Mardin ve Şırnak'ta petrol bulundu

Geçtiğimiz hafta Batman'ın Sason ilçesinde ilk kez açılan kuyudan kaliteli petrol bulunmasının ardından bu kez güzel haber Mardin ve Şırnak'tan geldi.

Mardin ve Şırnak'ta petrol bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret AŞ, Mardin ve Şırnak illerinde ruhsat sahibi olduğu bir arama sahasında keşfettiği ham petrol için 4 ayrı paftada işletme ruhsatı almak için başvurdu.

Söz konusu ruhsat için şirket, 2 Mayıs 2018 Çarşamba ve bunu tamamlayan 7 Mayıs 2018 Pazartesi tarihli dilekçelerle başvurusunu iletti.

BATMAN SASON'DA DA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz hafta da Batman'ın Sason ilçesine bağlı Heybeli köyü yakınında iki ay önce ilk kez çalışma başlatan TP Batman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 'Herent-2' adı verilen kuyuda petrole rastlamıştı.

TP'nin sahası olarak bilinen ve TPIC'in sondaj çalışmalarını üstlendiği kuyuda, yaklaşık 1300 metre derinlikte kaliteli petrol tabakasına rastlandığı açıklanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
HER SEÇİM ÖNCESİ PETROL BULUNUYOR AMA BİR TÜRLÜ ÜRETİMİNE BAŞLANAMIYOR...
1923 teki lozanda bizi hezimet etmek suretiyle gizli maddelerle yeraltı kaynaklarımızı çıkarmamızı engelliyorlar. (kafası hangi kafadır?)
petrol fışkırıyor mübarek..seçim öncesi neredeydiniz :D
Yahu bu petrol kuyuları niye hep seçim öncesi bulunuyor?
Seçim yaklaşınca kim bilir daha neler bulunur.
bor. Tortum. altın. kaya gazı.uranyum...
seçim yaklaşıyor tabi niye bulmayasınız ki :))
Her Seçim öncesi aynı Maymunluklar... :(((
Seçim yaklaştı ya petrolde bulunur, uzaya mekikte gönderilir, yerli uçakta yapılır. Allah'a nasıl hesap vereceksiniz bakalım.
Her seçim öncesi petrol bulunur,bunların yarısı gerçek olsaydı ülkemizde petrol dereleri olurdu
maşallah... allahım güzel ülkemize verdiği her nimete binlerce kez hamd olsun... şükürler olsun... inşallah devamı gelir...
bulunsa ne olacak bulunmazsa ne olacak sanki fiyat düşecek sanki millete faydası olacak.
24 Haziran'a kadar her şeyi bulur, her şeyi yaparsınız. Seçim bitsin o petrol yer altına çekilir. Ama buna kanacak o kadar çok insan var ki.Allah şifa versin demekten ve ülke adına üzülmekten başka çare yok maalesef !
Artık tüm dünya yakın zamanda petrol ürünleri ile çalışan arabaların kullanılmasını yasakladı bile. Daha teknolojik araçlar üretiliyor. Hatırlatmak isedim. Hep bir şeyleri nedense son anda kaçırıyoruz ! Yersen..
Her seçim öncesi olduğu gibi. Bir kaç gün içinde doğalgaz ve altın da bulunur.
81 İlden fışkırsa bize(vatandaşa) ne faydası olacakki.Bi kuruş düşürmezler .Ekonomi zihniyeti vatandaştan yana değil.
dunya petrolu birakip elektirige gecmeye basladi biz hala kendi petrolumuzu bulup cikartamadik ama boyle bos haberleri okuyup seviniyoruz sanki petrolu cikartip isleyebilicek tenolojimiz varmis gibi
petrolü bulsak ne oalacak ki benzin mazot gene de etkilenmez. Petrol varil fiyatları o kadar düştü popmaya hiçbirşey yansımadı bile.
kardeşim hemen yaymayın haberi ondan sonra çökecekler başımıza petrol petrol diye.
Nerdeeeee :))))))))))
akp nin ilk enerji bakanı trakyada bulduk demişti, sonra taner yıldız bakan adıyamanda bulduk dedi, sonrada sondaj yapıcaz diye norveçten gemi alındı denizlerimizde petrol bulmak için. sonrasımı ? tısssssssssss.
Devlet çıkartacak değilmi bi hata olmasın, sıkıntı çıkmasın
24 HAZİRANDAN SONRA KİM GELİRSE GELSİN YETKİLİLERE C.B SESLENİYORUM LÜTFEN ELEKTRİKLİ OTO YADA BOR MADENİ İLE ÇALIŞAN OTO VS. GİBİ ÜRETİME YÖNELİRLERSE BU MEMLEKETİ KİMSE DURDURAMAZ. AKARYAKITTA DIŞA BAĞIMLILIĞIMIZ KALKMALI EKONOMİYİ DÜZELTMENİN TEK YOLU BUDUR
bulunduda niye düşmüyor cıkarmaktamı dolarla
Tamam işte seçim yaklaştı. Birde kaliteli taş kömürü yatağı bulduk mu seçim zaferi iktidarın olur
hep aynı hikaye masal masal masalllll
türkiye de petrol bir tek güneydoğu ve doğuanadolu da var bilmem anlatabildim mi! petrolun olduğu her müslüman ülkesinde kan var.
Petrol öyle bir şeydirki ,genelde seçim öncesi görünürler,seçim sonrası bir dahaki seçime kadar başka yerler göç ederler....
son çırpınışları
Litre maliyeti 1,85TL olan mazotu 5,75TL'ye vatandaşına satıyorsun PETROL bulsan ne olur, bulmasan Ne olur!!
Petrol sadece arabalarda kullanılmıyor. Bir çok sektörde kullanılıyor. Açın sözde kürdistan haritasına bakın, ordaki toprakların hepsinde ya doğalgaz ya petrol çıkacak. Önemli olan bulmak değil tabi onu çıkarıp işleyip satacak adam lazım.
Her petrol bulduklarında benzine zam geliyor.Dün motorin ve benzine yine zam gelmişti.Hemde iyi bir zam.
Her ne hikmetse hepte seçim öncesi petrol bulunur!
10 yıl boyunca ne zaman seçim olsa petrol golgaz ve altın gibi degerli yer altı kaynakları bulunuyor. Hep seçim zamanı. Komik.
Yorumların hepsi aynı.Bu kadar kişi yanlis düşünüyor olamaz
LOZANDAN DOLAYI ÇIKARAMIYORUZ DU HANİ
tabi bulunduğu için he gün arka arkaya zamlar geliyor.
Seçimler zamanı çıkıyor hep bu haberler doğru olabilir.
ooo çıktığına göre benzin mazot ü 7 tl den aşağı kullanmayız desenize..çıkarma vergisi getirme vergisi filan filan itelerler bu sefer de.. pazardaki manavda ki meyvelerden örnek gosterirsek
amerika kapatırır hemen kuyuyu bulanıda kuyuya attırır
HABER YAPMAYIN İSRAİL AMERİKALILAR ONUN PEŞİNDELER BAK SÜRRİYE YE İRAKA
başka bir şeydir o hemen kapatın. dışarıdan nasıl olsa alıyoruz.
Diğer Haberler