Sanayi Üretim Endeksi açıklandı

TÜİK, nisan ayı sanayi üretimi verilerini açıkladı.Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4 azaldı.

Sanayi Üretim Endeksi açıklandı

Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4 azaldı.Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2019 yılı Nisan ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,3 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 4,2 azalırken elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 0,7 arttı.

sanayi-uretimi4

SANAYİ ÜRETİMİ BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 1 AZALDI

Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2019 yılı Nisan ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 7,8 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 0,9 azalırken elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 1,9 arttı.

sanayi-uretimi5

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
şuan aralık'a göre tüfe %4.99 gözüküyor. açtım görebildiğim kadar analizlere bakıp hesap yapmaya çalışıyorum. posta ücreti kalemi 26 puandan -7 lere gelmiş. alakaya maydanoz. bu adamların Allah bir dediğine güvenin. gerisi yalan dolan. tüm kalemlerin puanları artarken 3 tane abidik gubidik kalemden enflasyon farkını daraltıyorlar. ayakkabı fiyatı %20-25 düştümü gözlemliyormusunuz çarşı pazarda? ben kime gitsem dolarla diyor geçiyor! ne alaka hemşerim! düşen hiç bir şey yok. anca kendinizi kandırırsınız! bu haberdeki daralmaz %4.2 diyorsa o kesin %10 lardadır!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler