PÜİS, akaryakıta gelen zamları artık açıklamayacak

Petrol İşverenleri Sendikası'nın (PÜİS) yetkilileri 'büyük tepki' gördükleri için benzine ve motorine zam gelmesine ilişkin artık duyuru yayınlamayacağını belirtti.

PÜİS, akaryakıta gelen zamları  artık açıklamayacak

Petrol İşverenleri Sendikası'nın (PÜİS) yetkilileri 'büyük tepki' gördükleri için benzine ve motorine zam gelmesine ilişkin artık duyuru yayınlamayacağını belirtti.

PÜİS, benzin ve motorine yapılan zamları resmi internet sayfasından yayınlamama kararı aldı. Buna göre vatandaşlar yapılan zamları veya indirimleri ya öğrenemeyecek ya da akaryakıt almaya gittiğinde haberdar olacak.

Sözcü'den Derin Gökçe'ye konuşan PÜİS yetkilileri şu ifadeleri kullandı:

"Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz. Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık."

Dün benzinin litre fiyatında 5, motorinin litre fiyatında da 7 kuruşluk indirime gidilmişti. Her zaman olanın aksine bu karar PÜİS'in internet sitesinde yayınlanmamıştı. İddiaya göre piyasanın şartlarında 15-20 kuruşluk zam gelmesi gereken benzine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) inisiyatifi ile indirim sağlanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 178 yorum
Sessizce geçireceksiniz yani. Geçirin millet çuval olmuş bir şey hissettiği yok zaten.
@pdks sen çuvalsan çuvalsın milleti atma işin içine, dolar euro yükselince doğal olarak mazot benzinde yükselir, bunda abartılacak birşey yok
@ibrahim_karasahin_1991 PEKİ DOLAR VE EURO NEDEN YÜKSELİYOR
@ibrahim_karasahin_1991 O zaman o euro yükselmeyecek bilader...!! sen neyi savunuyorsun euro durduk yerdemi yükseliyor!!!! kendini bilmeze bak
@ibrahim_karasahin_1991 zammı normal gören arkdaşım seni ayakda alkışlıyorum where are you from
@ibrahim_karasahin_1991 MİLLETini düşünen vergisinde indirim yapar.
@pdks adam ne de güzel meeee’liyor :)
AKP zihniyetinin tabana yayılmış hali.. Eğer bu Zihniyet 5-10 yıl daha Ülkenin başında kalırsa, sonra gitmeleri hali bile düzelmemiz için yetmeyebilir.
Doğru yorum
Saçma, gidip zammı pompada gören yine küfürü basmayacak mı? Ha gıyaben ha sanal ortamda ne farkeder? Ama asıl payı kimlerin aldığını hepimiz gayet iyi biliyoruz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler