Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,2 arttı

Nisan ayında yüzde 5 civarında artması beklenen sanayi üretimi, yüzde 6.2 artış gösterdi.

Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,2 arttı

Sanayi üretimi, nisan ayında yıllık bazda yüzde 6.2 artış gösterdi. Takvim etkisinden arındırılmamış üretim artışı yüzde 5.1 olarak gerçekleşti. Sanayi üretiminde aylık artış ise 0.9 olarak gerçekleşti.

Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2018 yılı Nisan ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,1, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 6,3 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 3,8 arttı.

s-tablo

Sanayi üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,9 arttı

Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2018 yılı Nisan ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 3,3, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 0,9 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi ise yüzde 0,6 arttı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
EMPERYALİSTLER İNTERNET SİTELERİ ÜZERİNDEN SÖZÜNDEN ÇIKMAYACAK KUKLA ADAYLARA ANKET ADI ALTINDA SANAL DESTEK VERİYORLARMIŞ BUNLARIN ESAS AMACI GÜÇLÜ İKTİDARLARI ZAYIFLATARAK KONTROLÜ ELE ALMAK ANCAK SEÇİMİN GERÇEK SONUCUNU İNTERNET VE SOSYAL MEDYA DEĞİL SANDIĞIN TA KENDİSİ YILLARDIR BUNLARA VERİYOR SEÇİM SONUÇLARINDA ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİMLER OLABİLMESİ İÇİN ALTERNATİF ADAYLARIN BÜYÜK PROJELER VE ÇOK ÖZEL FİKİRLERLERLE MİLLETİN KARŞISINA ÇIKMASI GEREKİR Kİ, ŞU ANA KADAR MİLLETİN İRADESİNİ ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİME UĞRATABİLECEK ÇOK ÖZEL FİKİRLERLERİN OLMADIĞI GÖZÜKÜYOR. FİKİR VEYA YTD/
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler