PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş'tan akaryakıt zammına ilişkin flaş açıklama!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, "akaryakıt zammının uygulanmadığı" söylentilerine ilişkin yaptığı açıklamada "Şu anda hiç bir şekilde zam görünmüyor zaten fiyatları izliyoruz. Bugün haftanın ikinci mesai günü, 3 mesai günü daha var, sektörü takip ediyoruz, şu anda bir zam öngörmüyoruz." dedi

 PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş'tan akaryakıt zammına ilişkin flaş açıklama!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, "akaryakıt zammının uygulanmadığı" söylentilerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, PÜİS olarak piyasaları izlediklerini ve fiyat oluşumlarında bir değişiklik görmediklerini aktardı.

"ŞU ANDA BİR ZAM ÖNGÖRMÜYORUZ"

Akaryakıt fiyatlarının yalnızca dolar kuru veya petrol fiyatlarındaki değişimlerden etkilenmediğini belirten Okumuş, "Şu anda hiç bir şekilde zam görünmüyor zaten fiyatları izliyoruz. Bugün haftanın ikinci mesai günü, 3 mesai günü daha var. Sektörü takip ediyoruz, şu anda bir zam öngörmüyoruz." ifadelerini kullandı.

"ZAM GELMEDİ Kİ GERİ ÇEKİLSİN"

Okumuş, geçmişte petrol fiyatı ve dolar kuru düşerken benzin fiyatında artışa gidilebildiğini hatırlatarak, "Petrol ve dolar kuru düşerken benzine 13 kuruş zam geldiğini gördük. Bu ABD'deki petrol kuyu sayısının ve benzin stoklarının artması azalmasıyla ilgili birşey. Sektörde çok fazla ahkam kesen var. Biz sektörde 5 iş günü programını takip ediyoruz. Bu program dahilinde, petrol fiyatı, dolar kuru ve dünyadaki petrol piyasalarındaki değişimlerle ilgili yansımaları izliyoruz. Akaryakıta zam gelip gelmeyeceğini bu veriler kapsamında ele alıyoruz. Dolayısıyla akaryakıt zammı geri çekildi diye birşey de yok. Zam gelmedi ki geri çekilsin." değerlendirmesinde bulundu.

Okuyucu Yorumları 54 yorum
Bir yerlerden talimat aldık deseniz daha mı gerçekçi olursunuz acaba. .Biz varil fiyatları gerilerken sadece dolar kurunu veya kur düşerken sadece varil fiyatlarını gerekçe göstererek zam yaptığınızı çok gördük. Şimdi hem varil fiyatları hem de kur artıyor. Ne hikmetse PÜİSten ses yok...Seçimden sonra için ne diyorsunuz acaba çok merak ediyoruz...
Motorin 5.60 TL, Benzin 6.05 TL olmuş Ne anlatıyorsun aptalmi bu memleket
secim var ongormezsiniz elbet hele secim bitsin voyvodalarla bekliyor olacaklar
millet geçim derdinde bunlar seçim
dünyanın en pahalı Akaryakıtını kullanan ülke’yiz daha ne olsun dolar,euro,altın,mazot-benzin almış başını almış başını gidiyor bu pahalılık yetişebilene Helal Olsn..
yalannn seçime yatırım.olsun bedavaya almıyoruz benzini tonlarca vergi ile
dolar yüklerken petrolun varil fiyati yükselirken zam yapılmaması enteresan.Önceden varil fiyati 1 dolar artınca 10 kuruş zam yapıyorsunuz.
malum seçimler var ya şu an beklemedesiniz yoksa çotan 40-50 kuruş bindirmiştiniz bu kurnazlıklara harcadığınız zamanı hizmete harcasaydınız ülke uçmuştu embesiller
Seçimden sonra sanki iyice bir zam olacak sanki
hazirana kadar sıkın sıkın sonra toplu olarak uygularsınız zamı
OTOMATİĞE YAĞ SIKIN KÜFLENMİŞTİR 25 GÜNDE...
mazotta benzinde 10 olsun binen binmeyen belli olsun
Bugün zam görünmüyor dersin yarın zam gelir haram olsun bu kadar da olmaz 6 tl den fazla benzinin litresi...
Bilerek zam yok zeçim öncei geçsin 1 tl zam
Seçimlerde bu zamların hesabını sorarız, artık ülkede grev olmuyor dediğiniz o günü unutmadık bir emekçi olarak yolumuz u kestiniz toplu iş sözleşmesinde istediğimizi alamadık.. Mazlumun yanındayız dersiniz hep, sahtekarlar..
Zamları bütün Azametiyle Vatandaşın sırtına yüklediniz zaten. Daha ne zammı be Vicdansızlar. Hayati idame ettiğimiz yetmiyor mu..? Öldürecekmisiniz artık bizi..?
Seçime kadar zam mam yok yapamazlar, ama seçimden sonra anamızı belleyecekler. Şimdiye bu dolar artışına 2 zam sıkıştırılmıltı. Akepeli ağalar vermeyin şu partiye oy kurban olayım yeter battı memleket.
en az 10 lira olması lazım litresinin
zamın ayak sesleri geliyor...
ula bize ne ABD'deki petrol kuyu sayısının ve benzin stoklarının artması azalmasından.Biz alışmışız zamma.bizi hasret bırakmayın.İteleyin gitsin.
vatandaşını mal gören bi ülkede bu acıklama gayet normal ayıp artık
1 litre akaryakıtın bildiğim kadarıyla yüzde 60-65 i vergi.Düşür vergi oranlarını yüzde 30-35 lere indirim vatandaşa ototmatikmen yansır
Düne kadar zammı vardıda biz görmedik allahtan korkun Allah’ın her günü zam yaptınız petrol varil başına zam gelmezken sizler fakirin fukaranın ekmeğini elinden aldınız tarih sizleri affetmeyecek
zam yapacaklarda yüzleri yok söylemeye artık
gelir gelir yakında hiç üzülmeyin ak partiliyiz nasıl olsa hüloğğğğ
şimdiye 50 kere yapardınız da seçim varya. reis sakın yapmayın demiştir. zamın büyüğü srçimden sonra..
3 senelik zammı bi hafta içinde yaptılar zaten. daha seçime kadar zam mam olmaz
secime kadar zamsiz duramam anlasildi tamam
Tabi ya kılıf hazır.bizde zaten bekliyorduk.Yettii gariiiii
Yalanci ve sahtekarsiniz... somurucusunuz... secim nedeniyle otomatik fiyatlandirma otomatiginiz bozuldu... :)
yapın zammı, nadıl olsa koyunlar benzinle brslenmiyor
24 Hazirana kadar yapmasalar bile 25 Hazirandan itibaren güzel bir zam patlar.
Keşke her yıl seçim olsa :)
Abi, hala anlamıyorsunuz. Akaryakıta zam gelmiyor. Piyasa şartlarına göre güncelleme yapıyorlar. Herşey bekamız için ????????????
Dünyanın en pahalı yakıtı ve en çok veri veren ülkesiyiz hakkım vergilerim haram olsun.
Daha ne olsun, millet perişan olmuş, gırtlağamıza kadar dışarıya bağımlıyız, 2002 de verilen vaatler ne oldu...
zam geri çekildi demiyorlar sana...güncelleme bekletiliyor erteleniyor
6.2 kuruş olmuş daha be anlatıyosun ya? zam gelmemişmiş sandıkta bakın ne gelecek size sabredin
Şunu kimse anlamıyor Bizim yapabileceğimiz tek şey TL nın değerini nasıl artırabiliriz bunun çözümünü bulmamız gerekli. TL değer kaybettikçe biz zannediyoruz ki sürekli zam geliyor. Çözüm TÜRK LIRASINI nasıl değerli hale getirebiliriz. Bunu başardık mi herşey daha uygun daha güzel olmuş olacak
SAYIN İMRAN OKUMUŞ SEÇİME KADAR ZOR DAYANIRSINIZ KOLAY GELSİN
Diğer Haberler