Memurlar avantajı 'Motif Kart' ile yakalayacak

PTT, memurların harcamalarında indirim sağlayacak ve puan toplamasına imkan verecek Motif Kart'ı hizmete sunuyor. 4 bin iş yeri sisteme dahil olacak.

Memurlar avantajı 'Motif Kart' ile yakalayacak

PTT ile Memur-Sen Konfederasyonunun iş birliğiyle memurlara yaptıkları harcamalarda indirim sağlayacak, para ve puan toplamalarına imkan verecek "Motif Kart" hayata geçirildi. Farklı sektör ve hizmetlerdeki 4 bine yakın iş yerini kapsayan kart, şubat itibarıyla kullanılmaya başlanacak.

Son yıllarda örgütlenme çalışmalarına ağırlık vererek 1 milyon üyeye ulaşan Memur-Sen, üyelerinin sosyal ve mali haklarını geliştirmenin yanında farklı imkanlar sağlamak yönünde de adımlar atıyor.

Bu kapsamda faaliyetleri arasında bankacılık da bulunan PTT ile iş birliğine giden konfederasyon, memurlara yaptıkları harcamalarda indirim sağlayacak, para ve puan toplamalarına imkan verecek "Motif Kart"ı hayata geçirdi.
PTT'nin sağladığı bütün avantajlara sahip

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 yıl önce hedefleri arasında Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan'ın adına bir vakıf kurulması ile memurlara avantaj sağlayan "Motif Kart" projesini başlatılması bulunduğunu söyledi.

Hamamönü'ndeki Mehmet Akif İnan Vakfının açılışını geçen hafta yaptıklarını anımsatan Tonbul, "Motif Kart"ın hayata geçirilmesi için de PTT ile protokol imzaladıklarını bildirdi.

"Motif Kart"ın PTT'nin sağladığı bütün avantajların yanında üye iş yerinin sunduğu imkanları da kapsadığını bildiren Tonbul, şunları kaydetti:
"Farklı sektör ve hizmetlerdeki 4 bine yakın iş yeri şu an Motif Kart'ın bünyesinde. Kartın kullanılmaya başlanmasıyla kısa sürede iş yeri sayısının daha da artacağını düşünüyoruz. Kart, temel olarak kullanıcılarına yaptıkları harcamalarda indirim sağlayacak, para ve puan verecek. Memur-Sen'in 1 milyon üyesi ve aileleri düşünüldüğünde Motif Kart, gerek kullanıcı potansiyeli gerekse de kapsadığı iş yeri sayısı bakımından dünyanın en değerli avantaj sağlayan kartlarından biri olacak."

Tonbul, "Motif Kart"ın şubat itibarıyla kullanılmaya başlanacağını bildirerek, kartın sadece Memur-Sen üyeleri ile ailelerine verileceğini belirtti. AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Memuru masada satan sendika şimdi günah çıkarmak için puanlaramı ihtiyaç duyuyor
gözü aç karun un hikayesini bilirmisin sen eyyyy memur!
% 50 indirim yapılacağını bilsem memur senin olduğu tarafta olmam. herseyleri sahte ve hükümet yalakası bi sendikaya sendika da demem onun yöneticilerine bi kuruş bile paramın geçmesini istemem.
Masada memuru sat, özlük haklarını savunma, yandaşlarını milletin hakkını yiyerek koltuklara oturttur, vekil vs olmak için takla at sonrada al sana kart... Çok komiksiniz be çook...
Aman kendinizden başka kimseye faydanız olmasın :)))
kartınız da sizin olsun, a.inan da,M. Akif de,a.n.asya da,n.f.k. da...hepsi sizin olsun, bunlar bizim değerlerimiz değil artık.
memursen kazıksen yalansen sahtekarsen
sen git 3,5 zama yat sonrada memuru kandırmak için ptt ile anlaş hadi bre ordan sende memur-sen sen biz memurları sattın ve istifa ettim o motifkart senin olsun tepe tepe kullan
Niye hep memur başka vatandaş yokmu bu ülkede
Kredi kartına batmış çoğu memuru iyice batıracaksınız, bununla uğraşacağınıza 3,5 ile 4 ile razı olmasaydınız daha iyiydi
Uzun zamandır memur-sen üyesiyim . Şimdiye kadar zübüklükten başka birşey yapmadı. Hiçbir işlerinde de hayır görmedik. Tamemen işleri memuru sat, siyaset yap. Diyeceksiniz o vakit neden üyesin kardeş, haklısnız. Ancak memurlukta taraf belli etme sendika ile oluyor. Her işinde önce sendikana sonra liyakata bakılıyor. Sendika şart liyakat değil. Diyeceğim odur ki memur-sen bir iş yaptıyla hayrımıza değildir.
Memur sen önce memur haklarını savunmayı öğrensin. Bunlar ayrıntı.
Allah hepinizi ıslah etsin emi,memuru yüzde 5 zarar uğratın sonra bilmemne kartla şov yapmaya uğraşın,hadi ordan,hadi ordan.
Memurlar net önce komisyonda zam alsın bunlara gerek kalmaz. %3 ile memura atılan kazığı unutmadık.
tüm kredi kartları aşağı yukarı aynıdır.bu kartla sadece saf ve ahmak memurları kandırırsınız
Asgari ücretli bu ülkenin en dolgun maaşını aldığından hiç bir avantajlı durumdan yararlanamıyor galiba ... :)))
bu kart müdür yapar adamı bak memur sen yazıyor, karakter meselesi tabi...
Müjdeye bak sanki Bedava alışveriş yapacaklar :) bu arada 1 milyonu aşan memur demekki 1 milyon yalaka korkak yandaş memur var demekki :) müdür olmak için ya da bana kimse dokunmasın diyen korkaklar ve yalakalar demekki 1 milyon :)
yüzde 3 ile yine memurun başını da tutuverecekmiş mi sorun bi? o işi de iyi yapar. önemsediği tek şeyüyelik aidatına zam yapılmasıdır. memura kaç verilmiş umrunda depildir. yaptıkları da yapacaklarının teminatıdır.
niye memurun maasi asgari ucretlininkinden az mi?
Emekli memurlarada verirseniz iyi olur
Desene yandaşlara lutüf dağıtılacak...
ptt nin sağladığı avantajlar nelerdir , tam olarak ne işe yarayacak ?
makarnacıları kandır o kartla
Boyle ylka bır sendıka dunya tarıhınde yıktur.
biz issizlere 3/1 kartini veriyorlar
Diğer Haberler