Kredi taksidini erken ödeyene ceza!

Konut kredisi çekenler ödemeniz hafta sonuna geliyorsa aman dikkat!..

Kredi taksidini erken ödeyene ceza!

Konut kredisi borcunu erken kapatanlardan erken ödeme cezası alan bankalar şimdi de kredi taksitini gününden önce ödeyenlerden 60 TL'ye varan "erken taksit tahsilatı" almaya başladı. Hesaplarından kesilen bu ücreti görenlerin sikayetvar.com'a gönderdikleri ortak şikayetleri ise "Pazar gününe denk gelen ödememi cuma günü yaptım. Banka erken ödenen taksit için de ceza kesti" şeklinde oldu.

BANKALARI TOPA TUTTULAR
Bankalar kredi taksitlerini geç ödeyenlerden gecikme ücreti alınca kredi ödemesi hafta sonuna denk gelen tüketiciler hafta sonuna girmeden kredi taksitlerini ödediler. Kredi taksitlerini gününden önce ödeyenler bankadaki hesaplarını kontrol ettiklerinde ise "erken taksit tahsilatı" kesildiğini görünce şok oldular. Bankaların aldığı bu ücreti eleştiren tüketiciler yazdıkları şikayetlerle bankaları topa tuttular.

TÜKETİCİ İADESİNİ İSTİYOR!
"05/04/2013 cuma günü bankadan kullanmış olduğum konut kredisinin 1.600 TL olan ilk taksitini ödemiş bulunmaktayım. Kredimin ödenmesi gereken tarih olan 07/04/2013 günü pazara gününe geldiği için ödeme erken yapılmıştır. . Hesabımda 170 TL varken hesabımdaki paranın eksildiğini fark ettim. Hassasiyetimin karşılığı olarak banka işlemi iki gün erken ödediğim için tarafımdan toplamda 32, 42 TL 'erken taksit tahsilatı' adı altında kesinti yapmıştır. Banka ödememi düzenli yaptığım halde beni cezalandırmaktadır merak etmekteyim. Kesilen ücretin iadesini istiyorum."

YENİ UYGULAMAYA DİKKAT!
"Bankadan konut kredisi kullandım ve kredi ödemelerimi ayın 23'ünde yapmam gerekiyor; ödemelerimi hep internetten yaptım; daha önce gününden farklı bir tarihte ödemeyi denediğimde buna izin vermiyor ve uyarı veriyordu. Aralık'ta ayın 23'ü pazar gününe denk geldiği için bir önceki iş günü olan cuma günü bu işlemi yapabileceğimi düşünerek ödeme yapmayı denedim ve herhangi bir uyarı ya da hata mesajı almadan kredi ödemesini gerçekleştirdim. Ancak daha sonra erken taksit tahsilatı açıklaması ile 61.55 TL daha kesilmiş olduğunu gördüm. Banka para iadesini reddetti, bunun standart uygulama olduğunu söyledi ama web sitesinin yakın zamanda değiştiği ve kredilerin daha erken tahsil edilemezken edilebilir hale geldiği bilgisini de aldım; bu konuda uyarı mesajı da vermeliler di, haksızlık var."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
buna göz yumanlar utansın. HALKIN KANINI EMEN BU VAMPİRLERE AĞIR CEZALAR VERİLMELİ.
BANKALARDAN KONUT KREDİSİ ALMAK ATEŞTEN GÖMLEK GİYMEKTİR BANKALAR BUKADAR TELEVİZYON VERDİKLERİ REKLAM PARALARINI ŞUBE PERSONEL VS GİBİ VE BÜYÜMEK ZORUNDALAR BUGÜNEKADAR TİCARETLE UĞRAŞMAMA RAGMEN BANKALARIN KREDİ VERELİM TEKLİFLERİ BANA ÜRKÜTÜCÜ GELMİŞTİR
ONU BIRAKIN KREDİ ALIYORSUN HESAP AÇMA İSTEMİYORSUNUZ VADESİ GELİNCE TASİTLERİMİ ÖDEYECEĞİM SÖYLÜYORSUN YOK DİYORLAR İLAKİ HESAP AÇATIRIYORLAR BURADANDA YILLIK 60 LA 80 TL YE KADAR İŞLETİM ÜCRETİ ALIYORLAR TAM KEPAZELİK HÜKÜMET BİZ TÜRK HALKINI BUNLARIN KUCAĞNA İYİCE TURTMUŞ KANUN NİZAM DİYE BİR ŞEY BANKALARA VIZ GELİYOR.
Konut kredim var hiç kimseye tavsiye etmiyorum.kredi ile ev almayı.keşke kirada otursaydımda bu bankalardan kredi çekmeseydim.Bankalar resmen kan emici.Kredilerim bittiğinde kurban kesmeye niyetlendim.Tabiki ömrüm bu strese dayanırsa.Allah yardımcımız olsun.
Tüm bankalarda bu sistem var mı hepsimi alıyor yoksa bir kaçı mı. Teşir edelim paylaşalım hangi bankalarsa herkesin canı yanmasın lütfen.
Hep şikayet geliyor bu ŞİKAYETVAR sitesine güzel.Birde bu şikayet edilen Kurumların isimleini acıklasınlar da okuyanlar hanki banka veya kurumlar oldugunu anlasınlar.Niye isimler acıklanmıyor???????????
Devletin kendi vatandaşını çeşit çeşit vergilerle, cezalarla yolduğu bir toplumda özel şirketlerin bankaların vs milleti söğüşlemeye çalışması gayet doğaldır.
Bankalar arkalarına iktidarın gücünü almış ki istediklerini yaparlar.
Diğer Haberler