Muayene teşviki geliyor

Devlet hastanesinin aciline başvurmayıp önce aile hekimliğinin acilini tercih eden vatandaşlara, bir sonraki gün özel hastane polikliniğinde katkı payı alınmamasına ilişkin karar, 4 ilde pilot uygulamaya alındı.

Sağlık Bakanlığı, devlet hastanelerinin acil servislerindeki yoğunluğu azaltmak için yeni tedbirler alıyor.

Önce aile hekimine başvurana özel hastanede katkı payı yok

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Seçim yatırımı olarak görüyorum.sonrasında ne olacak belli.
Maşallah seçim yaklaştıkça ne yenilikler çıkıyor,bu sadece koltuğu başkasına bırakmamak için her türlü kanun çıkacağı benziyor.
Gaye öyle ya da böyle vatandaşı öldürmek. Ya parasını, ya canını...! Acil hasta ertesi güne bekler mi? Kendilerine her yol serbest tabi tuzu kuruların. Yine bir alavera-dalavera vardır.
Aile hekimliği verimsiz bir sistem ne yaparsanız yapın başarısız bir uygulama olur, katkı payı ödememek için insanlar sevk alıp yine hastaneye gider bu sefer devlet katkı payı gelirinden de kaybeder.
Bütün devlet hastanelerini Suriyeliler dolduruyor.Şimdide yoğunluğu azaltmak için tedbir arayışına girildi.Önceden suriyeliler yokken,rahat bir şekilde vatandaş muayene olabiliyordu
aile hekimliklerini kimse kazımıyor, onlar sinek avlıyor diye yeni versiyon eylem planı bu
Gereksiz yere Acil servisi meşgul edilmeyecek, güzel bir gelişme
Adı üzerinde acil durumda ne aile hekimine başvuracaksın zamanında hastaneye gitmediğinden ölümler olur acile bile gitmek için yeterli zaman yokken aile hekimine gitmek cinayettir.Normal hasta için bu mecburiyeti anlarım ama acilde saniyelerin önemi var.
Tıp Fakülteleri ve Devlet Hastanelerinin Acil Servislerdeki Dr Çalışanların İş Yükünü çok azaltacağından süper bir uygulama hemen tüm illeri kapsamasını. ( Tıp Fakültelerinin de Uygulamaya İlave Edilmesi çünkü Özellikle Çocuk Aciller çok yoğun )
bir gün hastahane ye gitme yaşarsan 2 gün bedava vay anasına sayın seyirciler
sizin zihniyete hizmet yaramaz yılda 200 milyon acil girişi var bir acil doktoru 24 saatte 700 hasta bakıyor sen 700 kişiye yol tarifi yapamazsın doktorların işi gerçekten zor Allah yardım etsin
Özel hastanelere gün doğdu, devletten vantuzlayacaklar,,e tabikide seçim yatırımı ...
Aile hekimleri el altından özel hastanelerle anlaşıp sürekli buraya gidin ordaki doktor iyi derse?Türkiye de cezalar caydırıcı olmazsa süistimal çok olur.
Aile hekimlerin hastaları zaten az değil.(günlük ortalama 80-100 arası) Hastane poliklinik leri daha mı fazla sanki. Hastane de sadece tedavi hizmeti yapılıyor. Aile Hekimliği; rapor çocuk aşı izlem kanser taraması adlı nöbet ölüm raporu okul taramaları işçi lerin rapor ve periyodik izlem vs. vs. ....... ve 80-100 arası Hastane muayene si. Bunların üzerine birde acillerin işinide verin. Bu iş nerde katılacak bakalım.
Diğer Haberler