PÜİS, akaryakıta gelen zamları artık açıklamayacak

Petrol İşverenleri Sendikası'nın (PÜİS) yetkilileri 'büyük tepki' gördükleri için benzine ve motorine zam gelmesine ilişkin artık duyuru yayınlamayacağını belirtti.

PÜİS, akaryakıta gelen zamları  artık açıklamayacak

Petrol İşverenleri Sendikası'nın (PÜİS) yetkilileri 'büyük tepki' gördükleri için benzine ve motorine zam gelmesine ilişkin artık duyuru yayınlamayacağını belirtti.

PÜİS, benzin ve motorine yapılan zamları resmi internet sayfasından yayınlamama kararı aldı. Buna göre vatandaşlar yapılan zamları veya indirimleri ya öğrenemeyecek ya da akaryakıt almaya gittiğinde haberdar olacak.

Sözcü'den Derin Gökçe'ye konuşan PÜİS yetkilileri şu ifadeleri kullandı:

"Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz. Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık."

Dün benzinin litre fiyatında 5, motorinin litre fiyatında da 7 kuruşluk indirime gidilmişti. Her zaman olanın aksine bu karar PÜİS'in internet sitesinde yayınlanmamıştı. İddiaya göre piyasanın şartlarında 15-20 kuruşluk zam gelmesi gereken benzine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) inisiyatifi ile indirim sağlanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 178 yorum
Sessizce geçireceksiniz yani. Geçirin millet çuval olmuş bir şey hissettiği yok zaten.
@pdks sen çuvalsan çuvalsın milleti atma işin içine, dolar euro yükselince doğal olarak mazot benzinde yükselir, bunda abartılacak birşey yok
@ibrahim_karasahin_1991 PEKİ DOLAR VE EURO NEDEN YÜKSELİYOR
@ibrahim_karasahin_1991 O zaman o euro yükselmeyecek bilader...!! sen neyi savunuyorsun euro durduk yerdemi yükseliyor!!!! kendini bilmeze bak
@ibrahim_karasahin_1991 zammı normal gören arkdaşım seni ayakda alkışlıyorum where are you from
@ibrahim_karasahin_1991 MİLLETini düşünen vergisinde indirim yapar.
@pdks adam ne de güzel meeee’liyor :)
AKP zihniyetinin tabana yayılmış hali.. Eğer bu Zihniyet 5-10 yıl daha Ülkenin başında kalırsa, sonra gitmeleri hali bile düzelmemiz için yetmeyebilir.
Doğru yorum
Saçma, gidip zammı pompada gören yine küfürü basmayacak mı? Ha gıyaben ha sanal ortamda ne farkeder? Ama asıl payı kimlerin aldığını hepimiz gayet iyi biliyoruz.
benzinde indirim 5 kuruş değil 2 kuruş.ayrıca zamları yayınlasan ne olur yayınlamasan ne olur kimsenin umurunda değil o kadar tepkiye rağmen kimse hic olmazsa hep birlikte bir hafta kontak kapatalım boykot yapalım demiyor aramızda "alıştık artık" ahmakları olduğu sürece benzin 200 lira da olsa satılır.
Hahahahahah
Millete haber vermeden geçireceğiz diyorsunuz artık. Yapmışken istasyonlardaki fiyat tabelasinida kaldırın tam olsun
pompaya devam diyorsunuz yani
Oooo çok güzel tebrik ederim millete haber vermeden zamcıklar gelecekkkkkk cok iyi teşekkürler Türkiye
soyun milleti kafaniza göre indirin bindirin ardından koyun milletim haberi olmasın demi
Birincisi: İşverenin sendikası olmamalı, İki: Bir Ülkede akaryakıta yapılan (veya diğer maddelere) yapılan zamları bir sendika değil, yetkililer açıklar, zammı yapanı herkes bilir ki, yönetim politikası. Neden bir sendikanın üstüne yıkılıyor bu zam açıklaması ?
bence birtek koyunlara zam yapın oyları onlar veriyor
HİSSİZLEŞTİRDİNİZ HİSSETMİYORUZ VERİN MEHTERİ VER
doğru demişler.iyice kanırtın zamları.büyüyecez kardeşim.durmak yok köklemeye devammmm
büyük zam geliyor demek ki
demekki asil zamlar secim sonu maliyet 2.22 kuruş olan motirini 5.86 satan ve buna dolar artişi kur artisi diye halka yutturan bi hukumet sadece alkişliyorum çunku gercekten işinizin erbabi olmuşunuz .
BU MİLLETE HAK 10 TL YAPMAZSANIZ .... SINIZ SEÇİMDE NEREYE VE NEYE OY VERDİĞİNİ BİLMEYEN MİLLET SÜRÜNMEYE MAHKUM VER MEHTERİ VEEEER
@veyysel Sen kime neden oy veriyorsun. Onu açıkla kardeşim o zaman. Şu kişi bu işi daha iyi yapar daha akıllı zeki kadrosu çok iyi diyebileceğin kim var.
Adamlardaki zihniyet ne kadar güzel :) küfür ediliyor deyip açıklama yapmama kararı alıyorlar :) Bu insanlar neden küfür ediyor die düşünmüyorlar :) Yada buna çözüm üretelim derdinde deiller :) Mrk etmeyin pompada biz o zammi gorunce gene gelip küfür etmesini biliriz :) Her kulagınız çinladıgında nie die düşünmeyin :) Sizi rahmetle anan bir halk var arkanızda :)
Açıklamayın tabi ekonomi bitti artık hicbirsey açıklamayin yoksa artik kendi secmeniniz bile inanmayacak size. Mızrak çuvala sigmiyor.
seçim varya sessizden zam verelimde en azından araç kullananların haberi olsun tepki olmasın dolara gelen zammıda yasaklamanın yollarını aramaya başlamışlardır şimdiden aklınızı bunlara çalıştırcana nasıl ekonomiyi düzeltiriz halknasıl refaha kavuşur bunların üzerinde kafa yorun bence yoksa bu ülkeyi bi 5 yıldaha yönetemiye bilirsiniz
ZAMLARIN SİTEDE YAYINLAMAMA BAHANESİ ÇOK ZAYIF KALMIŞ, İNANILIR DEĞİL. ANLAŞILAN BUNDAN SONRA İNDİRİMDEN ZİYADE ZAM OLACAK, BENZİN ALIRKEN SÜRPRİZ YAPACAKLAR. :)
BÜYÜK TEPKİ ALIYORLARSA ZAM YAPMASINLAR .... AÇIKLAMAK ZORUNDALAR.... BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL .... TÜKETİCİ HAKLARI DERNEKLERİ BUNU DAVA ETMELİ ... AÇIKLAYACAK ARKADAŞ...
Hani otomatik sistem vardı dolar ve ham petrol fiatlarına göre belirleniyordu,artan döviz kuru veham petrol fiatlarıana göre zam yapılması gerekirken bu indirim ,otomatik olarak yapılmamış demekki otomatik bozulup hükümet devreye girmiş,eeee nede olsa seçim var 24 hazirana kadar frene bas sonra boşa al gitsin, milletin aklıyla alay ediyorlar.
ayak oyunlarının bir yenisi daha
Avrupanın kıskandığı bir karar.
madem küfür yemeyiceksin zam yapmıcen dolar yükseldimi hoooop koyver dolar düştümü dur dur dur ehhh biraz indirelim bari haram zukkum olsun adamlar dünyanın bir ucunda bizden ucuz kullanıyor ba bu da size yuhhhh olsun
He canım istasyona gidince sevgi sözcükleri !! sıralayacağız.:)))Eskiden ettiğim küfrü beşe katlayacağım.
iktidarın kendini aklamak için en güzel oyunu.
Biz tankerciler duyarız ve yine geceden kuyruk olur dolum tesisleri bıktık bir zam bir indirim olunca o gün çile gününüz bizim siz duyurmasaniz da saha mudurleri uyarıyı yapiyor ve bizler zengin daha zengin olsun diye hasta halimizle 24 saat sefer yaptiriyorlar
Tamam...
sessiz ve derinden diyosunuz yani
Türkiye hariç Hiç bir ülkede zam Geldi diye Kavram Yokki direk fiyatı vuruyorlar....
TABİ SEÇİMLERDE ETKILI OLACAĞI İÇİN AÇIKLAMAYACAKLAR...
Aktroller nerdesiniz butur haberleri okumuyorsunuz heralde cunku isinize gelmiyor hemen 3 maymunu oynuyonuz ulan varya bunlar hep boyle hey millet tamam gibi bi isim bulun ak trollere ve koyunlara zam yapilsin diye kesin yine rekor kırar çünkü bakin hic sesleri de cikmiyor koyun surusunun ve trollerinin heyooo nerdesiniz bi cvp yazin laa sessizce gecireceklermis artik butun zamlari keske koyunlara yapsalar 50- 50 herkes mutlu olurdu zaten ulkeyi bölüp ayristirdilar insanları en azindan onlar alisik geçirilmeye
elçiye zeval olmaz be oglummm kasmayın.
tamam artık tamam
benzin 6 tl iken bu trafik varsa gerisini siz düşünün bence 10 tl olsun binen binmeyen belli olsun biz de uygar ülkelerdeki gibi toplu taşıma araçlarını kullanalım
Peki nerde şeffaflık?
buna sen mi karar vereceksin. alan biziz bilgilendirmek zorundasınız.
Oy zamanı bizde kapalı zarta ne yapacağımızı görürler zarfı açınca by
Bence çok mantıklı ..gelen zamlar seçim öncesi oyumuzu düşürebilir
Diğer Haberler