PTT 5 yılda 60 bin kişiyi işe alacak

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "2023'e kadar PTT'nin 40 bin olan çalışan sayısını, 100 bine çıkaracaklarını söyledi.

PTT 5 yılda 60 bin kişiyi işe alacak

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 2023'e kadar PTT'nin 40 bin olan çalışan sayısını 100 bine çıkarcaklarını, 4 bin 500 olan işyeri sayısını da 15 bine yükselteceklerini belirterek, "Böylece hangi yöne gidilirse gidilsin 20 dakika bir PTT işyerine ulaşılacak" dedi.

Bozgeyik, PTT Yönetim toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, PTT ailesinin ülkenin dört bir köşesinden gelen 81 ilin CEO'larının bir araya geldiği yılın ikinci değerlendirme toplantısında, şirketin muhasebe, planlama ve icraatlarının değerlendirmesinin yapılacağını söyledi.

İleriye atılacak adımların konuşulacağı toplantının stratejik bir önem taşıdığını dile getiren Bozgeyik, "Biz bu toplantıları yaparken şirketin dünya markası olma hedefini, nerede olduğumuzu gözden geçiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanımızın koyduğu hedefler ve ülkenin geldiği noktadaki adımlar, çalışma programının içindeki ana stratejiyi oluşturuyor" diye konuştu.

Geçen yıl ülkenin yaşadığı olumsuz gelişmelere rağmen PTT'nin dimdik ayakta durduğunu belirten Bozgeyik, şirketin 4 bin çalışınıyla ülkenin her köşesinde memlekete hizmet ettiğini bildirdi.

Bozgeyik, Türkiye'nin en köklü şirketi olan PTT'nin ülkenin ileriye gitmesi için çalıştığını anlatarak, son 15 yılda PTT'de önemli hamleler yaptığını bildirdi.

"HEDEFİMİZ PTT'NİN DÜNYA MARKASI OLMASI"

Geçen yıl kendisine emanet edilen PTT'nin, Türkiye'deki ekonomik gelişmelerin olumsuzluğuna rağmen daha da ileriye taşınması için gayret gösterdiklerine dikkati çeken Bozgeyik, geçen yıl PTT'nin yüzde 17,8 büyüdüğünü ve karının yüzde 30 arttığını kaydetti.

Posta, bankacılık, E-ticaret alanında çalışan PTT'nin dünya markası olması hedefinin konulduğunu anımsatan Bozgeyik, bu amaçla atılan ilk adım olarak Bakanlar Kurulu Kararı ile PTT'ye yurt içinde ve dışında şirket kurma ve ortak olma yetkisinin verildiğini ve PTT'nin dünya markası olması önündeki kapının açıldığını söyledi.

PTT Genel Kurulu'nda 15 şirket kurulması için karar alındığını, ödenmiş sermayesinin 5 milyar liraya çıkarıldığını anlatan Bozgeyik, sigorta şirketi kurulması için çalışma yaptıklarını bildirdi.

"PTT BANK HAYATTA OLMAZ DİYORLARDI"

Bozgeyik, elektronik bankacılığın önünü açacak Bakanlar Kurulu kararının çıkarıldığını anımsatarak, "Bankacılar, 'hayatta PTTBank' olamaz diyorlardı. Ama hükümetimizin ve bakanlığımızın iradesi, bu beklentileri altüst etti. Yerli ve milli olan PTT'nin açılması bazı kesimleri rahatsız edebilir. Ama ülkemizin ve ülke ekonomisinin büyümesi için çalışmalara devam edeceğiz. Bu karar, şu anda Türkiye'den dışarıya giden 5 milyar liranın ülkenin kaynaklarında kalması anlamına geliyor. Önümüzdeki günlerde kendi kartımızı, elektronik ödememizi gerçekleştirerek, kullanıma açacağız" ifadelerini kullandı.

5 YILDA 60 BİN KİŞİ DAHA ALINACAK

2023'e kadar PTT'nin 40 bin olan çalışan sayısını 100 bine çıkaracaklarını dile getiren Bozgeyik, 4 bin 500 olan işyeri sayısını da 15 bine çıkararak, hangi yöne gidilirse gidilsin 20 dakika bir PTT işyerine ulaşılmasını sağlayacaklarını kaydetti.

PTT'ye 2 bin 500 kişinin alımının gerçekleştiğini, 2 bin 500 kişilik alım için de yetkinin alındığını ifade eden Bozgeyik, bu yıl içinde alımları 5 bine çıkaracaklarını bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
lozan da çözülemeyen musul sorunu 1926 da çözülmüş,nasıl çözülmüş peki nasıl çözülecek musulu vererek. bu benim aklıma nasıl gelmedi, musulu ver sorun çözülsün iyi taktik, 500,000 sterlin alınmış karşılığında haklarını yemeyelim, elektrik doğalgaz benzin hep bu yüzden pahalı. iranda petrol 10 krş muş biliyor musunuz? kimse bana kahramanlık okumasın.
ege adaları sorununu da 18 adayı yunanistana vererek çözdü akp. hem de sıfır sterline....
@aydnmurat senin gibi şeyh sait hayranları oldukça daha çok çekeceği var bu milletin
ne ictiysen aynisindan.istiyorum
Sen yine mi geldin ya 3 gündür kafam rahattı aydmurat kafan ne güzel senin ya senin tutan mi var git irana yasa o zaman git de cumhurriyet demokrasi ne kadar kiymetliymis gör.
yani yorgan gitti kavga bitti diyorsun
@aydnmurat TÜRKİYE'DE BENZİN 10 KURUŞ OLSA SOKAK'TA YÜRÜYEMEYİZ.ŞİMDİ BİLE ZOR YÜRÜYORUZ.HERKES ARABA ALIR, ALMIŞKEN KIŞLI-YAZLIK-MEVSİMLİK DE ALIR. AYRICA VERGİ TOPLAMANIN EN İYİ YOLU AKARYAKIT...YOLCUYKEN DE SÜRÜCÜYKEN DE VERGİ ÖDÜYOR HERKES...BEN ARAÇ VERGİSİNİN BİLE KATLANMASI GEREKTİĞİNİ VE SOKAKTA HERKESİN YAYA GEZEBİLMESİNİ İSTİYORUM.
yunanistanla olan sorunu da 18 adayı vererek çözdü akp. bu da benim aklıma gelmemişti.
@aydnmurat Lan ege adalarında kuzu çeviriyorllar
Gelsin Akapeli Yönetici Akbabaları Hemen Alalım Beyaa
yeter artık,boşta adam kalmadı,dışardan çalışacak adam getirelim
evet yazdıkların kesinlikle çok doğru katılıyorumda. ama biz gençlerin işi yakınmak olmamalı çalışmak araştırmak olmalı. iran ın devasa petrol, doğalgaz yatakları var. Ayrıca benzinin litre fiyatı iranda 10 krş değil, 0,37 dolar bizde dolara çevirirsek 1,40 dolar a denk geliyor. Ülkemizin dış açıkta en büyük açık verdiği sektör enerji sektörüyken benzinin lt fiyatının 5 tl olmsı normal değilmi. Çalışmalıyız okumalıyız araştırmalıyız. Vergi adaletini saymıyorum bile kazanan dan alma harcayanda alma adalete bak hey yavrum. Beğenmiyoruz değilmi çalışalım okuyalım biz daha iyisini yapalım.
aRAPLARA GÜN DOĞDU.
Diğer Haberler