Maliye Bakanı'ndan 'BSMV' açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi'nin kaldırılması veya oranının indirilmesi yönünde bir çalışmalarının olmadığını açıkladı.

Maliye Bakanı'ndan 'BSMV' açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bugün bazı gazetelerde yer alan Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi'nin (BSMV) kaldırılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ağbal, banka yöneticileriyle geçen hafta gerçekleştirilen toplantıda, söz konusu haberlerde iddia edildiği gibi "BSMV'nin kaldırılması" yönünde bir talep gelmediğini ifade etti.

Bakanlık olarak BSMV’nin kaldırılmasına ilişkin çalışmalarının bulunmadığının altını çizen Ağbal, "Banka yöneticileriyle yaptığımız toplantıda böyle bir talep gelmemiştir. Dolayısıyla Maliye bürokrasisine BSMV’nin kaldırılması veya indirilmesi yönünde bir talimat da verilmemiştir" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Az harcayın açık olmasın Milletten indirime gideceğinize kamudan indirime gidin.
@sachets yandaşlara nasıl ihaleler peşkeş çekilecek o zaman???
paranız varsa harcayın yoksa harcamayın bu kadar basit banka=tefeci bunun başka açıklaması yoktur.
Birakin bu haberleri kredilere indirim gelecekmis daha cok insani borc batagina surukliyorsunuz..Biride bu meclise gelip kardesim ben calmiyicam isciye emekliye dar gelirliye hizmet edicem demiyor..vicdan ve merhamet diyiyorum tbmm de yonetenlere ve calisanlara
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler