Mustafa Akyol vergi yüzsüzü listesinde birinci oldu! Mustafa Akyol kimdir?

Mustafa Akyol, Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı vergi yüzsüzleri listesinde 1.1 milyar TL'lik borcuyla ilk sıraya yerleşti. Mustafa Akyol listede yer alan 50 kişi ve kurumu geçti. Ünlü gazeteci Taha Akyol'un oğlu olan Mustafa Akyol kimdir, ne iş yapar?

Mustafa Akyol vergi yüzsüzü listesinde birinci oldu! Mustafa Akyol kimdir?

Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden vergi yüzsüzleri listesini yayımlarken, listenin ilk sırasında Mustafa Akyol yer aldı. Mustafa Akyol'un 1.1 milyar TL'ye yaklaşan vergi borcu bulunuyor. Mustafa Akyol'un vakıflar ve kişilerin finansal varlıklarını yönettiği biliniyor.

MUSTAFA AKYOL KİMDİR?

Mustafa Akyol 1972 yılında Ankara'da doğdu. Gazeteci ve yazar olan Mustafa Akyol Lise öğrenimini TED Ankara Koleji, Nişantaşı Anadolu Lisesi ve Özel Tercüman Lisesi'nde tamamladı. 1996'da Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Atatürk Enstitüsü’nde Kürt Sorununun Kökeni konulu master tezi hazırladı. 2006 yılında bu tezi genişleterek Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek: Yanlış Giden Neydi? Bundan Sonra Nereye? adında bir kitap çıkardı. Mustafa Akyol bu kitabından dolayı pek çok yazardan olumlu tepkiler aldı.

Bir dönem ABD'de Akıllı tasarım teorisi (İngilizce: Intelligent design) hareketinin öncülüğünü yürüten Discovery Institute adlı kuruluşta din ve bilim ilişkisi üzerine çalışmalar yaptı. 2005 yılında Kansas Eyaleti Eğitim Bakanlığı'nda eğitim müfredatı değişikliği tasarısı konusunda bilirkişi olarak dinlendi. Türkiye, İslam dünyası, İslam ve modernite; Kürt sorunu; bilim, din ve ateizm; din, devlet ve laiklik gibi konularda yazılar yazan Akyol'un İngilizce makaleleri, The Washington Post, The Wall Street Journal, International Herald Tribune gibi gazete ve dergilerinde yayınlanmaktadır.

Turkish Daily News gazetesi editörlüğü de yapan Akyol'un çeşitli konular üzerine kaleme aldığı Türkçe makaleleri Radikal, Referans ve Zaman gibi gazetelerde yayınlanmıştır. Daha önce Star gazetesinde yazan Mustafa Akyol halen Hürriyet Daily News gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Akyol ayrıca Fatih Üniversitesi'nde ders vermektedir. Gazeteci yazar Taha Akyol'un oğludur.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
garibin 1000 lira vergi borcundan dolayı telefonuna gib den bildirim gelir, borcunuzu ödemeniz için, adam koçlar gibi o gazete senin bu üniversite benim ders verir. bu zatın ders verdiği öğrencilerde bunun gibi olursa ülkemizin vay haline
sonuç hırsız nokta 1 .1 milyar ne demek la
garibanın üç kuruşluk maaaşına tedbir koyarlar alnının terinden kazandığını keserler bunun gibileride hem garibanın sırtından geçinirler hem de devlete borç takarlar işte adalet ve kalkınma partisi hey yavrum hey...
adamın arkası sağlam buna haciz getiren memurun hayatını kaydırır hükümet
Türkiye, VERGİ HIRSIZI cenneti olmuş. Olan, garibana oluyor.
Diğer Haberler