Resmi Gazete'de yayımlandı! KDV uygulamasında önemli yenilik

Yetkili gümrük müdürlüklerine bağlı geçici depolama yerlerine konulup tescil işlemleri yapılan özel fatura kapsamı malların transit olarak taşınıp başka bir sınır gümrük kapısından fiilen yurt dışına çıkarılmasıyla özel fatura onaylanmış sayılacak.

Resmi Gazete'de yayımlandı! KDV uygulamasında önemli yenilik

Hazine ve Maliye Bakanlığının "Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğle KDV kapsamında özel fatura uygulamasıyla ilgili değişiklik yapıldı.

Buna göre, özel fatura onaylamaya yetkili gümrük müdürlüklerine bağlı geçici depolama yerlerine konulan ve gümrük mevzuatı çerçevesinde tescil işlemleri yapılan özel fatura kapsamı malların transit rejimde taşınarak başka bir sınır gümrük kapısından fiilen yurt dışına çıkarılmasıyla özel fatura onaylanmış kabul edilecek.

Özel fatura, Türkiye'de ikamet etmeyenlere döviz karşılığı yapılan teslim ve satışlarda (bavul ticareti) düzenleniyor.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
vergi sistemimiz çok saçma bence gelirine göre vergi ödese halk adaletli olacak ama alt gelir seviyesi de misal % 18 ödediği bir mal var üst gelir seviyeside aynı yüzde vergiyi ödüyor birde hayır için yaptığını söylediği dernek yardımlarını vergiden düşerek ayrı bir vergi kaçırma işi yapılıyor görüntüde hayır deniyor ama amaç hem sözde hayır hemde vergi kaçırma oluyor buda hükumetin kıyağı ülkemize bazı iş adamları vergi vermezken halkın böyle bir şansı yok
Bir Kuşak Bir Yol projesi kapsamında yapılan kanuni değişikliklerde geçmeye başladı. Hiçbir TV kanalında anlatılmıyor İpek Yolu adı altından Çin'den kalkan tren geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye girdi ve Marmaray dan geçerek Avrupaya transit olarak hareket etti Böylece Çin mallarını bizim üzerimizden transit olarak Avrupa'ya satmaya başladı. Önlem alınmazsa Türkiye ekonomisi ve KOBİ leri kısa sürede topu atar.
Gayrimüslimlerden vergi alınsın..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler