Sanayiye verilen doğalgaza zam geldi!

BOTAŞ, santrallere ve sanayiye sattığı doğalgaz fiyatını 1 Nisan'dan geçerli olmak üzere yüzde 9.7 arttırdı.

Sanayiye verilen doğalgaza zam geldi!

BOTAŞ, santrallere ve sanayiye sattığı doğalgaz fiyatını 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere yüzde 9.7 arttırdı. BOTAŞ’ın yayımladığı yeni tarifeye göre; fiyatlarda yüzde 9.7’lik artış oldu.

ELEKTRİĞE DE ZAM GELMİŞTİ

Elektriğe yılbaşında yüzde 8.8 zam yapılmıştı. Yapılan zammın ardından meskenler için elektriğin bir kilovatı 36.1371 kuruş olarak belirlenmişti. Geçen hafta ise yapılan yüzde 2.89'luk zam ile bir kilovat elektriğin kuruşu 37.1251 kuruşa çıkarıldı.

EPDK kararına göre; EPDK Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt AŞ (TETAŞ) tarafından dağıtım şirketlerinin teknik olmayan kayıp enerji satışları ile görevli tedarik şirketlerine yapılan satışlarda, elektrik toptan satış fiyatı kWh başına 14.1 kuruş olacak.

Kararla, dağıtım şirketlerine genel aydınlatma kapsamında yapılan satışlarda söz konusu tarifenin, kWh başına 21.81 kuruş olarak uygulanması da hüküm altına alındı.

Açıklamada, “Görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicilere uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilere uygulanmasına devam edilmesine karar verildi.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
Zam yapıldı demeyin. Doğalgaz değerlendi. İyiki paradan altı sıfır attık. Yoksa millet tuvalete gidemeyecek zehirlenip ölecekti. Şükretsin herkes tuvalete gidememekte vardı. Yeni bir KHK yayınlanmalı, Benzin mazot lpg hepsi litersi 20Tl olmalı. Elektrik doğalgaz, su faturaları aylık 400TL sabitlenmeli. Millet ekmek yiyip tuvalete gidebiliyorsa şükretmeli. Zaten akp oy verdiğimiz için öteki tarafta içinden ırmaklar akan, sınırsız yiyecek ve içeceklerin olduğu cennete gideceğiz. Önemli olan öteki taraf...
vah vah AKP hazımsızlıgı seni eritmiş bitirmiş vah vah
Ver mehteri verrr :)
Hayırlı olsun vatandaşıma. Neyse ki yaz geldi diyen olacak sanki kış gelmeyecekmiş gibi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler