MTV'de zam oranı belli oldu

MTV'de yeni zam oranı belli oldu. Buna göre yüzde 40 olarak öngörülen zam oranı yüzde 25 oldu.

MTV'de zam oranı belli oldu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bazı vergi kanunlarında değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının görüşmeleri devam ederken verilen bir önerge ile MTV'deki artış oranı düşürüldü.

MTV oranlarında yüzde 40 zam öngören düzenleme eylül ayında Orta Vadeli Programın açıklanması sırasına duyurulmuş, gelen tepkiler üzerine zam oranının düşürüleceği açıklanmıştı.

Verilen önerge ile MTV artışı 1300 cc altındaki araçlarda yüzde 15, daha yüksek motor hacimli araçlarda ise yüzde 25 olarak uygulanacak.

Tasarıdan önce motor hacmi 1300 cc ve altındaki 1-3 yaş araçlardan 646 TL, 1300 cc-1600 cc arası araçlardan 1035 TL, 1601 cc-1800 cc arası araçlardan 1827 TL, 1801-2000 cc arası araçlardan da 2878 TL yıllık MTV alınıyordu.

Yüzde 40 oranının yüzde 15 ve 25 olarak güncellendiği yeni torba yasaya göre ise 1300 cc ve altındaki 1-3 yaş araçların vergisi 743 liraya, 1300 cc-1600 cc arası 1293.75 liraya, 1601 cc-1800 cc arası 2283.75 liraya, 1801-2000 cc arası 3 bin 597 liraya çıkacak.

Gelir vergisi düzenlemesi torba tasarıdan çıkarıldı

Gelir Vergisi Kanunu'nda üçüncü dilimdeki ücretler için vergi kesintisi oranını yüzde 27'den yüzde 30'a çıkaran madde torba tasarıdan çıkarıldı.

Açıklamaya göre; "Gelir Vergisi Kanunu'nun üçüncü dilimindeki ücretler için yapılacak vergi kesintisi oranının yüzde 27 yerine yüzde 30 olarak uygulanmasına" ilişkin madde, AK Parti'nin verdiği önergeyle, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen "torba tasarı"dan çıkarıldı. Üçüncü dilimdeki vergi kesintisi oranı, mevcut durumdaki gibi yüzde 27 olarak uygulanmaya devam edilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 119 yorum
şimdi bu halk %25 yapılan zamma %40 üzerinden %15 indirim oldu diye sevinecek. bu adamlar o kadar çakal olmuş ki artık odunun kalınını gösterip incesiyle iş görüyorlar...
@cadmodn aynen.. millete ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar... millet de seviniyor.. birşey olmuş diye.. hey Allahım hey.. senin adaletinden ve kıyametinden başka vuslat kalmadı artık.. vergi ülkesiyiz resmen..
@cadmodn süper yorum çok güldüm
@cadmodn Boşu boşuna makarna ile beslemediler
@cadmodn sokaklara çıkıp bayram yaparlar soytarılar
ZAM BELLİ OLDU DİYE BİRŞEY YOK. ZATEN HEDEFLENEN YÜZDE 25 Tİ YAYILAN SÖYLENDİ 40 OLACAK DEDNDİ İNSANLARIN TEPKİ GÖSTERECEĞİNİ BİLİYORLARDI . GELECEK ZAMMI 40 GİBİ GÖSTEREREK İNSANLARI 25 E RAZI ETMEKTİ VE BAŞARDILAR SİZ DAHA UYUYUN. ÇOCUKMU KANDIRIYORSUNUZ
@uzunbagulustas UYANMIŞ BİR KİŞİ DAHA HELAL
Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler...
BECERİKSİZLER,MADEM TÜM DÜNYA ŞİDDETLE VE KISKANARAK BİZE BAKIYORSA, BU NEYİN VERGİSİ.YAPTIĞINIZ YANLIŞ POLİTİKALARLA ÜLKEMİZİN 30 MİLYAR DOLARINI SÜRİYE BATAKALIĞINDA BATTIRDINIZ.NAMZ KILACAKMIŞ.O KADAR GEREKSİZ FUZULİ CAMİ VAR GİT BİRİNDE KIL.
@berkuygurc yazdığın yorum bir yere kadar doğru ama son cümle zihniyetinin göstergesi olmuş. yazık o gereksiz fuzuli gördüğün camiden kalkacak cenazen belkide.
HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN
ÇOK ŞEY DÜŞÜNÜYORUM AMA BURAYA AKTARMIYORUM ALLAHA HAVALE EDİYORUM ARTIK
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA :)) ALIN İŞTE KENDİLERİ YAPTI KENDİLERİ DÜŞÜRDÜ HER ŞEKİLDE GEÇİRDİ :))
MEMURA EMEKLİYE %15 VEREBİLECEKMİSİNİZ ALMAKTAN VAZGEÇİN ARTIK
İŞÇİNİN MAAŞI DA %25 ARTACAK MI.(VURUN ABALIYA.)
Maaşlara % 10 u geçmeyen zam, ama herşeye bunun kaç katı zam yapmak ne insafa ne imana sığar.Tabi araba devletten yakıt devletten halkın halinden anlayan mı var, Asgari ücret yunanistanın yarısı am aavrupa bizi kıskanıyor. Avrupada böyle deli dumrul vergisi olan bir ülke bile yok, bırak afrikada yok. Nerde sizin insanlığınız. Saltanata harcanan milyarlar alınan uçaklar binlerce koruma ama halka düşen kazık öyle mi. Sanıyorlar ki Türk milleti balık hafızalıdır unutur. Merak etme akp, seçim günü bunları hatırlayacağız. Hemde tüm Türkler.
zaten yapacakları zamcık oranı %25ti. %40 açıklayarak pazarlık payı verildi, şimdi zam oranı düştü diye bayram yapılacak. oylar edison a....
ÖZEL ASGARİ ÜCRET GÜNCELLENMESİ DE GEREKİYOR .. YADA FİYATI 50.000 ÜZERİNDEKİ ARAÇLARA UYGULANSIN.. YÜKSEK ZAM.
Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar.
HAMDOLSUN ZAM YAPMADIK GÜNCELLEME YAPTIK BE YA...
Eşek olunca sırtına semer vuran çok olur, köprülerin paralarını vatandaştan bu şekilde çıkıyorlar
Türkiye gelişiyormuş, Avrupa bizi kıskanıyormuş, % 25 artış çalacak birşey kalmadığını sıra milletin elindekilere geldiğini gösteriyor. En Temel tarım ürünlerini ithale başlayan bir yerde yalan söyleyende yalan söyleyene destek olanda aynı şekilde suçludur...
Hadi gene muhalefet ve bir kısım medya sayesinde ''makarnacılar'' da az vergi ödeyecek:)))
%25 az mı? zaten benzin ile hergün vergi var. bari mtvden almayın artık..
bu hükümete oy verenlerin itiraz etmeye hakkı yok ben oy verdim itiraz etmiyorum hatta %100 zam yapsın
SENARYO BELLİYDİ ZATEN
%25 :) Peki maaşlara zam kaç %6 :) Yeni Türkiye
Artık maaşlara da %25 zam yaparlar... %40 ı gösterip %25 yapmak nedir? zam dediğin %5-%10 arası olmalı!!
aaaaaaaaaa süper olmuş hükümetim çok yaşa
Avrupada 20 bin euro, ABD de 30 bin dolar olan 2 litre dizel passat otonun fiyatı Türkiye'de 290 bin liradır. Devlet savurganlıktan geri gelemiyor, ülkeyi yönetenler milletin ümüğüne çöküp aldıkları paraları savurgan ve verimsiz alanlarda harcıyorlar. Avrupada fabrika işçilerinin kullandığı 2 litre dizel passat burada lüks sınıfına giriyor. AKP geldiğinden beri vatandaşı vergi ile eziyor ve zülm ediyor. AKP nin yıkıldığı ve tarihe karıştığı gün Türkiyede güneşin açtığı ve baharın geldiği gün olacaktır. Allah bu deli Dumrulların tez zamanda belasını versin.
biraz şeffaf olunmalı büyük sopa gösterildi küçük sopaya razı edildi şahsen arabam yok paramda yok işimde
Basta bu rkam söylenseydi yine tepki alacaklardi simdi kimsenin sesi cikmaz hatta bravo reis tezahüratlari yükselir birazdan...
allah razı olsun buna sopanın büyüğünü gösterip orta boyunu vermek gibi derler
Bu halk zaten zam oranının öyle olacağını biliyordu....Buna önce eşeği kaybettireceksin sonra buldurup sevindireceksin taktiği derler %40_45 ile başladılar %20-25 bağladılar iyi polis kötü polis misali.....
zaten %25 olacaktı tepkiden sonra düşürceklerdi.. %40la kapı açtılar tepkiylke %25e cektiler.. aqmun memleketinde gören yerli otomobil üretiyoruz sanır.. çıkıp birde bilmem kacıncı büyük ekonomiyiz demeleri yokmu..
siz delirmiş çıldırmışsınız!!! bunun adı tek kelimeyle her zaman yaptığınız gibi SOYGUNDUR!!! SEN MİLLETE %3-4 zam vereceksin milletten o zammı %25 olarak alacaksın. buna kısaca allah belanızı versin denir.ödediğim tek bir kuruş vergisi bu hükümete helal etmiyorum. haram zıkkım olsun hastane parası yapın kendinize. rezilliği ben çekeceğim sefasını sizler süreceksiniz öyle mi?? yok öyle bir dünya tüm hakkım bu hükümete haram zıkkım olsun.hayrını görmeyin inşallah
nedense kemeri hep halk sıkıyor. beylerin şaşalı yaşamlarından ödün verdiği yok
ekonomimiz iyi deyip bu milleti kaNDIRANLARA KAPAK OLSUN O ZAMAN ,ENFLASYON %25 Mİ DE BU ÜLKEDE % 25 ZAM YAPIYORSUNUZ YAZIKLAR OLSUN DADALETİNİZE SİZE OY VERENLEREDE.
BÖYLE DEVAM AKP 2019 DA YOKSUN İNŞALLAH.
SEVİNELİM DİYEMİ BU HABER ŞİMDİ.%3+3 'e İYİ SONUÇ DİYEN SENDİKACILARIMIZ BUNA HERHALDE DAVUL ÇALDIRIR ŞİMDİ.
CUVALDIZ GÖSTERİP İĞNE BATIRDILAR
hükümet bi türlü batıyoruz diyemiyor zor değil bunu söylemek ba-tı-yo-ruz.
hazınede para kalmadı napsınlar vadantaşın cebine göz diktıler iflasın eşiğne geldiler bunlar kesin
Azdır.bu millete,ey, bunlara oy verenler devam edin ki yakında donunuzu bile vergi diye alsınlar.Utanmadan heryıl %15 artıyor diye övünen malı ye bakanı geçen yıl%3.9 MTV artmadı mı?Neden bu millete gözünün içine baka baka yalan söylenir.Geçen yıl 1600 cc.olan arabanın (1- 3 yıllık) MTV si 997 TL den 1035 Tl y çıkmadı mı?
MEMURA YUZDE YIRMI BE ZAM VARDINIZ YA YUZDE UC VER YUZDE YIRMI BES AL SIZIN ADALETHAK ANLAYIŞINIZ BU
EYYY BAHÇELİ BU MTV KONUSUNDADA BİR YORUM YAPSANA.
Diğer Haberler