Kredi borçlarına 60 ay yapılandırma bugünden itibaren başladı

BDDK'nın yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bugünden itibaren ödemesinde sorun olan ihtiyaç kredileri, 60 ay vadeye kadar yapılandırılabilecek.

Kredi borçlarına 60 ay yapılandırma bugünden itibaren başladı

BDDK'nın yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ödemesinde sorun olan ihtiyaç kredileri, 60 ay vadeye kadar yapılandırılabilecek.

Yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre, maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilecek.

İHA'nın haberine göre; Resmi Gazete'de yer alan geçici madde şöyle:

“Bu maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir.”

Okuyucu Yorumları 28 yorum
Kredi kartlarında olduğu gibi tek elde düşük faizle toplamayı bekliyoruz. ziraat bankası 1.2 den yapacaktır inşallah
@86fatih kıt kanaat geçinip eşten dosttan bulup kredilerini düzenli ödeyenlere de bi kolaylık yapmalılar, onlara da bi yapılandırma gelmeli..
Akp CHp nin tansaş yani tanzim satışına başlamış.Dönüp dolaşıp chp dönemine geldik yine:))
Pardon kredi kartlarındami bir gün dahi gecikmisligi olmayan kredi kartımi yapilandirmadilar sebebi gelirim düşük asgari ücretli olmam kredileride bu mantıkla yapicaklarsa milleti boşuna heveslendirmesinler
Ya kardeşim gittik sorduk yok öyle bir şey diyorlar. Bugün gittim hatta yok diyorlar. Dümendelermi anlamadım.
@joshnyc bu tarz açıklamalar a haber izleyenler için. bak sizin için bunu da yapıyoruz diyip a habercilere yedirebilmek. zaten onlar yemek için hazırda bekliyorlar. burdan çıkan sonuç yapılandırma diye birşey yok tabiki de. yerli uçağımızın göklerde oluşu gibi.
ziirata baş vurdum esnafım dünyanı belgesi isiyorlar ihtiyacım var ama sorun çok
valla kardes ben ne istediyseler bütün belgeleri hazırladım birgün bile gecikmiş kredi kartım yok hep gününde ödedim bütün istedikleri evrakları goturdum sonuç asgari ucretlsin gelirin yetersiz...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler