Sağlık Bakanı açıkladı! 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği, 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdası, Cumhurbaşkanlığımız tarafından onaylandı. Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz' dedi.

Sağlık Bakanı açıkladı! 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanlığı, 17 bin 689 personel alımı için süreci başlatıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atamalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdası Cumhurbaşkanlığımız tarafından onaylandı. Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz.

Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı aralık ve şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız.

7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız.

Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin(http://www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir. "

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Dayılar ayarlanmıştır torpiller bellidir ilan edilse ne olur!
sağlık addamaları pc ordamında kpss puanına göre yapılıyor ve kimin ne puanla nere girdiği acıklanıyor. buna müdahele edemiyorlar. bunu değişdirip mülakatla alım yapmak isdediler imza kampanyası yapıldı bende imza attım ve değişemediler. benim kızımda kpss ile girdi Allahın kuluna minnet etmedik şükür. cok calışmışdı. bilgin olsun.
Şimdi başvuru isterler on sene sonra sonuçlar açıklanır
YAŞLI BAKIM TEKNİKERİ NEDEN ALINMIYOR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler