Mesai saatleri değişiyor

Yaz saatine geçilmesiyle beraber memurların mesai saatleri de değişiyor.

Mesai saatleri değişiyor

1 Nisan 2013'den itibaren mesai sabah 08:00'da başlayıp, 17:30'da sona erecektir. Öğle tatili de 12.00 ile 13.30 saatleri arasında olacaktır. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatler, 31 Mart Pazar günü 03.00'den itibaren bir saat ileri alınacak.

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması kapsamında, bütün yurtta saatler, önümüzdeki hafta Pazar günü (31 Mart) 03.00'den itibaren bir saat ileri alınacak. Kış saati uygulamasına 28 Ekim 2012 tarihinde geçilirken saatler 04.00'de bir saat geri alınmıştı. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yapılan uygulamaya ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı da 25 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Karar çerçevesinde, bütün yurtta saatler, 31 Mart Pazar günü saat 03.00'den (Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece) itibaren bir saat ileri alınacak. Saatler, 27 Ekim 2013 Pazar günü saat 04.00'te tekrar geri alınacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
Memurluk artık tarihe karışmalı. Şurada en çok çalışıyoruz diyen devlet dairesini özelleştirin. Aynı işin 10 kat kalitelisini çeyreği kadar adamla yaparlar. Memurlara işini yaptırmak için resmen yalvarıyoruz. Bunu bir asker olarak söylüyorum. Bu söylediğime polis te asker de dahildir.
siz hiç özel bankaya gitmediniz galiba, yada tamire götürdüğünüz eşyanızın pert edildiğini, özel hastanede sıra beklemiyorsunuz sanırım, yada kendini paşa sanan özel güvenlikçilerle hiç tartışmadınız galiba? birde bunu tartışalım... kendi adıma söylüyorum sabahtan akşama kadar canım çıkıyor dairede...
ptt dağımıda senin gibi düşünenler özelleştirdi.ama 1 ayda içine ettiler.senin iletişim sorunun olmalı o yüzden işlerini yaptıramıyorsun.özelleşip karın tokluğuna mı çalışmak istiyorsun.
herkesi kendin gibi zannetme
100/100 katılıyorum yerinde bir cevap
senin iş garantin var başkasının olmasın dimi asker efendi
bizim memurlarımız yan gel yata alışık zora gelemezler aman
Gerçekten memurluk yürümeyen bir sistem. İş garantisi olmamalı
dayısı olanları kastettiniz galiba...
Kendimi ßildim ßileli Sabah 8 Akşam 6 Çalışıyorum Haftanın 6 hatta 7 günü. yemek paydosum 30 dk. Memurluğu ßeğenmiyorsanız yer değiştirelim Memur ßeyler ßayanlar..
benlemi ders çalıştın üniversite okudun emek harcadın...senın kim elınden aldı memur oldun da...
tahsil durumun ne bilemiyorum..belkide biz memur olabilmek içinip çırpınırken sen paso yatıyordun.. haline şükret ve hak et...
Kpss ye gir 50 al ben istifamı verecem
memur oldunuzda biz mi engelledik?
kimseyi zorla memur yapmıyorlar.gir kpss ye çalış sen de memur ol .çamur atma
bize memurluk vermediler biz memur olduk.
Tayyip bi ara memurlar cumartesi de çalışcak sabah 7 de mesai başlayacak diyordu, ne oldu? Unutuldu gitti, yapılsın diye demiyorum da hani hatırlayın işte, gündem nasıl da değişmişti, şimdi soran yok
Memur cumartesi hatta gerektiğinde pazar günü çalışıyor zaten arkadaşım. Üzülme bu kadar. atanabilmek için kendini parçalıyorsunuz, atanamayınca da atanan insanların ekmeğine kazancına göz dikiyorsunuz.
Sen gündeme aldın.
cumartesi de çalışılıyor. ama tüm memurlar değil. nöbetleşe gibi bir şey. ancak o da saat 12:00 ye kadar. tabi her kurumda uygulanmıyor galiba. ptt, tedaş, belediyelerin bazı birimleri vd.
saatlerde oynama olmayacaktı neden hala kurcalanıp duruyor...
poliste devlet memuru. günlük çalışma saati normal şartlarda ek görev falan olmazsa, 08.00-20.00 saatleri arası. çıkış emri olmazsa çıkıp evinize gidemezsiniz..haftada 1 gün tatili de çok görürler, akşam işten çıktıktan sonra ya da hafta tatilinde hele bir telefonunuz kapalı olsun vay halinize.
MEHTER MARŞI :))))
memurun iki binlira aldığı işi milyonlarça kişi bin liraya yapar.hepsi kebap
sen memur değilmisin, değilsen sana olma diyen varmıydı.
senin o bin liraya yapacağın işi 500 e yapcak milyonlar da var, merak etme. böyle uza da uzar.
memur kafası işte, cevap yazacağınıza az iş yapın
evet kebap memur olsan sende kebap yapacan belli bin liraya çalışmazsın istedikçe istersin burdan konuşuyorsun bekara avrat boşamak çok kolay !!
senin o bin liraya yapacağın işi 500 e yapcak milyonlar da var, merak etme. böyle uza da uzar.
artık şu saatlere ayak uydurmak için metobolizmam bozuldu bu saat değişiklikleri kimin için yapılıyor bilen varmı çalışanları düşünmedikleri kesinde.
Oruç zamanı tutamadığım oruçları tutmakta fayda var..
turkıyede o yöne dogru gidiyor hemde en yakınlarımız tarafından eşler çocuklar eşlerımızın yakınları kardeşlerıı bacanakları kayın colar çetesi oluştu beyler dikkatlı olunnn yemın ediyorum düşmandan korkmayın hemde kendı dava arkadaşinız dediklerınıze dikkat edin aynı sofrayı evı tatili işi patylaştıgınzı kişilere dikkat edin en çok eşlerınızın sizin için neler pilanladıgına dikkat edin gerekırse kameraya alın evınızı siz yokken ne yapiliyor ne işleniyor çevriliyorr arkadaşlar hiçmi merak etmyirosunuzz kımle oturuyor kımle tanışiyor masa teelfon iş ortaklık kuruyorsunuz dikkat edin gerceke
ÇALIŞAN İNSANLARA ,HALKINA VATANDAŞINA DAHA İYİ ŞARTLAR SUNMAK DEVLETİN GÖREVİDİR MEMURLARDAN RAHATSIZ OLAN ARKADAŞLAR,DİLERİM Kİ ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞAN VATANDAŞLARIMIZ KARDEŞLERİMİZ DAHA İYİ ŞARTLARA KAVUŞURLAR İŞ GÜVENCELERİ OLUR İŞTE O ZAMAN SAĞLIKLI BİR TOPLUM OLUR KADIN CİNAYETLERİ AZALIR RUH SAĞLIĞI DÜZGÜN AİLELER OLUŞUR BOŞANMALAR AZALIR KİMSESZİ ÇOCUK SAYISI AZALIR MUTLU İNSANLAR TOPLULUĞU ÇOĞALIR.
BİR SAAT VERİN DESEM VERMESZİNİZ
e zaten yıllardır aynı saat sistemiyle çalışıyorlar bunda bi degişiklik yokki
Bu yasa kimleri ne kadar kapsayacak. bankadaki memurlar, hastanedeki hemşireler, avm lerde çalışan güvenlikler hangileri bu yasaya uyacak. özel şirkette muhasebede çalışan biri bu yasaya nasıl ayak uyduracak merak ediyorum. elektrik tasarrufu güzel ancak bir de bunu piyasaya uyarlamak var.
sabah 08:00 gidin devlet dairesine 1 tane memuru yerinde göremessiniz ama akşam oldumu mesai saatlreri bitti derler sabaha ne oldu ya
bu kadar büyük yalan olurmu be adam kimseyi bulamazmış ufak atda civcivlerde yesin yalanın ....... emiii
memurum devletin verdiği maaşla inan bir çoçuğum var insan gibi yaşatma derdindeyim,20 yıl oldu hala aynıyım.fakat özel sektörü kötülemeyin,kazma kurekle inşaata başlayıp 200 memur eden insanlarımız var.devlet memuru herzaman soyar bir verir beş alır.fakat özel sektör sökesöke alır.benim gibi korkaklar memur olur,çoçuğum asla düşünmüyor.haaa makam mevkileri memur sanmayın onlar oturduğu yerden para kazanırlar.
Cevaplara bakıyorumda yerden yere vuruluyoruz sabah 8 akşam 5:30 a kadar 1570 öğrenci 68 öğretmen tek memurum canım çıkasıya çalışıyorum ögle izni dahi yok TÜM MEMURLARI KARALAMAYALIM ARKADAŞLAR
öğrenci işleri zor zanaat. kolay gelsin
KAMUDA 1,5 SAAT ÖĞLE TATİLİ YAPILIYOR YATIŞ MEKANI.ÖZEL SEKTÖRDE YARIM SAAT BU NASIL ADELET BU KADAR ÖĞLE TATİLİMİ OLUR İKİ TARAF İÇİNDE TABİ.
memurlar memnun olmaz ülkede bukadar çalışan insan onların haklarına sahip değil hala memnun değiller yazık..
arkadaş bazi memurlar işini yapmıyor bir iş yaptıkları zaman özellıkle ssk bağkur vergı daireleri sankı babalarının hayrına yaparlar ondan sonra utanmadan maaş az derler.
Maaş konusunda memurluk aynen kalmalı fakat işten atılma kolaylaştırılmalı!!!!
ne kadar çok seviyosunuz atip tutmasini. allah bilir çoğunuz memur olmak için uğraşıp didinmiş sonrada kazanamayanlardansınızdır. ben 30 kişilik kadrosu olan fakat 9 kişiyle çalışan birimde çalışıyorum. benim durumumda olan bir dünya kurum var. dilerim ki sizde kazanın sizde memur olun sonra anlayınnnn...
benim memurum işini bilir.. siz konuşup durun
memurmu:)bu arkadaşları özel sektöre şöyle 1 aylığına verseler heleki inşaat sektörüne..hepsi kafayı yer
bir ileri bir geri bioritmimiz bozuluyor ya..
Bende hep memur haberlerinde bu fotorafı görüyorum 5 memur 5 i de bayan hani eşitlik.. Birde bu memurlar kaç yaşına geldi acaba benide en çok bu ilgilendiriyor.
tüm memurlar konuya uymasa da uyanları sayayım: vergi daireleri,SGK, maliye, tapu, hastane, daha var ama uzun sürer buralarda memura birşey sormak ne mümkün sanki orada işi başka imiş te size bedavadan bakıyormuş intibağı uyandırılır.Böyle olmayanlar: Adliye personeli, Asker, Polis bunlarda devletin yükünü çekenler....
Diğer Haberler