Merkez Bankası açıkladı: Bugün başlıyor

TCMB: "Döviz karşılığı Türk lirası swap piyasasında Merkez Bankası taraflı işlemlere 1 Kasım'dan itibaren başlanacak." açıklamasında bulundu.

Merkez Bankası açıkladı: Bugün başlıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan açıklamaya göre, Döviz karşılığı swap piyasasında işlemlere bugün itibariyle başlanıyor.

Konu hakkında TCMB'den yapılan açıklama şöyle;

"31 Ağustos 2018 Tarihli ve 2018-36 Sayılı Basın Duyurusu ile Merkez Bankası bünyesinde döviz karşılığı Türk lirası swap piyasasının açılmasına karar verildiği, işlemlerin Döviz ve Efektif Piyasalarında işlem yapmaya yetkili bankalarla limitleri dahilinde kotasyon yöntemiyle gerçekleştirileceği kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Söz konusu piyasada Merkez Bankası taraflı işlemlere 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren başlanacak olup, bankaların limitleri Döviz ve Efektif Piyasaları işlem limitlerinin yüzde 10’u ile sınırlı olacaktır. İşlemlere ilişkin ayrıntılar veri dağıtım sistemleri aracılığı ile günlük olarak ilan edilecektir." KAYNAK: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
ne demek istiyor yani?
yani
yani diyor ki elinde hiç tl olmasada elindeki x para biriminin 10katı tl karşılığı ile borçlanıp dolar euro sterlin alabileceksin. finans piyasaları biraz karışık. buradan şunu anlayabilirsiniz. tl ye güveniyoruz artık değer kaybetmeyecek merkez bankası tahminlerini pek değişkendir. hayırlısı...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler