Orion Holding iflas erteleme istedi

Yemek, güvenlik, temizlik hizmeti veren büyük bir grup ile ilgili kritik bir karar alındı.

Orion Holding iflas erteleme istedi

500 milyon lirayı bulan cirosu ve 22 bin çalışanı ile hizmet sektöründe faaliyet gösteren Orion Holding iflas erteleme talebi ile mahkemeye başvuruda bulundu. İflas erteleme dosyası taraflara duyuruldu. Holdingten kimseye ise ulaşılamıyor.

Orion, 2004'ten bu yana cateringden özel güvenliğe temizlikten özel danışmanlığa kadar birçok sektörde hizmet veriyordu. Orion Holding bünyesinde, Eco Clean, RGS Güvenlik, Real İ.K. ve İş Gücü, Orion Yemek Hizmetleri ve Eco Pest Haşere ve Kemirgen Kontrolü hizmetleri veriliyordu.

Bakırköy Ticaret Mahkemesi’ne yapılan dava başvurusu 2013/398 numaralı dosya üzerinde yürütülüyor. İflas erteleme talep edilen şirketler şunlar: Orion Holding A.Ş, Orion Çamaşır Servisi Hizmetleri A.Ş. ve Lavanta Turizm Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şirket, içinde bulunduğu mali zorluğu aşmak, alacaklılara karşı korunmak için iflas erteleme istedi. Mahkeme, şirketin talebini ilan etti. Alacağı bulunan firmaların dosyaya müdahil olmaları bekleniyor. Alacaklı firmalar, şirketin iflasını isteyebilecekleri gibi, iflas erteleme yönünde de talepte bulunabilirler.

105 BİN KİŞİYE YEMEK VERİYORDU
Orion Holding son birkaç yıl içinde yaptığı atılım ile gündeme geldi. Ağırlık faaliyet alanı çamaşır yıkama hizmeti olan şirket, 2009’da Doruk Yemek’i daha sonra da Güntay Temizlik, RGS Group ve Real Group’u satın aldı. Günlük 105 bin kişilik üreten şirket, 22 bin kadar çalışanı bulunuyordu. Şirketin 2 bin 100 kadar da hizmet verdiği şirket bulunuyordu.

850 MİLYON LİRA CİRO HEDEFİ VARDI
Şirketin bir süreden beri mali zorluk içinde olduğu biliniyordu. Ancak şimdilerde, merkezi İstanbul Bağcılar’da bulunan holdingten kimseye ulaşamıyorlar. Körfez fonu Gulf Capital geçtiğimiz yıl Orion Holding’e, 20 milyon dolarlık yatırım anlaşması yapmıştı. Orion Holding'in kurucusu Yalçın Karaman, bu yılki cirolarını 850 milyon liraya çıkarmayı hedeflediklerini açıklamıştı.

Yurtiçi yanı sıra yurtdışında Kosova ve Erbil’de de faaliyetleri bulunan Orion’un, Avrupa ve Balkanlar’da büyüme hedefi vardı. (Hürriyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
yok canım batmaz o, yada gezicileri yardım etmiştir o yüzden allah hakettiğini vermiştir, yoğsa memlekette ekonomi falan söper öyle batma iflas felan olmaz bizim memlekette
böyle aptalca yorumlar yapiyorsunuz ne kadar beyinsiz oldugunuzu gösteriyorsunu!! Piyasa kimsenin tekelinde degil,, biri batarken digerleri cikar Ticarettir bu, siz hic batmayanlara bir bakin neden batmazlar yada kardan zarar etmezler asil konu!!
BU FİRMADA ÇALIŞIP DA DURUMUNU BİLENLERİN YORUMU DAHA DOĞRU OLUR. ÇÜNKÜ FİRMA SAHİPLERİNİN YANLIŞ POLİTİKALARI SONUCU ÇALIŞANLARIN NE KADAR MAĞDUR OLDUKLARI ORTADA .İNSANLARIN EVİNE HACİZLER GELDİ. RAMAZANDA EVLERİNE EKMEK DAHİ GÖTÜREMEYECEK DURUMDAYDILAR. KREDİ KARTI BORÇLARI DA CABASI.BÜGÜN YARIN MAAŞLARINIZ YATACAK DENDİ YATIRMADILAR. BU CUMA YATACAK DENDİ CUMA'LARIN SONU GELMEDİ. ÇALIŞAN YALAKA GRUP HARİÇ HİÇ KİMSE HAKKINI HELAL ETMEDİ... HALA BU ADAMLARA İNANANLAR VAR YAZIK. ONLARA DA TEKMEYİ VURURLAR ZAMANI GELİNCE. BU YÜZDEN HARİÇTEN GAZEL OKUMASIN KİMSE.
Allah belalarını verdi de ondan.bunca yıl asgari ücretle millwti sömürdüler..durum ortada sonra da ertele bunca insan...farkları nereye harcadınız kiracıyken yer yapıldı bunlra neyle yapıldı...eden bulurmuş....haram zıkkım olsun...
Diğer Haberler