O davadan tam 41 milyon TL kazandı

Timsah Arena'nın yeri konusunda açılan davada uzlaşma sağlandı. Yer sahibinin açıp kazandığı bedel tespiti ve el atma davası sonrasında Bursa Büyükşehir Belediyesi faiziyle birlikte 41 milyon TL ödemeyi kabul etti.

O davadan tam 41 milyon TL kazandı

Resmi adı Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu olsa da Bursaspor taraftarının ‘Timsah Arena’ olarak adlandırdığı stadyumun kurulduğu alanın büyük bölümü Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne aitti. Ancak, bölgede kamunun yanı sıra şahıs arazileri de bulunuyordu. Arazi sahiplerinden bazılarıyla anlaşma sağlanırken Şenay Çoruh isimli yer sahibi ile anlaşma yapılmadan inşaata başlandı. İnşaatın yükselmesiyle birlikte bedel tespiti ve el atma davası açan Şenay Çoruh, davayı kazandı.

11 MİLYON LİRA FAİZ

Mahkeme Çoruh’a, belediyenin 30 milyon ödeme yapmasına karar verdi. Büyükşehir Belediyesi bu karara itiraz etti. Ancak dava karara bağlandığı için üzerine her ay faiz bindi. Arazi sahibi Şenay Çoruh ile Bursa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde anlaşarak fiyatta uzlaşmaya gitti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Şenay Çoruh’a daha önce itiraz ettiği 30 milyon için faiziyle birlikte 41 milyon lira ödemeyi kabul etti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 46 yorum
Beyinsiz belediyecilik.Koca daği tras edip duzeltseydiniz bu kadara mâl olmazdo heralde
@kenan_gnydn_1987 Recep altepe kadar kifayetsiz bir kişi bursada belediye başkanı olursa bursanın ıçine eder tabiki... yeşil bursayı bitirip gri bursayı yaratan kişidir kendisi... ama sırf akapeli diye 5 dönemdir bu adamı seçen akapeli bursalılar bu parayı ödemeli!! bursaya gelenler mutlaka baksın; bir şehre ancak bu kadar ihanet edilir.. o stadı oraya yapan bir de yanındaki yeşil alandaki ağaçları kesip hastana yapan bir kişiye başka birşey denmez!!
@engin_1976_mgoil Suriyelilerin tedavi olması lazım
aç kadın bekledi daha çok para almak için
Nasıl olsa devletin parası ver gitsin halbuki emsal durumlarda ihmali olan memurdan parayı kesseler Koskoca Devleti böyle aptal durumuna düşüremezler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler