Murat Ülker'den hisse alım hamlesi

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, hisselerdeki düşüşün ardından 100 bin adet Ülker hissesi aldı.

Murat Ülker'den hisse alım hamlesi

Basında yer alan haberler nedeniyle Yıldız Holding hisselerinde yaşanan düşüşün ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker Bisküvi'de hisse aldığını açıkladı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada Murat Ülker, "Ülker hisselerinde an itibariyle alım fırsatı görüyorum. Şahsen alım kararı verdim" diyerek 17.50 TL fiyatından 100.000 adet alış işlemi talimatı verdiğini söyledi. İşlemle beraber Ülker'in şirketteki payı yüzde 3,29 sınırına ulaştı.

Dün Yıldız Holding hisselerinde çıkan "asılsız" haberler nedeniyle sert satışlar görülmüştü. Ülker Bisküvi günü yüzde 16,6, Gözde Girişim yüzde 6,3 Bizim Toptan ise yüzde 10 düşüşle tamamlamıştı.

"FETÖ" yapılanması nedeniyle 70'den fazla şirketine kayyum atanan Kaynak Holding ile bağlantısı olduğu iddiasıyla Yıldız Holding'e "FETÖ" operasyonu yapılacağına ilişkin medyada çıkan haberlerin ardından Yıldız Holding bu haberlerin gerçek dışı ve kabul edilemez olduğunu belirterek yasal haklarını saklı tuttuğunu açıklamıştı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de Twitter hesabından yatırımcılara yönelik yaptığı açıklamada, "Ortalığı sebepsiz yere telaşa verenler var. Alnımız ak, işlerimiz temiz, çalışmaya devam diyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

ÜLKER'DEN PAYLAŞIM

İddialar üzerine Murat Ülker bu tweet'i atmıştı:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
ABD de bir üniversiteye yüklü miktarda para yardımı bağışında bulunmuştu memlekette yardım edeceği üniversite yok sanki devam edin abd ye yardıma milletten topladığınız çikolata paraları ile .
@mustafaysff torku şekergıbı ağaçlandırma yapsa
Kendi telaş yaratmış, hisseleri kapmış, sonrada ortalığı karıştıranlar var demiş. Karganın ağzındaki peyniri kapmak için akıllıca plan.
kola turkoyu satın gözümden düştün biz seni milli bilirdik sende kolfa çıktın .
@erdoganpolat34 hastahanesınde yatmayan kışıyı yatar gösterıp devletten para zızdırıyor
FAYDASIZ ÜLKERDE BİTTİ DEMEKKİ
işim olmaz
Bu baş efendinin memlekete yaptığı kötülügü ŞaRon gelse yapamazdı galiba. Bir one minute la o kadar insan arkasına takılırsa olacağı bu.
Manipulasyon un ağababasını yapmış?! Ucuzdan hisse toplamış
Paramız olsa böyle bir alımı ben yada arkadaşlarımla yapmış olsaydım şimdi borsada oyun oynadık diye tutuklanmış sorgulanıyor olurduk.... diye düşünüyorum
ZAMANIND A ÜLKEM ERMENİSTANA GIDA AMBARGOSU KOYMUŞTU BU ZAATLAR FRANSA ÜZERİ AMBARGO DELİP ERMENİSTANA MAL SATANLAR BUNLAR MÜSLÜMAN ,MİLLİYETÇİ DÜRÜST GÖZÜKÜR AMA ?
Adam gibi iktidar olsaydı müdahale edilirdi yalan haber çıkardılar alttan aldılar bu manipülasyon kabul edilemez.ceza gelmesi gerekiyor.spk senin yapacağın işi sıkayım
başta haberi çıkar %10 ucuzlayınca dal bu hırsızlık yakışır
millete kazıkladınız yeter her cıkışın bir inişi var gün gelir..
SPK istediğine ceza veriyorsun yandaşa ceza vermiyorsun senin yapacağın işin taa içine edeyim
meali şudur; param var gerekirse piyasada dolaşan hisselerin tamamını yüksek fiyattan alırım adamın canını sıkmayın diyor..
AK lafını kullananlardan uzak duracaksın bir söz var ağlayanın malı gülene hayremez öyle şeyler kaybedersin ki parayla yerine KOYAMASSIN.
'''...ALMA MAZLUMUN AHINI..!!! ÇIKAR AHESTE..AHESTE...'''' "KAN KUSUP,KIZILCIK ŞERBETİ İÇEN" BENİM GİBİ CANI YANMIŞ O KADAR ÇOK VATANDAŞIMIZ VAR Kİ M.ÜLKER..ONLAR, BU KORKUYU YARATANLARIN EN YAKIN ZAMANDA ALLAHA VE YASALARA HESAP VERECEKLERİ İNANCIYLA ŞİMDİLİK SUSUYORLAR..AMA BEN ASLA SUSMAYACAĞIM, HAKKIMI SON KURUŞUNA KADAR DA ALACAĞIMA BÜTÜN KALBİMLE İNANIYORUM.. ZİRA,KULA KULLUK ETMEYEN BİZİM GİBİ RABBİMİZİN SAMİMİ VE SALİH KULLARI ÇOK İYİ BİLIİYORUZ Kİ...BUYURULDUĞU GİBİ EYY...!!! ZULÜM EDENLER VE BUNU HUY EDENLER... (NE YAPSANIZ BOŞ,GÖKLERDEN GELEN BİR KARAR VARDIR)...
Maalesef ülkemizde hukuk kalmadı, yasaları hiçe saymak en yüksek perdeden adet haline geldi, Yıldız Holdin Borsada koteli bir kurumdur,basında aslı astarı belli olmayan suçlama yapılıp binlerce yatırımcısının zararına sebep olunuyor,esasında yasalara göre bu gazete ve yazarları ağır ticari suç işlerken,sırf siyaset uğruna kanunlar yok sayılıyor.Yıldız' ın Fetö Dinci Terör bağlantısı var yada yok, önce yasal prosedür işletilir suçlu bulunursa basın haber olarak yazar.Suç yoksada övmeli.Bu ülkede nasıl Ticari marka olunacak,nasıl anlayış bu inanmak güç.
@cemo3641 ŞAKŞAKÇILIK YAPMA SAMİMİ OL CANI YANMAYAN DERDİNİ ANLATMAK İÇİN BURAYA NEDEN GELSİN ATEŞ OLMAYAN YERDE DUMAN TÜTMEZ ..BİR BAK BAKALIM PAYLAŞTIKLARI HİSSELERİ KURTARMA OPERASYONLARINI KAÇ KİŞİ ONAYLAMIŞ BEĞENMİŞ HATTA BEĞENENLERİDE BİR OKU TAKİP ET HEPSİ ÇALIŞANLARI...HOŞ SENDE ÖYLESİNDİR YA...
Murat bey KUL HAKKI YEDİYSENİZ; DERHAL HELALLESİN BEYEFENDİ.!!! ACİZANE TAVSİYEMDİR..ŞAHSEN,BENİM KUL HAKLARIMI ÖDEMEYEN KULLARINA KARŞI YAPTIĞIM DUALARI CENAB I HAK..! HİÇBİR ZAMAN GERİ ÇEVİRMEMİŞTİR ..BU HEP BÖYLEDİR ZİRA YÜCE YARADAN ONLARIN TUZAKLARI VARSA MAHZUN VE MASUM KULLARIM İÇİN BENİM KAHHAR İSMİ AZİM Ü ŞANI VARDIR.. EY ..!!! KULLARIM GAFLETE DÜŞMEYİN BANA SIĞININ KUL HAKKINA RİAYET EDİN DER... YANİ SİZ DÜŞEN HİSSELERİNİN TOPLAMAKTAN ZİYADE ACABA KENDİNİZE DAHA BÜYÜK BİR İYİLİK YAPIP ÖNCE ÜZÜP ODEMEDİGİNİZ ALIN TERİ AKİTANLARİ ÇAĞIRIP HELALLESSEN Mİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM DOĞRUSU...BENCE
bir kola turkayı bile satınız yerli malı dedik sizin nereniz yerli babanız iyi bir adam dı ama sizde iş yok
niye kaydetmiyorsunuz kardeşim..???
feto işini bukadar dallanıp bulandırıp yok kayyum atanan kaynak holdikle ilişkisi varmış da,sebest piyasa bu elbette şirketlerin bir biri ile ticaretleri olacak,komşusu hırsız olan hırsızmıdır bu ne ya ,15 temmuz kalmkışmasını yapan direk içinde olan kim varsa onlar mahkemeye gönderilir varsa suçu cezalandırılır.bu kafa ile ülkerin ürünlerini alanlar da cezalandırılmalı YOK BÖYLE SAÇMALIK,bu kadar aşırıya gitmenin faturası sermeya kaçışı dır işsizliktir
mynet,,, haber takibinden koptunmu kokmuş haberleri bir zahmet kaldır
Bu haber bir aya yakın gündemde tutuluyor.Alınan miktar devede kulak.Dikkat edin kağıt patlamasın.
Adetse 100 lot eder.Devede kulak misali.
Ben en çok işlerimiz temiz cümlesine takıldım.
adnantug Sermaye bir haksız kazanca işaret ediyorsa kaçırılmadan tepesine binilir beyfendi..Bu kaçan ülkede kazanılan tüyü bitmemiş yetim hakkıdır..asıl ozaman sermaye kaçırılmış tabiri caiz se kediye yüklenmiştir.. HİMMET varsa suçta vardır..Türkiyede universitemi kalmadı AMERİKANIN Dünyanın en ünlü Üniversitesine milyonlarca usd Bağış yapılıyor Bknz Oda TV ..Kul hakkı yiyenlerin yanına kalmaz yandaşlıkta bir yere kadar patlatmayın insanları...
bu topraklarda kazandığını bu ülkeye yatırım yapmayan dan fayda gelmez. milletimizin alınterinden kazandığını
geçen senenin haberine ne lüzum varki ?
Diğer Haberler