatlara o hizmet verilemiyor ne kadar ekmek o kadar köfte ama oda yürümüyor kapanıyo dev tesisler
 • 21 Oy
  İstikrar istikrar maşallah, ne istikrarlı bir ekonomimiz var. Rakamlarla oynayarak, ekonomiyi balon gibi güçlü gösterirsen işte sonuç böyle olur, kimse kral çıplak demedi. Üretim yapmazsak, üretmezsek ekonomimiz güçlü olmaz arkadaşlar. Üretim üretim üretim.
 • 27 Oy
  2009 yılıydı, yolculukta aksilikler oldu bir gece pansiyonda konakyalayım dedim sadece yatak için bugünün parası ile 200Tl ye inmişlerdi. O zaman ettikleleri karlara saysınlar. Hiç acımam.
 • 26 Oy
  Burda dünya gündeminden ve Türkiye gerçeklerinden uzak, ekonomi ve siyasi gündeminden habersiz hala yorum yapan, kusura bakmasın mal diyeceğim insanları görmekteyim. Çünkü bunlar kendilerine sunanı yerler,Mantık - muhakeme denen zihinleri yoktur.
 • 21 Oy
  @mukutlu mal dedin de bizler seni görüyoruz. doğru mudur.
 • 35 Oy
  Turizmi hicbirsey batiramadi yillarca sag sol pkk ama ne batirdi biliyormusunuz?Dini kullanmak batirdi.Fetocularla basladi islamlasma menfaat araci oldu sonra akparti ile devam etti.Mhp destek verdi ve oyle biran geldiki ulkeye terorist gozu ile bakmaya basladi dunya.Yurtdisinda surekli ulkeyi tanitmaya calistik ama herkesin agzinda Turkiyenin teror yuvasi oldugunu vede urkutucu bir ulke oldugunu yineledi insanlar evlerini sattilar halkin araba benzemesiyle ve hep bir elden tipki misir gibi turizmi bitirdik.Eski degerlere donmemiz olanaksiz imamhatiplerle zihniyetle arap uleksiyiz kim gelir??
 • 27 Oy
  özel sektör çalışanlarına şirketler tatil izni vermezse ülke olarak zaten çökeceğiz. ÖZel sektörde yıllık izinler mecbur edilsin. İzin vermeyen işletmeler caydırıcı cezalar alsın
 • 27 Oy
  nıye sasırıyosunuzkı dunya bızı kıskanıyor super guc olduk kendı otomobılımız uzay mekıgımız savas gemımız ucaklarımız ve mılyonlarca dolar getıren fabrıkalarımız var sakalan saka sadece metro ve double yol yaptı :)
 • 36 Oy
  HÜKÜMETİN HER SEKTÖRDE OLDUĞU GİBİ TURİZM POLİTİKASI DA YANLIŞLAR LA DOLU , ÜLKENİN ESKİ GÜNLERİNE DÖNE BİLMESİ İÇİN İLK ÖNCE CÜMHURİYET TARİHİNİN ILK KANDIRILAN VE EN BECERİKSİZ HÜKÜMETİN DEN KURTULMAK GEREKMEKTEDİR.
 • 21 Oy
  30 a yakın TV,50 ye yakın gazete YANDAŞ HAVUZ MEDYASI ile "dünyanın en iyi ekonomisiyiz"yalanı ile uyutulan,6 milyon işsizi bulunan bir TÜRKİYE.Her gün kapanan fabrikalar, ticarethane ve küçük esnaflar. 15 yılda yapılan yanlışların sonucu bugünün fotoğrafı bu.ÜZERİNE BİR DE BAŞKANLIK gelirse Türkiye ekonomisi daha da kötüleşecektir.
 • 15 Oy
  Ben bu ürgüpe geçen yıl gittim. Ne mok yemeye ağlıyorlar anlamadım. 3 gün kalıp kayseri kapuzbaşı şelalerine gidecektim. Gecelik kişi başı 150 den aşağı otel yok. Hanım ben 2 çocuk mecburen akşam kaldık. sabah kahvaltı yaptık çıktık 600 tl haşırt. Baloncular z...kcek adam arıyor. 1 saatlik balon turu Kişi başı 150 dolar. Yerli Turist görünce at boku görmüş gibi davranıyorlar. İyiki kapuzbaşına erken gidip çok kalmışım. Her şey organik. cennet cennet. Batsın kapadokyadaki hırsızlar. Acımam.
 • 27 Oy
  Kapat ama işçilerini de düşün
 • 28 Oy
  kendi kendimize ediyoruz zamanında turistleri kazıklarsanız 5 6 kat fazlaya satarsanız Allahda razı olmaz sonrada yok hükümet yok devlet hiç suçu kendimizde aramıyoruz herşeyi birilerinin sırtına yüklemeye çalışıyoruz
 • 9 Oy
  Son 1 aydır erken rezervasyon sitelerinden müsait otel aramama rağmen bulamadım neden mi çünkü fiyatlar uçuk.Geçen sene 1600 tl ye ayarladığım oteli bu sene 2800 tl fiyat çekiyor. Sonrada kriz diyorsunuz fiyatlar 3-4 bin tlden aşağı düşmüyor.
 • 4 Oy
  fethiye'de çalışlar plajında ingiliz turistlerin oturduğu birahanede bir şişe biraya 8.5 tl,kapadokyanın vasat bir otelinde ayaklı bir bardak (şişe değil) biraya 15 tl ödedik...ayakları biraz yere bassın,kapanmazlar...
 • 3 Oy
  herseye ve bunca badireye ragmen iyi durumdayiz.temennimiz odur ki daha iyi oluruz ve insanlarimiz daha guzel gunler gorur
 • 27 Oy
  Zarar ettiklerini beyan edenler,Büyük bir şirketin bölgeye yeni bir otel yapacağını duymuşunuzdur. Yorum vatandaşın.
 • 75 Oy
  KAPADOKYADA BİR OTEL ZARAR EDİYORSA BECERİKSİZ YÖNETİM YÜZÜNDENDİR
 • 140 Oy
  bu otel 21 yılda hiç mi para kazanmamışta bir yıl kar edemedi diye kapatıyor. Sezona ne kaldı ki üç ay sonra belki daha iyi olacak. Bu bahane olamaz.
 • 36 Oy
  @canancandan34 son on yılda millet sürüne sürüne götüyüyor artık işleri heralde senin kapı akpye dayalı sağlam
 • 27 Oy
  @canancandan34 merhaba arkadaslar neden istihdam etsinki çıkartılanları kapacaklarmı sanki yarın açsa hepsi geri gider bizler hep duygusal dünüyoruz ve kaybediyoruz
 • 171 Oy
  hökümet ne yapsın gardaşım. Otelide mi hökümet doldursun. Kaderlerinde batmak varmış batmış işte.
 • 61 Oy
  @kanca2 Anlaşılan sende akıl,fikir ve izan hiç yok.Dolayısıyla kendini bilme de yok.Ülkemizle düşman olmayan bir ülke söyle bakalım bilgiç bey.Ziyaretcilerinin % 90'ı yabancı turist olan Kapadokya'da otelleri kim dolduracak?Demekki oturduğun yerde bilmediğin ve aklının ermediği konularda ahkam kesmeyeceksin.İktidar yalakalığını git evinde yap.Yabancı ülkelerle düşmanlığı otel sahibi oluşturmamıştır değil mi?
 • 39 Oy
  @fermier hehe durun lan vurmayın hemen. Bi yorumuda akp li koyun gibi cevap veriyim dedim. Onlar gibi düşünmek! nasıl bir duyguymuş tatmak istedim sadece :))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın