FİNANS

Maaş hesabınız sizi bankaya borçlandırabilir

Maaş hesabınız varsa cep telefonunuza gelecek “Bankaya olan borcunuzu ödemediğiniz taktirde hakkınızda işlem başlatılacaktır” mesajına şaşırmayın.

Maaş hesabınız sizi bankaya borçlandırabilir

 Şikayetvar’a gelen şikayetlere göre bankada maaş hesabı olanlara habersiz sigorta yapılıyor.

Çalıştığı kurum ile banka arasında yapılan anlaşma sonrası bankada adına hesap açtırılan vatandaşların önemli şikayetlerinden bir tanesi de maaş hesaplarından dolayı bankaların kendilerinden habersiz sigorta yapması. Türkiye’nin En Büyük Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderilen şikayetlere göre, “ Bankamıza borcunuz var ödemez iseniz hakkınızda işlem başlatılacaktır” mesajı ile bankanın kendilerine sigorta yaptığını öğrenen vatandaşlar sigorta borçlarının ödenmediği için de faizlerle birlikte ödeme yapmak zorunda bırakıldıklarından dert yandılar.

CEP TELEFONLARIN GELEN MESAJ İLE SİGORTALANDIKLARINI ÖĞRENİYORLAR
“İki sene önce banka hesabından maaş alıyordum. En son paramı çektikten sonra bir daha atm'ye uğramadım. Artı para hesabına hiç dokunmadım. Cep telefonuma birkaç gündür gelen gecikmeli borcunuzla ilgili tarafınıza ulaşılamamıştır mesajlarına istinaden bankanın müşteri hizmetlerini aradım. Bana hayat sigortası yapıldığını ve bunun artı paradan çekildiğini ödenmediği için faiz bindiğini ekstre bedeli alındığını hesap işletim ücreti kesildiğini söylediler. Bana sormadan beni sigorta yapmışlar. Umarım kredi sicilim karalanmaz.”

HESABA SİGORTA AÇILIYOR
“Mardin şehrinde devlet memuru olarak çalışırken kullanmış olduğum maaş kartını İstanbul' a nakil olduğumda hesabı sıfırlayarak kapama dilekçesi verdim. Aradan 2 yıl geçti geçen hafta bankadan hem yazı hem de sms mesajı geldi. Bankaya borcumu ödemem gerektiğine dair hakkımda işlem yapılacağına dair. Hakkımda Ferdi Kaza sigortası başlatılmış. 2011 yılında ve hesabıma tanımlı nakit avansla hesaptan sürekli kesintiler yapılmış. Ben böyle bir ferdi kaza sigortası başvurusu yapmadığımı söyledim ve hesabımı kapamak için bankaya zamanında talimat verdiğimi hatırlattım. Hakkımıza herhangi bir bildirim olmaksızın bankaların hakkımızda sigorta poliçesi imzalamamış olduğumuz halde sigortalı gösterip ek hesaptan alınması suç değil mi?”

KİMSE POLİÇEYİ BULAMIYOR
“Daha önce defalarca müşteri hizmetleri ekibinizle görüştüm bana hiç bir şekilde borcumun olmadığını ifade ettiler. Ancak bir sms geldi ve içeriğinde ise; ‘Sn müşterimiz kurtaran hesabınıza ait asgari ödeme tutarı 8.66 TL. Toplam ödeme tutarı 86.61 TL’dir. Asgari tutarı ödemezseniz ihtarname gönderilecektir’ şeklinde bir not vardır. Peki şimdi bu nedir? Ne bir imza ne de bir bilgi verilmiş bize ve sigorta yapılmış kimse poliçeyi bulamıyor. İmza sirküleri yok ve tehdit ediliyoruz ki ihtarname çekeriz diye.”
 

Okuyucu Yorumları50 yorum
 • 7 Oy
  BDDK NEREDE YAHU! NEREDE? BANKACILARA SESİNİ ÇIKARMAYIP, EMEKLİ OLUNCA ORADA İŞ BULACAĞINI ÜMİT EDİP, MİLLETİN HAKKINI YİYENLERİN DURUMU NE ACI OLACAK! BOŞ HESAPLARDAN PARA KESEN, BU HABERDEKİ ÜÇ KAĞITÇILIKLARA KİM DUR DİYECEK YAHU! ALLAH CEZANIZI VERSİN, ŞEREFSİZLER!
 • 6 Oy
  ANINDA SAVCILIĞA ŞİKAYET !! KİMSEYE ISLAK İMZASI OLMADAN SiGORTA POLİÇESİ DÜZENLENEMEZ, ve İZNİ OLMADAN HESAPTAN PARA ÇEKEMEZ ET ŞİKAYETİNİ AĞIR CEZALIK OLSUN BANKA .
 • 5 Oy
  vatandaşı bir türlü düdklesinlerde nasıl olursa olsun biz devletin bir bireyiyiz vede garip bir emekli bizim hakkımızıda bu devleti yönetenler savunmalıdır nerde ilk fırsatta onlar düdüklüyor o nedenle nerde nerdeeeeeeeeee yine alışmışlıkla düdükleceğiz varmı başka yolu
 • 4 Oy
  bankaların allah bin belasını versin
 • 4 Oy
  ya arkadaşlar açıklayın bu böyle yapan bankaların adını biz öğrenelim bu bankalara gitmiyelim bu soyguncu banka hangisi acama bir zamet isim açıklayın lütfen rıca ediyoruz ben aşağı yukarı 17 18 yıldır işbankasıyla çalışıyom daha böyle bir sorunla karşılaşmadım işçiyken aldığım maaş ve emekli olurken aynı bankayla çalışmaya devam ettim allaha şükür bir sorunla karşılaşmadım allahta razı olsun
 • 0 Oy
  GARANTİ BANKASI BUNLARDAN BİRİ KAPATTIRDIĞIN KARTA İŞLEMSİZLİK ÜCRETİ BİLE ALIYRLAR
 • 4 Oy
  lutfen bankaların isimlerini acıklayınız kartımızı iptal edelim
 • 4 Oy
  Garanti, Yapı Kredi ve İş bankaları sözleşmiş gibi aynı haltları yemeye devam ediyorlar. Geç halkbankasına rahat et kardeşim hiç bir derdi yok ilgi hepsinden mükemmel.
 • 3 Oy
  BANKALARIN HIRSIZLIĞINDAN NEFRET EDİYORUM. BU HIRSIZLIĞA ÇANAK TUTAN HÜKÜMETTEN DE NEFRET EDİYORUM. ŞU KREDİLERİM Bİ BİTSİN BANKANIN ÖNÜNDEN BİLE GEÇMEĞECEYİM.
 • 3 Oy
  Tefecilikte sınır tanımayan ülkemizde, tefeciliği resmi standartlara görede ayarlamasını nihayet sağladılar.Kredi kartı aidat ücreti, hesap işletim ücreti, ayakta uyutularak yapılan hayat sigortaları, kurtaran hesaplar, sırf internet olduğu için kullanmak zorunda bırakıldığımız telefonlar ve sabit ücretleri, özel iletişim vergisi, elektrik kaçak kullanım tutarları.....Uzayıp gidiyor.Dünyanın başka hangi ülkesinde böyle bir durum söz konusu acaba?Allah aşkına söyleyin...
 • 5 Oy
  BU BANKALAR NE TARAFA DÖNERSEN DÖN İĞNEYİ BATIRIYOR. BUNA BU HÜKÜMETTE ÇARE BULAMIYOR. ADAMLR İLLA BİR ŞEY BULUYORLAR KESİNTİ İÇİN
 • 3 Oy
  Günümüzün en büyük tescilli hırsızlık çetesi Bankalardır. BDDK ne iş yapar merak ediyorum.
 • 1 Oy
  yorumunuza tamamen katılıyorum.Ve ilave ediyorum.bunlar kenelerden, kan emicilerden daha beter.
 • 2 Oy
  kanunsuz ne var ise hepsi bankalarda mevcut.yasaların olmasıda birşey ifade etmiyor.uygulanabilirliği yok.bankaların avukat ordusu var ve bunların kafasıda yasalara dokunmadan nasıl mudileri soyarıza çalışıyor.
 • 0 Oy
  bankerlerin yerini bankalar aldı bankada olan hesap bizlerin degil onların istedigi gibi hesaplan oynuyorlar allah korkusu yok bunlarda allah 7 sulalesine kadar belalarını versin dur diyecek helal süt emmiş 1 allahın kulu yokmu imdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 • 2 Oy
  Türkiyede bankalar zengin ailelerin yada şirketlerin malı,onlarda,bu günkü hükümetin bir yerlerinden tutupta parmaklarını yaladıkları kesim olduğu için,onlara kimse dokunamaz.Devlet bankalarıda bunlara uyar.
 • 2 Oy
  hesap açmak kolay fakat hesap kapatmak imkansız bankalar lütfen hesap kapatmayı kolaylaştırın
 • 2 Oy
  denizbanktan kredi kullanmıştım.benden habersiz kurtaran hesap altında bir hesap açılmış ve kredimin son taksidi bittikten 2-3 ay sonra2,80 tl ödemeniz gereken geriye dönük borcunuz var ödemezseniz faizi ile birlikte hakkınızda işlem yapacağız diye mesaj geldi.bu parada akp nin bsmf de yaptığı geriye dönük atriştan kaynaklanıyormuş.bankaya gittim ve 5 tl vererek üstü de haram zıkkım olsun diyerek parayı verdim ve hesabımı kapatıp borcu yoktur kağıdı istedim..verdiler bir ay sonra tekrar bir mesaj..0.80 kuruş bakiyeniz var lütfen ödeyin.açtım müşteri hizmetlerine telefonu ağzıma geleni söyledim
 • 0 Oy
  denizbank öyle ya sağolsun. bende de aynı muhabbet oldu 0,04 tl borcunu öde yoksa kara listeye düşersin diyordu..
 • 2 Oy
  bankaya baktık diye de para isteyecekler mi?
 • 2 Oy
  bankalara da one minute diyecek babayiğit yok bence....
 • 2 Oy
  hırsızlar kol geziyor kimsenin birşey yaptığı yok. herkez başının çaresine baksın .
 • 2 Oy
  garanti bankasıyla ilgili olarak toplu bir dilekceyle mahkeme acmak fikri hicde kötu degil bence,resmen soygunculuk yapıyorlar.
 • 2 Oy
  garantiden kurtuldum ama hala cep tel. hafta 3 kez arıyorlar . yapıştılar be
 • 2 Oy
  daha doğrusu yasal tefeci
 • 0 Oy
  aynen katılıyorum
 • 5 Oy
  hükümetin bankalara karşı ne kadar çaresiz kaldığını hepberaber görüyoruz...
 • 1 Oy
  bankalar.soyuyor.bızlerı
 • 1 Oy
  aynı şey bende olmuştu maaş hesabıma ek olarak sigorta yapılmıştı bunu 2sene ödedikten sonra fark ettim maaşım yattığında kesip alıyorlarmış ve sigortada bir işe yaramıyor birgün acile gitmem gerekiyordu aradım sizin durumunuz acillik değil dediler ilgilenmediler gece hastahaneye gittim 5 gün rapor verdi elimi kesmiştim euroko sikorta bankada garanti bankası ...
 • 1 Oy
  bankalar resmi tefeci
 • 1 Oy
  bankalar nitelikli dolandırıcılık yapıyor. çeşitli adlar altında müşterilerinden para alıyorlar. defalarca mahkemeler kredi kartı aidatı alınmayacak dedi alınmaya devam ediliyor. hesap işletim ücreti, eksper ücreti, nakit çekim komisyonu vb. leri müşteriyi yolmak için icat edilmiş hesaplar. bddk bankaları nasıl denetliyor.
 • 0 Oy
  bu bankalar varya Allah hepsinin belasını versin
 • 0 Oy
  Herhalde dünyanın en iğrenç Tiksindirici banka sistemi TR' de vardır. O hale getirdilerki ülkede tahrip etmedikleri tek bir şey kalmadı Ama bende merak ediyorum Bu "Kuzuların sessizliği" neden. İlla A.N.' ye hak mı verdirmeliyiz? Her millet layık olduları şekilde yönetilirler. Bence kimsenin şikayete hakkı yok, gereğini yapmadıkça....
 • 0 Oy
  BUNLAR DAĞDAKİ EŞKİYADAN DAHA TEHLİKELİ BANKALR ŞEHİR EŞKİYALARI AMAN DİKKAT MECBUR KALMADIKCA BANKANIN ÖNÜNDEN BİLE GEÇMEYİN.
 • 0 Oy
  YÜKLEYİN VATANDAŞA YOK TRT PAYI GERİYE DÖNÜK ALINACAK YOK BANKADAN BORÇ ÇIKACAK YOK BİLMEM NE GELECEK YOK NEFES ALIYONUZ VERGİ ÇIKACAK BU NE KARDEŞİM YAA AMACINIZ NE? İNSAN OLMAK SUÇSA AÇIKCA SÖYLEYİN, HAA BU GİDİŞAT GİDİŞAT DEĞİL İNSANLARI FARKLI YÖNLERE TEŞVİK EDER HIRSIZLIK ARTAR GERGİNLİK ARTAR CEBİMİZE ÜÇ KURUŞ ZAMSIZ MAAŞ VERİYORSUNUZ ONUDA VERMEYECEZ DİYORSANIZ VERMEYİN HİÇ OLMAZSA BORCUMUZ OLMAZ..
 • 4 Oy
  BU MİLLETİ BU ŞEREFSİZLERE EZDİRENLER UTANSIN
 • 0 Oy
  BENDE AKBANK TAN KONUT KREDİSİ ÇEKMİŞTİM VE YZYN BİR ARADAN SONRA HESABI TOPTAN KAPATTIM. ARADAN 1-2 YIL GİBİ BİR ZAMAN GEÇTİKTEN SONRA BANKA ŞUBESİNDEN TLF. SİZ SİGORTALISINIZ HESABINIZDA PARA OLAMADIĞI İÇİN AÇIK HESAPTAN ÖDEME YAPTIK ŞU KADAR BORCUNUZ VAR ÖDEYİNİ. ARKADAŞLAR BU GİBİ DURUMLARDA HESBI KAPATIN VE AÇIK HESAP OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENİN AÇIK HESAP VAR İSE HEMEN KAPATIN..........
 • 0 Oy
  alayı üçkağıtçı bunların. bankada kredi kullanırken elli tane imza alıyorlar. yedi secereni onlara teminat veriyorsun. ellerindeki o imzalı belgelerle donumuzu bile alırlar. bankada imzaladığınız evrakları iyi okuyup öyle imzalayın. zaten özellikle anlaşılmasın diye eski osmanlıca dili kullanıyorlar.
 • 0 Oy
  bu 80 kuruşu belki de sizi mahkemye vereceğim diyerek iptal ettiler..ama kurtaran hesabı ısrarla kapatmadılar süreklide bu hesaptan para kullanayım diye mesaj gönderiyorlar..maliye geriye dönük bu fon arttırımını iptal edince bende tekrar bankaya faxla ödediğm bu paranın faiziyle iade edilmesini ve kurtaran hesabıb ısrarla kapatılmasını bildirdim. ama ne gezer ses yok(1 yıl geçti bende üstelemedim başımın gözümün sadakası olsun dedim) ama bu bankalar 3 kuruş için vatandaşı mağdur edebiliyorsalar arkalarındaki hükümet ve onun kanunları sayesindedir..bu ak partiye özgü değil. hepsi için geçerli
 • 0 Oy
  Arkadaşlar atm cihazında dikkatli olmak gerekiyor genelde aceleci davranıyoruz ve bankalar burada işi bitiriyor. Çalıştığım firmada 250 çalışan var maaşımı çekerken ... sigortası-güvencesi istiyormusunuz gibi bir ekranda evet hayır seçeneği geliyordu (4-5 defa farklı tarihlerde karşılaştım) birazda karışık sorulmuş birçok çalışanımızda bunu onaylamış malesef sonrasını tahmin edebiliyorsunuz. İptal ettirmekte büyük bir dert ...
 • 0 Oy
  İNG den taşıt kredisi aldım.Her ay 5,5 tl hesap işletim ücreti kesiyor.Param var kardeşim krediyi kapatmak istiyorum diyorum yanaşmıyorlar. VAKIF da evlere şenlik, Karabük te bir şubesi var, abicim çalışanları sanki silah zoru ile çalışıyor.Nalet olsun bir kredi kartım vardı, gidiyorum 2 tane atm sürekli bozuk çalışamlar öyle,şikayet edeceğin bir yerde yok, müdürünü yerin debulmanınnimkanı yok
 • 0 Oy
  Arkadaşlar bende Garanti Bankasında böyle problemlerle karşılaştım, maaşımı oradan alıyordum sonra başka bankaya anlaştım.GARANTİ ayrıca hesabımdan para çekerek benim iznim olmadan Kredi kartı hesabımı kapatmış.
 • 3 Oy
  ya kardeşim vatandaşını tek soyan ülke Türkiye. Devlet her gün akaryakıta zam yapacağına bankalardan aldığı vergileri yükseltse daha karlı çıkar
 • 3 Oy
  AKP.NİN BANKALARI HER ŞEYİ YAPRA NORMALDİR. İŞLERİ GÜÇLERİ VATANDAŞI YOLMAKTIR.
 • efehalil gerisi bu bankaların hepsi devletin mi? devletin bankalarını da AKP mi kurdu? bu bankaları AKP mi yönetiyo? mal mal yorumlar yapmayın accık yaa accık akıllı olun! aksine AKP döneminde tüketici yararına kanunlar çıkarılmıştır. (yeterlimidir dersen değildir, elektrik dağıtıcıları bankalar arsız yüzsüz daha sıkı üstüne gidilmelimidir dersen ewet yetersiz) BUNLARI ELEŞTRİEBİLİRSİNİZ AMA AKP YAPTI DEMEYİN YAHU AHİRET VAR ELEŞTİRİN AMA İFTİRA ATMAYIN
 • 0 Oy
  Geçen gün,yolda yürürken köpeğin kediyi boğduğunu gördüm. Hemen aralamaya koştum. Yanımdaki arkadaş, dediki yahu dokunma...Ahiret var,büyük balık küçük balığı yutar, köpeği karalama boğsun kediyi dedi.Tam o sırada köpeğin sahibi geldi köpeğinin boynundan tutarak kediyi boğdurmaktan kurtardı.Helal olsun dedim.Çünkü can kıymetli..içimiz rahat oldu.Ama boğsaydı ne olacak ki?..Her zaman büyük balık küçük balığı yutar.sana hikaye anlattım.Memlekette herkese teşekkür ediyorum. sanada cevap veriyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın