Orion Holding iflas erteleme istedi

24 Eylül 2013 13:59
Orion Holding iflas erteleme istedi

Yemek, güvenlik, temizlik hizmeti veren büyük bir grup ile ilgili kritik bir karar alındı.

500 milyon lirayı bulan cirosu ve 22 bin çalışanı ile hizmet sektöründe faaliyet gösteren Orion Holding iflas erteleme talebi ile mahkemeye başvuruda bulundu. İflas erteleme dosyası taraflara duyuruldu. Holdingten kimseye ise ulaşılamıyor.

Orion, 2004'ten bu yana cateringden özel güvenliğe temizlikten özel danışmanlığa kadar birçok sektörde hizmet veriyordu. Orion Holding bünyesinde, Eco Clean, RGS Güvenlik, Real İ.K. ve İş Gücü, Orion Yemek Hizmetleri ve Eco Pest Haşere ve Kemirgen Kontrolü hizmetleri veriliyordu.

Bakırköy Ticaret Mahkemesi’ne yapılan dava başvurusu 2013/398 numaralı dosya üzerinde yürütülüyor. İflas erteleme talep edilen şirketler şunlar: Orion Holding A.Ş, Orion Çamaşır Servisi Hizmetleri A.Ş. ve Lavanta Turizm Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şirket, içinde bulunduğu mali zorluğu aşmak, alacaklılara karşı korunmak için iflas erteleme istedi. Mahkeme, şirketin talebini ilan etti. Alacağı bulunan firmaların dosyaya müdahil olmaları bekleniyor. Alacaklı firmalar, şirketin iflasını isteyebilecekleri gibi, iflas erteleme yönünde de talepte bulunabilirler.

105 BİN KİŞİYE YEMEK VERİYORDU
Orion Holding son birkaç yıl içinde yaptığı atılım ile gündeme geldi. Ağırlık faaliyet alanı çamaşır yıkama hizmeti olan şirket, 2009’da Doruk Yemek’i daha sonra da Güntay Temizlik, RGS Group ve Real Group’u satın aldı. Günlük 105 bin kişilik üreten şirket, 22 bin kadar çalışanı bulunuyordu. Şirketin 2 bin 100 kadar da hizmet verdiği şirket bulunuyordu.


850 MİLYON LİRA CİRO HEDEFİ VARDI
Şirketin bir süreden beri mali zorluk içinde olduğu biliniyordu. Ancak şimdilerde, merkezi İstanbul Bağcılar’da bulunan holdingten kimseye ulaşamıyorlar. Körfez fonu Gulf Capital geçtiğimiz yıl Orion Holding’e, 20 milyon dolarlık yatırım anlaşması yapmıştı. Orion Holding'in kurucusu Yalçın Karaman, bu yılki cirolarını 850 milyon liraya çıkarmayı hedeflediklerini açıklamıştı.

Yurtiçi yanı sıra yurtdışında Kosova ve Erbil’de de faaliyetleri bulunan Orion’un, Avrupa ve Balkanlar’da büyüme hedefi vardı. (Hürriyet)

Mynet'te anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi
TAKİP ET
MOBİL'DE FİNANS

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın