Sarıeroğlu'ndan asgari ücret açıklaması

Asgari ücretle çalışanlarla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Bundan sonra asgari ücretlinin gelir vergisi dilimine girme gibi bir sorunu olmayacak" dedi.

Sarıeroğlu'ndan asgari ücret açıklaması

Büyüme rakamlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, şu anda 28 milyonluk istihdam oranına ulaşıldığını kaydetti. Türkiye Gazetesi'ndeki habere göre Sarıeroğlu, "31 milyon kişi iş gücüne katılmış, son 1 sene içerisinde 250 bin yeni iş yeri açılmış. 2002 yılında 900 binmiş işleri sayısı bugün 1 milyon 800 bine ulaşmış, emekli sayımız şu anda 12 milyon 125 bin kişiye ulaşmış durumda. Bu rakamlar çok büyük rakamlar dünyayla kıyasladığımız zaman" dedi.

DESTEK DEVAM EDECEK

Asgari ücrete ilişkin değerlendirmede de bulunan Bakan Sarıeroğlu, "Şimdi daha da güçlü bir paketle tüm çalışanların asgari ücret üzerinden desteklerini bu yıl da devam ettiriyoruz işverenlerimiz açısından" diyen Sarıeroğlu, "Asgari ücretle ilgili yılın başında yılın sonunda gelir vergisi dilimi sebebiyle ortaya çıkan kayıpları bundan sonra kesin olarak önlemek için istihdam paketimizde kesin hüküm kondu. Bundan sonra asgari ücretlinin gelir vergisi dilimine girme gibi bir sorunu olmayacak" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 90 yorum
emeklileri her zaman bir yük olarak görmekten vazgeçin. haketmişki emekli olmuş o insanlar. siz ekonomiyi iyi yönetemeyin ceremesini emekliler çeksin. yok öyle bir dünya. emeklinin parası hükümetin sorumsuzca harcadığı paraların yanında devede kulqk kalır.önce siz kendinize bir çeki düzen verin.
Normalde emekliler yük olarak görülmez. Ancak geçmiş yıllarda "ne veriyorsa benden 5 fazlası" salaklığını yapan siyasetçiler yüzünden 38 yaşında bile emekli olanlar oldu. 42-43-44 yaşında tonla emekli insan var. Biz ise 65 yaşını beklemek zorundayız. Demem o ki herkes emekliliği hak etmedi. Devleti düşünmeyen sşyasetçiler yüzünden çok erken emekli oldular.
@sango74 senin ağzını seveyim ben ne güzelde demişsin aynen katılıyorum ama seçimde hesaplar sorulacak bunu asla unutmasınlar
sayın bakanım madem asgari üçretli vergi dilimine girmeyecek ona göre yükseltin dilimi niye 13000 tl de duruyor niye 19200 tlye çıkarmıyorsunuz diğer vatandaşlar niye mahdur oluyor
sayın bakan ...şu emekli maaşı bağlama sisteminiz çorba gibi.. işinize geldiği gibi yapıyorsunuz.. günahtır ya asgari ücretten sigortası yatanın günahı nedir..ya..işveren o zaman odemiş vevgeçmiş...ssk dan maaş bağlanma 850 lira ..ya dile kolay..25 yıl dile kolay ..bu parayı siz alın da bakalım bununla neler yapabileceksiniz..bir görelim..kira ya yetmez bu para ya..
@yahyakurtul Sen nerden emeklisin vietnamdan falan mı 25 yıllık bir çalışanın 850 lira alması imkansız.İyice abartıyorsunuz sıkıntınızı dile getirceksiniz diye.
@cinar_dursun_2018 En az 10 kişi tanıyorum o seviyede maaş alan,eleştri yapmadan önce bilgi sahibi olun ben o seviyede maaş almıyorum kaldı ki bende 2000 yılından öncekilerin emekli maaş hesaplaması ile 200-250 tl daha yüksek maaş alabilirim,dolayısıyla arkadaşın bahsettiği maaş bağlama sistemi hakikaten çorba gibi
@yahyakurtul Sen bir sgk ya uğra saftirik. sor bakalım. tabiki var 850.TL alan. Hatta e-devlete gir bir hesap yaptır alt primden bak ne çıkıyor. Zır cahilsin. Niye mi? çünki bildiğini zannediyorsun
@yahyakurtul mal yeni emekliler cok az alıyor emekli maasi
@cinar_dursun_2018 yeni sisteme göre 695 lira alacak çınar kardeşim 40 yılda çalışsa aynı azcık araştırta öyle yaz
@cinar_dursun_2018 arkadaş Türkiye'de emekli fakat siz herhalde avrupa da yaşıyorsunuz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler