Müezzinoğlu'ndan memur emeklilerine ikramiye açıklaması

Mehmet Müezzinoğlu, memur emeklilerine, 30 yılın üzerindeki hizmet sürelerine karşılık gelen ikramiyelerinin ödenmeye başlandığını, bu kapsamda yaklaşık 2,5 milyar lira ödeneceğini söyledi.

Müezzinoğlu'ndan memur emeklilerine ikramiye açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, memurlara emekli olmaları halinde 30 yıllık hizmet sürelerinin ikramiye olarak ödendiğini, 30 yılı aşan hizmet süreleri için ödeme yapılmadığını anımsatarak, yaptıkları yasal düzenlemeyle bu uygulamaya son verdiklerini söyledi.

Düzenlemeyle emekli memurlara 30 yılın üzerindeki hizmet sürelerinin de ikramiye olarak ödenmesinin sağlandığına işaret eden Müezzinoğlu, "Memur emeklilerimize 30 yılın üzerindeki hizmet sürelerine karşılık gelen ikramiyelerini ödemeye başladık. Yaklaşık 2,5 milyar gibi bir rakam bu kapsamadaki emeklilerimize ödenecek. Bu konudaki mağduriyetlerin giderilmesinden ve memur emeklilerine haklarının verilmesinden dolayı mutluluk duyuyorum." dedi.

"Ahilik Sandığı mesleki eğitime de katkı sağlayacak"

Bakan Müezzinoğlu, "Esnaf Ahilik Sandığı'nı, esnafın zor zamanda namerde muhtaç olmasın diye kurduklarını" vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bu sandığa iki birim esnaf, bir birim de devlet katkı verecek. Esnafımız son 3 yılda en az 700 iş günü prim ödeyerek bu sandıktan yararlanmaya hak kazanıyor. Bu sandık, esnafa maddi katkı sağlamasının yanında esnafımızın mesleki eğitimi, gelişimi ve değişimini destekleyecek eğitim programlarına da katkı sunacak."

"Olympiakos'u elemiş olmak benim için mutluluk olacak"

Koyu Beşiktaş taraftarlığıyla bilinen Müezzinoğlu, Beşiktaş'ın, UEFA Avrupa Ligi'nde bugün Yunanistan temsilcisi Olympiakos ile oynayacağı maça da değindi.

Beşiktaş için mücadelenin zor geçebileceğini dile getiren Müezzinoğlu, "Büyük takımlar zor zamanlarda dinamiklerini mutlaka göstermeli. Biz de Beşiktaşı büyük olarak gördüğümüze göre sonuç konusunda çok tereddüdümüz yok. Hele hele Olympiakos'u elemiş olmak benim için farklı bir heyecan ve mutluluk olacak." ifadelerini kullandı.AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
millet te sanacak ki yeni ikramiye veriliyor mynet yalakalığı bırak milletten çalmaya çaldıklarını geri veriyorlar ne var bunda
KANDIRARAK OY ALACAĞINIZ KESİMİ NASIL BİLİYORSUNUZ....
MEMURLAR BU HABERE KANARSA ÇOK YAZIK...
BIRAKIN İNSANLARI KANDIRMAYI VERGİ DİLİMLERİNİ YÜKSELTMEYEREK, VERDİĞİNİZDEN FAZLASINI ALIYORSUNUZ...
İNSANLAR HAK ETTİĞİ PARAYI BİLE ALAMIYOR, SONRADA MÜJDE DİYE ..........
işçiiler nolacak,
Merak ediyorum acaba alan varmı bu parayı,bence yok,yalan haber
Diğer Haberler