Memur maaşlarına 3 ayrı zam geliyor

Memur maaşları ne kadar oldu sorusunun cevabı Haziran ayı enflasyon farkının açıklanması ile cevabını bulurken Temmuz ayında memurlar 3 ayrı zam almış oldu. Memur maaşları temmuzda ne kadar olacak? Memur maaşlarında son durum...

 Memur maaşlarına 3 ayrı zam geliyor

Memur maaşları ne kadar oldu sorusunun cevabı Haziran ayı enflasyon farkının açıklanması ile cevabını bulurken Temmuz ayında memurlar 3 ayrı zam almış oldu

Temmuz ayı ile birlikte memurlar için üç ayrı artış ortaya çıktı. Maaşlara yüzde 3.5 zam alan memurların enflasyon farkı da yüzde 5.17 oldu.

Memurların üçüncü zamları ise her ay aldıkları aile yardımlarında gerçekleşti. Memurların temmuz zammı geçtiğimiz yıl yapılan toplu sözleşmede yüzde 3.5 olarak belirlenmişti.

Ayrıca bu yılın ilk 4 aylık döneminde enflasyon yüzde 4'ü aşarsa, enflasyon farkı verileceği de karara bağlanmıştı. 6 aylık enflasyon yüzde 9.17 çıktı. Yani memurlar için yüzde 5.17’lik fark oluştu.

Maaşlara önce 3.5’lik zam uygulandıktan sonra 5.17’lik fark da eklendi. Böylece en düşük memur maaşı 3 bin 133 liraya yükseldi.

MEMURA EKSTRA ZAM

Sabah Gazetesi'nden Faruk Erdem'in haberine göre, memurlar için üçüncü artış ise eş ve çocuk yardımlarında gerçekleşti. 6 yaşından küçük 2 çocuğu olan bir memurun aylık ödeneği 369.63 liraya çıktı.

Toplu sözleşmede belirlenen yeni katsayı rakamlarına göre memurların alacakları aile yardımlarını hesapladık. Hâlen memurlara çalışmayan eşleri için 231.64 lira ödeniyor.

Çocuk yardımı tutarı ise 0-6 yaş için 54.28, Altı yaş üstü için 27.14 lira olarak uygulanıyor. Temmuz zammı yüzde 3.5 + 5.17 olunca eş yardımı 231.64 liradan 251.68 liraya yükseldi.

Çocuk yardımı tutarı ise 0-6 yaş için 54.28 liradan 58.98 liraya, 6 yaş üstü için 27.14 liradan 29.49 liraya ulaştı. 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan memura aylık 340.20 lira ödenirken, bu tutar 369.63 liraya çıktı.

ENGELLİ ÇOCUĞA YÜZDE 50 ARTIŞ

Toplu sözleşmede engelli çocukları olan memurlar için de avantaj getirilmişti. Buna göre çocuklar için verilen aile yardımı ödeneği, en az yüzde 40, engelli olan çocuklar için yüzde 50 artırımlı olarak ödenecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
Brüt rakamları verip de memur düşmanlarını buraya toplamayın. Birazdan dişlerini göstermeye başlarlar.
@rainman0602 memur düşmanı diyosunda aldıgınız parayı siz ilk önce şükredin gerci siz memurlar onuda bilmezsinz
Adamsinnnn
bunun burutumu var. net maaslari biliyoruz biz. asgari ucrete gore dunyanin en carpik gelir adaletsizligi bizdedir...birde ayrica sizde doner sermayeden aldiginizi hic soylemessiniz sanki o para degilde demir parcasi
@recep_alaoglu_1981 Yalama recep efendi niye şükredelim, çalışıp kazanıyoruz, maaşımız kimsenin insanı değil. Sen niye memur olamadın acaba?
@recep_alaoglu_1981 Alın işte geldi bir tane. :) Sene ne be ister şükrederim, ister etmem. Sen kendi maaşının derdine yan.
@recep_alaoglu_1981 ah be recep bu recepler neden bu kadar kil oluyor sence
@rainman0602 bi itirazın mı var,memnuniyetsizler
@rainman0602 bir memur olarak söylediğine katılıyorum ama memur maaşlarına laf etmenize anlam veremiyorum. Benim düşüncem enflasyon bu kadarlen ülke ekonomik çöküntü yaşarken alım gücü bu kadar azalmışken memura verilen zam yetersiz. fakat asgari ücretliyedr en az 400-500 tl zam yapılmalı.
@recep_alaoglu_1981 sen şükret
@rainman0602 zam görmedim. Ayrıca eksik Ldım
asgari ücretliye 1600 çok diyin üstelik en az 700 tl kira da orururlar ama grev yada yürüyüş hakları yok sesleri çıkmaz günde 12 saat çalışırlar bayram düğün cenaze izinleri olmaz. Memura 10000 maaş verin ev hediye edin 4 ay çalışsın 8 ay tatil yapsın yine de acız diye ağlarlar.
memura yapdıgınız zammın yarısını asgari ücretliye yapsanız asgari ücretli rahat bir nefes alsa.Türkiye nüfusunun yarısından cogu asgari ücretli
@recep_alaoglu_1981 @recep_alaoglu_1981 yüzde 4 zam alıp şükür mü edeceksin? 64 lira senin neyini ne kadar değiştirecek? Memura zam çok demeyin ben neden az alıyorum diye düşünün. Memur maaşları düşüktür, asgari ücret modern köleliktir. Sizin hakkınızı da savunmak bize düşüyor. Oy verirken bunları da düşünseydiniz.
@nazaram_78 ben neden az alıyoru m? Devlet bana anca o kadar zam veriyor. Keşke fazlasını verse,ama memura bakıyorsun altında hep lüks araba ve hala ağlıyor. memur olmak için dayı lazım. Asgari ücretli de dayı olsa ne işi olur o maaşla( bende asgari ücretle calisiyorum) dayım olsa memur olurdum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler