SGK ödemelerinde e-Devlet kolaylığı

e-Devlet aracılığıyla emekli aylıkları, geçici iş göremezlik parası ile emzirme yardımının da aralarında olduğu kalemlerde yaşanan aksaklıklar çözülüyor.

SGK ödemelerinde e-Devlet kolaylığı

Bazı ödemelerin aksaklılar nedeniyle vatandaşlara ulaştırılamaması ve Kurum hesabına tekrar dönmesi üzerine çalışma başlatan Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK), daha az işlemle daha kısa sürede sorunun çözülmesi için harekete geçti.

Yapılan teknik çalışmaların ardından, emekli aylıkları, geçici iş göremezlik parası ile emzirme yardımı gibi vatandaşlara yapılan ama çeşitli nedenlerle Kurum hesabına geri dönen tüm ödemelerdeki aksaklıkların giderilmesi için e-devlet üzerinden kolay bir şekilde başvurma imkanı sağlandı.
Paranın hesaba yattığı anında bildirilecek

e-Devlet sayesinde, hesapta 1 yıl süreyle hareket olmadığı için SGK'ya iade edilen gelirler/aylıklar, her ayın 8'i ile 14'ü arasında sigortalı tarafından alınmadığı için Kuruma iade edilen tutarlar ile geçici iş göremezlik ödemesi, emzirme yardımı, şahıs sağlık ödemeleri gibi sigortalıların TC kimlik numarasıyla yapılan ödemelerdeki aksaklıklar en kısa sürede giderilecek.

Daha önceden dilekçeyle başvuru yapılması nedeniyle kimi zaman 2 ayı bulan geri dönen Kurum ödemeleri, e-Devlet üzerinden başvurulup hesap tanımlaması yapılması halinde en geç 2-3 gün içinde vatandaşların hesabına yatırılabilecek.

Öte yandan, vatandaşların e-Devlet üzerinden yaptığı başvuruda sistemle iletişim bilgilerini de paylaşması halinde, ödemenin hesaba aktarıldığı da anında kısa mesaj ve e-posta aracılığıyla bildirilecek.AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
yav he he inanıyoruz tamam yedik he he. Ziraatten ayın 5 inde almada bak hangi gün yatıyor gör yav he he ya hehe referandum var atom bombasına dayanıklı tankta icat ettiniz he he
Tanıdığımın çocuğu bir buçuk yaşına geldi ,nereye baş vurdu ise görünmüyor diyerek geri çevirdiler 100 tl.süt parasını nasıl görünmez ssk lı birinin tc.sinden herşeyi görünür.oradakiler uğraşmak istemiyor.
bu yeni bir şey değil ki. SGK'nın muhasebe servisine telefon ettiğiniz taktirde zaten 2-3 gün içinde paranızı hesabınıza veya tc nize yatırıyorlar. seçimi saçma sapan balon haberler yaparak mı kazanacaklarını sanıyorlar?
yav koltuk sen nelere kadirsin
Diğer Haberler