Memurlar kış dönemi kıyafet uygulamasına dönüyor

Kamu kurumlarında 15 Mayıs günü başlayan yaz dönemi kıyafet uygulaması 15 Eylül 2017'de bitecek. Kış dönemi kıyafet uygulamasında erkek memurlar 18 Eylül pazartesi sabahı ile birlikte kravat takma zorunluluğu altına girecek.

Memurlar kış dönemi kıyafet uygulamasına dönüyor

Devlet Memurları Kanunu'na göre kamu kurumlarında 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü başlayan yaz dönemi kıyafet uygulaması 15 Eylül 2017 Cuma günü mesai başlama saatine kadar devam edecek. Sıcak bir yaz döneminin ardından memurlar için uygulanan yaz dönemi kılık kıyafet uygulaması bitiyor. Birçok valilik, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında kamuda çalışan memurların 18 Eylül 2017 tarihinden itibaren kış dönemi kılık kıyafet uygulamasına uymaları için resmi bir yazı yayınladı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin, ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu 18 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin ceket giymesi ve kravat takması yaz döneminde zorunlu değildi. Kış dönemi kılık kıyafet uygulamasına göre; bürolarda görevli bayan ve erkek personel kılık kıyafet yönetmeliği ve bu konudaki Başbakanlık Genelgesine uygun kılık-kıyafetle çalışabilecekler. Üniforma giymek zorunda olan memurların ise kurum ve kuruluşun özel yönetmeliklerinde belirtilen usul ve esaslara uymak mecburiyetinde oldukları belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Öğretmenler devlet memuru değil mi? Hele hele okul müdürleri ile birlikte tüm öğretmenler öğrencilere ve toplumakarşı kılık kıyafetleriyle örnek kişi olmak zorunda değilmi? Öğretmenler sakal ve kot pantlonla göreve giderken diğer memurlara bu zorunluluk neden? Yaz kıyafetinde tşört dahi giymenin yasak olduğu diğer devlet memurlarına uygulan bu nasıl bir çiftestandat?
Erkek Memurlara yakışan takım elbise ve kravattır.Vatandaş ile Memuru ayırt edici özellikte budur.Düzgün saç ve bıyık.Sakal hiç mi hiç yakışmaz.zaten kıyafet serbestisi kadınların türban takmasının önünü açmak içindi.Neyse olan oldu.Kimse yadırgamadığına göre sorun yok.
ne büyük zorunluluk.şimdi zavallı devlet memurları bunu da dert edinirler kendilerine. şu ülkede bi tek onlar çalışıp didinenler. asgari ücretli ne yapar özel sektördekiler nasıl ne şekilde geçinir düşünen yok.
ya kardeşim trabzon 20 derece adana 35 derece neden aynı zamanda uyguluyorsunuz ki
HANİ SERBEST BIRAKILMIŞTI KILIK KIYAFET
Kravat nedir ya.
Kurutemizlemeye ayda 300 ila 400 lira para ayırıyoruz bu yüzden. Ceketin makinede yıkanması imkansız, benim gibi alerji sorunu olan adamları mahediyor bu kıyafetler illa haftada bir temizlenecek. Şu kıyafet zorunluluğu bir kalksa geçen sene tam 3570 lira para vermişim kuru temizlemeye. Alerji sorunum var bana akıl verenin kalbini kırarım ona göre. 7 senedir çözüm yok illa kıyafet uygulamasının bitmesi gerekiyor.
Öğretmenlikte 16. yılımı bitirdim. Her yıl 15 Mayıs'ta serbest kıyafet uygulamasına geçilir ancak; ben hep okulun son günü kravatımı çıkarırım. Diğer meslektaşlarımın uygulamalarına gelince, 15 Eylül uygulamasından bihaber gibi, sakal traşı mevzusundan bihaber gibi davranıyorlar. Kendi adıma konuşmam gerekirse; sakal traşı olurum, kravatımı okulun son günü çıkartırım, 657 Sayılı DMK'da kılık kıyafetle ilgili mevzuatı fazlasıyla okulun son gününe kadar uygularım. Ancak; bu türlü müeyyide delmelerle, eğitimde istenen kalite yükselmesini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğimiz bir gerçek...
Avrupa çatlayacak yine kıskançlıktan
Sakalda serbesy olsun, yüzüm traştan köseleye döndü
memur olsaydım da derdim bu olsa idi keşke.
kıyafet dönemimi kaldı ada vapuru yandan çarklı
kılık kıyafet yönetmeliği sadece erkeğe. bu memlekette erkek olmak suç.
ne gerek varki idari giyim serbestliği yokmu bu devlette. nasılsa yatmaya alıştı memur kısmı. turizmide memur kesimi canlandırıyor. memlekette herşey memurun sırtında . çok ağır şartlarda çalışıyorlar. yazık üzülüyoruz. ama dikkat ediyorum artık pretesto yada herhangi bi yürüyüzş yok memlektte. demekki memur kesimi almış alacağını.
Sağlık kurumları ve öğretmenlerde uyacak mı acaba?
Kendisini din'in mimarı zannedenler her nedense kravat takmayı Atatürk'ün ve batının bir ürünü olarak gördükleri için takmamayı düstur edinmişler. Şimdi peki bu ne !!!
bu düzenleme kalkmamışmıydı?neden robotik aynı tip insanlara yaşama hakkı veriliyor ben 19 yaşından beri sakal bırakıyorum bana yakışıyor memur olunca onu kes onu giyme bütün zevklerimiz köreliyor ;ha erkek kravat takcak kıyafet on numara peki bayan arkadaşlarımız o kurala uyuyormu? hangisi etek tayyör giyiyor hepsi saçmalık güvensizlik bayanlar alınabilir ama bayanlara heryerde kıyak yapılıyor!
şimdi bu AKP, muhalet yoklugundan ayakkabının arkasına basma özgürlüğünü de kaldırır.beyaz çorapa karışır,elde tesbih dolaşmaya ceza verir. ne anladım ben memurluktan o zaman.sendikalar ne gune duruyor.iyi valla altın haram diye beyaz altın taktırsın,kulakta tek küpeye karşı çıksın.ne oluyoruz yahu. fredy merkurinin askeriyiz dedikse bu kadar da değil yani.
çok isabetli bir karar sonuna kadar doğru buluyorum
yaşasın en sevdiğimmm
Bumudur yani enflasyon farkı nerede
Diğer Haberler