KETAŞ firması iflas etti

1974 yılında Almanya'da gurbetçiler tarafından kurulan faaliyetlerine ise 1987 yılında Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'nde başlayan KETAŞ Gıda San. Tic. A.Ş ekonomik sıkıntılar nedeniyle iflas ederek kapattı.

KETAŞ firması iflas etti

1974 yılında Almanya'da gurbetçiler tarafından kurulan faaliyetlerine ise 1987 yılında Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'nde başlayan KETAŞ Gıda San. Tic. A.Ş ekonomik sıkıntılar nedeniyle iflas ederek kapattı.

Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Güney Köyü Mevkii’nde bulunan ve 800 ortaklı KETAŞ Gıda San. Tic. A.Ş.’nin ekonomik sıkıntılardan dolayı iflas ederek kapatması bölgede üzüntüyle karşılandı. 1974 yılında Almanya'da kurulan firma, üretimlerine ise 1987 yılında başlamıştı. Üretim olarak beyaz peynir, kaşar peyniri, tereyağ, yoğurt, lor peyniri olmak üzere bölgenin lokomotif durumunda olan firma 31 Aralık 2018'de kapılarını kapattı. Firma, şimdi ise yeni sahibini beklemeye başladı.

Ketaş Gıda Sanayisi Muhasebe Yetkilisi Yılmaz Şeref, işletmenin 1974 yılında Almanya'da kurulduğunu belirterek, "İşletme 1974 yılında Almanya'da kuruldu. 1987 yılında Vakfıkebir'de üretim yapmaya başladı. Üretim olarak beyaz peynir, kaşar peyniri, tereyağ, yoğurt, lor peyniri olmak üzere bölgenin lokomotif durumundaydı. 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle de fabrika kapatılmış durumdadır. 6 veya 7 ay içerisinde de işletme satılacak" dedi.
Firmanın 800 ortaklı olduğunu belirten Şeref, "800 ortak, mal değerleri belirlendikten sonra borçlar ve alacaklıların ödemeleri yapılmasının ardından kalan para ortaklar arasında bölüşülecek. 30 tane işçi vardı. Onların da çıkışını verdik" ifadelerini kullandı.

KETAŞ Gıda San. Tic. A.Ş.'nin kapatılmasının yönetim zaafiyetinden kaynaklandığını belirten Şeref, "Bu işletme iyi yönetilemedi. Gelen kişiler burayı kendi amaçları doğrultusunda kullandılar. İşletmeyi perişan hale getirdiler. Bura Karadeniz Bölgesinin Lokomotif durumundadır. Buranın üretim izin belgeleri ve markası var. Burayı alan kişi bu marka değerini daha yukarıya taşıyabilir. Buranın sahibi olmadığı için bu duruma düştü. Burayı alacak olan kişi eminim buradan kar edecektir. Çünkü süt fabrikaları kar eden firmalardır" şeklinde konuştu. Şeref, KETAŞ'ın iflas etmesinin bölge halkını da olumsuz etkileyeceğini sözlerine ekledi. KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
hain pis fetoculer ülkede kriz algısı yaratmak için milyonlarca liralık fabrikalarinizi batiriyorsunuz ama bu millet yemez bize 25 30 kuruşluk kazık atmalisiniz ki akillanalim
@tarikasan tabi canııım, herşey fetö anasını satayım. Birine bişey olsa hemen fetö etmiştir. Bir kere de babanızın oğluymuş gibi şu siyasetçileri korumayın be kardeşim! Fetöcü dediğin şirketlerin hepsinin üstüne çök, o şirketlere yönetici olarak kendi adamlarını ata, onlar da kasaları boşaltıp kenara gelsinler. Haliyle o şirketler ihracat yapamasın. İhracat olmayınca ülkemize para girmesin. Sonra da fetö yaptı de, yok ya! 15 yaşında filan mısın? Kardeş iki kişi kavgaya tutuştu, biri diğerini parçaladı, olan ise halka yani bizlere oldu bu kadar basit..
durmak yok kapatmaya devam...
yapacak bir şey yok olan çalışanlara olur yeni iş bulmak zorunda kalmışlardır
@izzetiy fabrikalar böyle kapatılmaya devam ederse o işi nereden bulacaklar??
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler