Rekabet Kurulu'ndan Türk Telekom'a soruşturma

Rekabet Kurulu, Türk Telekom'un toptan kiralık devre hizmetleri hakkında soruşturma başlattı.

Rekabet Kurulu'ndan Türk Telekom'a soruşturma

Rekabet Kurumu, Türk Telekom hakkında soruşturma açtığını duyurdu. Soruşturmanın bağlantı süreleri ve bağlantı ücretlerine ilişkin uygulamalar üzerine açıldığı bildirildi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yapılan açıklama şöyle:

"Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin toptan kiralık devre hizmetlerinin sunumunda bağlantı sürelerine ve bağlantı ücretlerine ilişkin uygulamalarıyla 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.09.2018 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik olarak Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 18-33/545-M sayı ile karar verdi.

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
telekom halkı gözgöre göre soyuyor katarlılar soydu gıttı sımdı sıra geldı mıllete nakıl ucretı 29 lıra olurmu hat acma kapama 39 tl bu nasıl ıs kımsenınde sesı cıkmıyor ınternetım 79 tl tahaat var 100 den asagı fatura gelmıyor arıyorum bız donus yapacagız ıncelıyoru dıyorlar ne donen var ne soran muz cumhurıyetı sanırım budur
1000 dk 1000sms 10 gb internet 32 lira ve asmiyor dediler geçtik inandık 250 lira fatura geldi bu ay nur topu gibi ben Biliyorum ki hakkımida arayamam kitabına uydururlar muz cumhuriyetindeyiz
@mustafa_hacisalihoglu_2018 Nakil 29 TL doğru Açma kapama bedeli 24 TL idi 29.90 TL oldu Hattınız üzeerindee sadece internet varsa 79TL nin üzerinde fatura gelmez geç ödeme sağlamadığınız sürece Tivibu, Statik IP vs. hesabınız üzerinde mevcut ise bunların ücretleri paket ücreti haricinde alınır. benim internetim kaç para diye sorarsanız size paketinizin ücreti söylenir yanında alınan herhangi bir şeyin ücreti değil. Arayın 444 0 375 i benim hattıma tanımlı neler var internet haaricinde diyin size açıklarlar. diğer dediklerinize katılıyorum ayrıca sadece bilgilendirmek istedim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler