Memur emeklilerinin ikramiye ödemeleri sürüyor

Memur emeklilerine yıllık 3 bin 407 liraya varan ek ikramiye ödemeleri sürüyor. Emeklilerin, vefat etmişse yakınlarının başvuru için 27 Ocak’ı kaçırmaması gerekiyor.

Memur emeklilerinin ikramiye ödemeleri sürüyor

Kamuda 30 yıldan fazla hizmeti olmasına karşın emekli ikramiyesini 30 yıl üzerinden alanlar muradına eriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), başvurusunu yapanların ek ikramiye ödemelerini yapıyor.

BAŞVURUDAN 3 AY SONRA YATIRILIYOR

Memur emeklilerinin ek ikramiyeleri başvuru tarihlerinden itibaren 3 ay içinde hesaplarına yatırılırken, hak sahiplerine tanınan sürede de sona yaklaşılıyor. Memur emeklilerinin, vefat etmişse yakınlarının 27 Ocak 2018'e kadar mutlaka başvuru yapması gerekiyor. Emekli ikramiyesi tutarı, emekli olunan tarihte geçerli olan katsayılara göre hesaplanıyor.

YILLIK EN AZ 50 LİRA

Ancak her tam hizmet yılı için ödenecek ikramiyenin bir yıllık tutarı 50 liranın, ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 100 liranın altında olamıyor. Yıllık ödenecek en yüksek ikramiye tutarı da 3 bin 407 lira 42 kuruş. Örneğin; Mart 1994'te emekli olan ve 37 yıl 9 aylık hizmeti üzerinden aylık bağlanan bir şube müdürüne, ödenecek ikramiye 70,77 lira (10,11 x 7). Ancak her yıl için ödenecek ikramiye 50 liradan az olmayacağından, ödenecek tutar 350 lirayı buluyor..

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
işçi emeklisi yaşamasın memur emeklisine verin seçimdede alırsınız belki oy
memurunu bu kadar düşünen başka bi devlet yoktur herhalde öldükten sonra bile düşünüyo , çeyreği kadarda işçinizi düşünseniz ya üvey evlat muamelesi sıktı artık
@mtunc_p7 oyları verin oyları mustahakız
Memur emeklisine ikramiye var, İşçi emeklisine yok, Adaletinize tüküreyim sizin.
Diğer Haberler