Milyonlarca emekliye çifte zam müjdesi!

İlk 5 aya göre SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 6.39 zam yapılacak. Hesaplamalara göre zam oranı temmuzda yüzde 7’yi de bulabilecek. Memur ve memur emeklisinin zam oranı ise yüzde 3.5+2.39 olacak.

Milyonlarca emekliye çifte zam müjdesi!

Bugünlerde bin liralık ikramiyelerini cebine koyan emeklilerin temmuz zammı da adım adım yaklaşmaya başladı. İlk 5 aylık enflasyonun belli olmasıyla birlikte zam oranları şekilleniyor. İlk 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 6.39 zam, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 3.5 artışa ilaveten yüzde 2.39 fark göründü. Haziran enflasyonuna göre zam oranının yüzde 7'yi bulması bekleniyor. Bu durumda fark yüzde 3'e çıkacak. Haziran enflasyonu sıfır çıkarsa bu oranlar uygulanacak.

3 TEMMUZ'DA KESINLEŞECEK

Sabah'tan Faruk Erdem'in yazısında yer alan bilgilere göre, jem emeklilerin hem de memurların zam oranları için enflasyon temel belirleyici. İlk 6 aylık TÜFE verisi; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını gösterecek, memurların ve memur emeklilerinin de yüzde 3.5 toplu sözleşme zammına ilaveten alacağı enflasyon farkını ortaya koyacak. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı mayıs ayı enflasyon verilerine göre; ocakmayıs endeks değişimi yüzde 6.39 olarak gerçekleşti. İlk 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin temmuz zammı yüzde 6.39 olarak görünüyor. 3 Temmuz'da ise kesin rakam ortaya çıkacak. Memurların ve memur emeklilerinin de temmuzda enflasyon farkı alabilmesi için ilk 6 aylık TÜFE'nin yüzde 4'ü aşması gerekiyordu. İlk 5 aylık enflasyona göre yüzde 2.39 fark oluştu. Bu fark memur ve memur emeklilerinin zammına ilave olarak verilecek.

EK ÖDEME DE ARTACAK

Emeklilere yapılan zamlardan ayrı olarak yüzde 4 ek ödeme de veriliyor. Yüzde 6.39'luk enflasyona göre ek ödeme miktarı da artmış olacak. Örnek hesaplamaya göre artış şöyle gerçekleşecek:

temmuz


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
ALLAH AŞKINA,SİZİN ÇARŞI VE PAZARDAKİ YANGINDAN HABERİNİZ VAR MI? YETER ARTIK!!! T A M A M..
Devammmmmmmmmmmm
Hani asgari ücretin altında maaş alan yoktu 900 tl maaş alanlar var utanmadan millete yalan soyluyorlar
Müjde mi bu haber yada oran çok mu yüksek alay mı ediliyoruz
enflasyon %16...
Ahhhahahshahh evet enflasyon ne olacak peki? Ya çalışanların zammı nerde adam zaten çalışmış yapmış artık bırakmış?
% 7 olarak ver %30 olarak gerial.hak hukuk adalet nerde. .vakit tamam
ne 1000 tl si ben 410 aldım... kandırmayın yeterrrr
ARTIK YEMİYORUZ EFENDİ,ORUCUMUZ BOZULACAK! T A M A M..
seçim rüşveti denebilirmi bunun adına.
Enflansyon zammının neresi müjde?
ÖNCELİKLE 2.000 DEN SONRA EMEKLİ OLANLARIN HAKKINI VERİN SONRA KONUŞUN EMELİ OLACAĞIM DİYE 10.000 İŞ GÜNÜMÜ DOLDURDUM HALA İNTİBAK YASASI ÇIKARILMADI EFENDİLER .AYNI ŞARTLARDA ONLAR 3.600 GÜN BEN İSE 10.000 İŞ GÜNÜ ÇALIŞTIM VE EMEKLİ MAAŞINA GELİNCE 3,600 GÜN ÇALIŞANLA AYNI PARAYI VERİYORLAR BÖYLE ZİHNİYETE YAZIKLAR OLSUN.. KAÇAK BİNALARA, VERGİSİNİ ÖDEMEYEN SAHTEKARLARA KIYAK ÇEKEN BU ZİHNİYETİ İNŞALLAH ALLAH AFFETMEZ ADALET ADALET DİYORSUNUZ ADALETİ HİÇ BİR ZAMAN YERİNE GETİRMİYORSUNUZ
neden asgarî ucretliye zam yok adamlar ununu elemis duvara asmis
alın 1000 tl siz bır hafta gecinin yav allah askına
bunu neresi müje.dalgamı geçiyorsunuz.zaten enflasyon yüksek çıkıyor.şer hükümeti enflasyonu düşük göstererek zam oranınıda düşürüyor.
BUNLARI NERENİZDEN UYDURUYORSUNUZ.DÜN 1000 TL BAYRAM HARÇLIĞI ADI ALTINDA HEP EKSİK DAĞITTILAR.O YANSITILAN TABLODA PALAVRA EMEKLİLERİN YARISINDAN FAZLASI 1400 GEÇMİYOR.DALGA GEÇİLDİĞİNİ DÜN GÖRDÜK HANİ HERKESE 1000 TL VERİLECEKTİ 250 LİRA İLE BİN ARASI DAĞITTILAR.YALAN SÖYLEDİLER.
Allah devlete zeval vermesin, eskiden emekli maaşları günü geldimmi ödenek yok bankada para yok imfden alip vermeler, nankörlük etmeyin o günleri bilmeden sallayan bebeler aile buyuklerinize sorun duyacaklarinizla belki şükretme yi ogrenirsiniz.
@toygar41 sen de şimdiki durumu taş devriyle kıyaslama araştır
@toygar41 senin tuzun kuru galiba
yüksek enfasyona 3 kuruş para için sevinen bir topluluk hiç kimse promter recebe soramıyor neden enflasyon yükseliyor diye
20 yıl önce babamın maaşı, ev kiramızın % 85 i idi..bu yüzden çalışmak zorundaydı.. bu gün ise maaşı, kiramızın % 50 si kadar..
neden işçi kısmı için mir müjde yok şimdiye kadar verilen tüm müjdeler beni ve benim gibi milyonlarca insanı kapsamıyo
24 hazirandan sonra yalan olmasında..
arkadaşım ne zammından bahsediyorsun sen bir tarafta şu kadar çıkan enflasyon diyorsun diğer tarafta zam yalanı söylüyorsun bana verecekleri zam adı altindaki ödemeden fazlası enflasyon ile gitmiş erimiş zaten nerde zam millet mi aptal siz mi çok akıllısiniz
2000 sonrası intibaklar ne oldu? Her yerde müjde üstüne müjde veriliyor ama ne hikmetse emeklinin hakkı verilmiyor. Diğer taraftan bir fikir veriyorum: Zam miktarını 5'e bölün ve "Müjdeee, Emekliye 5 ayrı zam, müjdee" şeklinde anons edin daha etkili olur.
bayram parası 1000 tl dedıler .DUl yetimin eline gecen 1000 tl olmadı kusura bakmayında.HE bUnada şükür ama ŞEFFAF bir şekilde bu işle ilgilenen birimler anlatmalılar.HAni 1000 tl verecekti neden ben 600 aldım acıklaması şart
Yalan söylemeye hiç utanmıyorsunuz.Çünkü bu sizin alışkanlığınız olmuş.Annemin maaşını 750 lira çektim.Ayrıca bu seçim rüşveteleriniz de sizi kurtaramayacak.Çünkü gideceksiniz.Bunlar ancak ne kadar sıkıştığınızı gösteriyor sadece.
@hasan_yildiz_1970 HABERİN DOĞRU YAZILDIĞINDAN EMİN MİSİN BEN DEĞİLİM
bin tl emekli maaşı 70 tl eklenir.gazete başlıklarına bakınca 5bin tl veriyorlarmış gibi.
Kimin parasını kime dağıtıyorsunuz. Seçimden sonra sağlam zamları geçirecek , iyice açında rahat girsin. Bu kadar olan yolsuzluktan hırsızlıktan , yalan dolandan , miting alanlarındaki görüntülerden sonra hala bunların kandırılmalarına inanan** var. Oy vermeyin şunlara artık ** Ahirette 2 elim yakanızda. *
1 aylık eflasyon zaten 100 de 20 yalaka sabah
iyi iş asgari ücret 1600 TL ben emekliyim yattigim yerden 3500 TL alıyorum super olur :)
emekliyi %3 _5_ 10 kurtarmaz % 100 zam yapılmalı
Müjde diye verilen haberler hükümetin yüz karası. Enflasyon %12-13'leri aşmış, gecelik faiz %17'leri bulmuş, çarşı pazar pahallıktan yangın yeri bunlar hala%3.5+ 2.5 gibi komik zamlarla milleti kandırıyorlar. 16 yıldır emekli, emekçi düşmanı olan AKP hiç oy beklemesin, ebediyen güle güle. Hem Em.San.hem ssk veya bağkur maaşı olanlara tek ikramiye ve tek banka maaş promosyonu verdiler. Hem de hisselendirip,eksik ödediler. Hastanelerle övünüyorlar. Hastalanmaktan korkar olduk.Maaşlarımızdan her ay 40-100Tl. ilaç muayene üc. katılım vs. kesiyorlar. Suriyeliler kadar değerimiz yok kendi ülkemizde
Tabi geçen yıl yaptıkları gibi ,haziran enflasyonunu eksi çıkarıp 6 aylık % 5 e çekmezlerse,çünkü her yıl yaşıyoruz ama bu yıl seçim nedeniyle yapmayabilirler . tabi bu açıklanan rakamların gerçek enflasyon rakamları olmadığı gerçeğini değiştirmiyor
yüz sefer oldu bu müjde
Hani bayram ikramiyesi tüm emeklilere verilecekti özel banka ve sigortadan emekli olanlara yada vakıflara ait sandıklardan emekli olanlara yaklaşık 150000 kişi hariç tutuldu yazık sgk emekli için alayhte bir karar verirse hemen bizede uyguluyorlar ama lehte karar verir ise enflasyon farkı hariç kanun bile çıksa biz hariç tutuluyoruz ne güzel değilmi bizler bu vatan için çalışmadık vergi ödemedik askerlik yapmadık yani yok hükmündeyiz öylemi yazıklar olsun Sayın mynet sen emeklilere müjde derken bizi de manşet haber yapta sana üye ve sizi takip ettiğimize değsin para bir yana gururumuz?
sarı laleler yollayın çiçek pazarından
al iste ülkemin neden geri kaldiginin en güzel örneği bir tek hücreli.
RTE ve AKP nin sadece bir yandaşına dağıttığı para ile tüm emeklilerin 5 yıllık maaşına ayda binlira zam yapılsa belki denge gelir.
Faizler 100 de 20 ye çıkmış. Dolar ilk altı ayda yuzde 50 artmış. Maaslara yuzde 7 zam diyor...Bitirdiniz la bu milleti...Yetti gari bi gidin de başkası gelsin.
haziranda enflasyon eksi çıkmazsa bende bişey bilmiyorum
emekliye bu kadar para vermenin bi anlamı varmı
Verdiğiniz emekli ikramiyesi için teşekkürler, yanlız banka günde 400 tl veriyor bayrama kadar çekeriz hepsini herhalde :)
Diğer Haberler