Keskinoğlu konkordato süresini uzattı

Tavuk devi Keskinoğlu, nakit sıkışıklığı nedeniyle iflas erteleme yerine getirilen konkordato başvurusu yapmıştı. Bugün yönetimin yaptığı açıklamaya göre, Keskinoğlu Şirketler Grubu'nun konkordato süresi 2 ay daha uzatıldı.

Keskinoğlu konkordato süresini uzattı

Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu’nun yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

SÜRE 2 AY DAHA UZATILDI

Keskinoğlu A.Ş. olarak, 11 Haziran 2018 tarihinde ticari faaliyetlerimizi aralıksız devam ettirebilmek için, nakit sıkışıklığı nedeniyle geçici süreliğine konkordato başvurusunda bulunmuştuk. Talebimiz mahkemece kabul edilerek 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verilmişti. Şirketimizin finansal verilerinin incelenmesi sonrasında, 10 Eylül 2018 itibariyle; Akhisar 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından geçici mühlet kararının 2 ay daha uzatılmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulumuz; Keskinoğlu Şirketler Grubu'nun faaliyetlerinin sürdürülmesi için uluslararası işbirlikleri de dahil olmak üzere; şirketi geliştirecek tüm fırsat ve imkanları değerlendirmektedir. Yaşanan sıkıntıları aşmak için; operasyonel maliyetlerimizi azaltacak hamleler yaparak karlılık odaklı büyüme stratejilerini uyguluyoruz. İlave finansman için de çeşitli kurumlarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

ÜRÜN SATIŞIMIZ DEVAM EDİYOR

55 yıllık bir kurum olmanın yarattığı güvenle, tüm tedarikçilerimizin desteğini aldık. Şu anda 10 milyon dolayındaki canlı hayvanımızla üretimimizi sürdürüyor, ürünlerimizi de tüketicilerimize ulaştırıyoruz, çiğ ve pişmiş piliç eti ürünleri olmak üzere toplam günlük 200 ton piliç eti ve günlük 2,5 milyon adedin üzerinde yumurta üretiyoruz. SÖZCÜ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Sakal ile badem bıyık birakmayip Böyle giderse iktidar'dan ihale almayıp devlet malına çöreklenmeyen her fabrika batacak ama dış güçlerin oyunu degilmi şabanlar ne.günahımız vardı böyle bir seçmen kitlesi ile ayni tarihe denk geldik
Bir Somalı olarak Keskinoğlu nun iflas etmesinden üzüntü duyarım. En çok Keskinoğlu ürünlerini yiyoruz. Üstelik somadanda çok çalışanları var. Hepsi işsiz kalacak. İnşaallah iflas etmez kurtulur. Allah yardımcıları olsun.
niye batıyorki zaten her yerde ürünü var satılıyor paramı kazanamıyor olay neki
@real_gun ticarette her şey girdi değil bunu bilmiyorsun anlaşılan. bir de çıktılar varki onlar insana daha çok giriyor.
Alooo Başkan... O iş bitti. Artık geri dönüş yok. Eğer bir firma Türkiye'de konkordato yapmış ise. Batmıştır demektir. Hele ki bu ekonomik krizde ayakta kalması mümkün değil. Bütün herşey dolar endeksli. Ve bundan kurtulmanın mümkünatı yok. AKP bizi üretimden tüketime dönüştürdü. SEKA vb fabrikaları sattı hurda fiyatının altına. Örneğin Ocak ayında 8 TL'ye aldığımız A4 kağıt şuan 30 TL.
allah yarfimcilari olsun
Zaten hiçbir ürünün kaliteli degil sevgili Keskinoglu...batsan da fark edilmezsin
şirketlerimiz batıyor...
turkiyenin buyuk bir yuzdesine hizmet veren bir firma iflas soylentileri bile yumurtayi bu denli zamnlandirdi komple kapatsalar ne olur siz hesap edin 55 yillik firmaya mutlaka destek olucak bir kac firma vardir
Anlamıyorum bu kadar üretiyorlar bu ne bataklık
Diğer Haberler