Murat Ülker'den hisse alım hamlesi

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, hisselerdeki düşüşün ardından 100 bin adet Ülker hissesi aldı.

Murat Ülker'den hisse alım hamlesi

Basında yer alan haberler nedeniyle Yıldız Holding hisselerinde yaşanan düşüşün ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker Bisküvi'de hisse aldığını açıkladı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada Murat Ülker, "Ülker hisselerinde an itibariyle alım fırsatı görüyorum. Şahsen alım kararı verdim" diyerek 17.50 TL fiyatından 100.000 adet alış işlemi talimatı verdiğini söyledi. İşlemle beraber Ülker'in şirketteki payı yüzde 3,29 sınırına ulaştı.

Dün Yıldız Holding hisselerinde çıkan "asılsız" haberler nedeniyle sert satışlar görülmüştü. Ülker Bisküvi günü yüzde 16,6, Gözde Girişim yüzde 6,3 Bizim Toptan ise yüzde 10 düşüşle tamamlamıştı.

"FETÖ" yapılanması nedeniyle 70'den fazla şirketine kayyum atanan Kaynak Holding ile bağlantısı olduğu iddiasıyla Yıldız Holding'e "FETÖ" operasyonu yapılacağına ilişkin medyada çıkan haberlerin ardından Yıldız Holding bu haberlerin gerçek dışı ve kabul edilemez olduğunu belirterek yasal haklarını saklı tuttuğunu açıklamıştı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de Twitter hesabından yatırımcılara yönelik yaptığı açıklamada, "Ortalığı sebepsiz yere telaşa verenler var. Alnımız ak, işlerimiz temiz, çalışmaya devam diyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

ÜLKER'DEN PAYLAŞIM

İddialar üzerine Murat Ülker bu tweet'i atmıştı:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
ABD de bir üniversiteye yüklü miktarda para yardımı bağışında bulunmuştu memlekette yardım edeceği üniversite yok sanki devam edin abd ye yardıma milletten topladığınız çikolata paraları ile .
@mustafaysff torku şekergıbı ağaçlandırma yapsa
Kendi telaş yaratmış, hisseleri kapmış, sonrada ortalığı karıştıranlar var demiş. Karganın ağzındaki peyniri kapmak için akıllıca plan.
kola turkoyu satın gözümden düştün biz seni milli bilirdik sende kolfa çıktın .
@erdoganpolat34 hastahanesınde yatmayan kışıyı yatar gösterıp devletten para zızdırıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler