Memura sicil affı ve derece müjdesi

Memura sicil affı ve derece müjdesiMemura "1 derece" verilmesini öngören düzenleme tamamlandı.

Memura sicil affı ve derece müjdesi

Yaklaşık 2 milyon memurun merakla beklediği sicil affı ve uzun yıllardır derece alamayan memurlara ‘1 derece’ verilmesine ilişkin düzenlemede, metin yazım işleri tamamlandı.

Star gazetesinin haberine göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in talimatı üzerine, Devlet Personel Başkanlığı konuyla ilgili bir ön çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışmanın ardından, bir düzenleme metni hazırlandı.

Düzenlemenin önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’nda ele alınmasının ardından hayata geçmesi için düğmeye basılacak. Ancak düzenlemenin bir yasa tasarısına eklenmesi planlanıyor. Düzenlemenin hangi tasarıya ekleneceği konusunda ise henüz bir karar verilmedi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
Hala bazı zübük ve hazımsızlar İktidara hakaret etmeyi meziyet zannediyorlar.Ama durmak yok yola devam...Hazımsızlar iktidara asla gelemeyecekler...Çatlasınlar.......
Hazımsız? elektriğe %70 zam gelmiş keza doğalgaza, vergilere. Ülkenin satılmadık malı kalmamış. Sen neyin kafasındasın? Çok fazla makarna kafa yapıyor sanırım.
demek sen hazmedemedin iktidarı öttüğüne göre
basitsin...
demek ki sende bu iktidardan nemalananlardan sın arkadaş yakında sizin lideriniz Apo olursa şaşma.
HİÇ KİMSE HÜKÜMETE HAKARET ETMEZ. KRALDAN FFAZLA KRALCI OLAN YALAKA YAVŞAKLARA HADDİNİ BİLDİRİR.
sicil affında gaye kendi yandaşlarını aklamak ak partiya aklıyor...
Ya arkadaş memurun sicili bozuksa , suç işlemişde sicilibozulmuştur. sicil affı getirerek suçluyu teşvik etmek olmuyormu.Eğer suç işleyen ceza almayıp af edilecekse, dürüst memurun dürüstlük yapmasına ne gerek var.suç işleyen en şidettli şekilde cezalanması gerekir.Af edildikçe ülke suç makineleri ile dolacaktır. Kımse de suclulardan bahsedemez heleki yönetım kadrosunda olanlar bahsedemez.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler