Şimşek'ten özel sektöre maaş zammı uyarısı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, enflasyon karşısında hiçbir kesimin ezilmemesi gerektiğini söyledi

Şimşek'ten özel sektöre maaş zammı uyarısı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek maaşlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şimşek, "AK Parti hiçbir kesimi enflasyona ezdirmemiştir, her zaman enflasyon farklarını her zaman verdik, özel sektör de enflasyonu eninde sonunda uyarlamak zorunda. Türkiye zor bir dönemden geçti, son 4-5 yıldır Türkiye'nin başına örülmedik felaket kalmadı.

Sorunlarımız var çözmemiz lazım, seçim kararı aldık, piyasalar olumlu tepki vermişti. Ağustos'ta takvim tarihi veren rating kuruluşu kararı ile ortalığı karıştırdı, zamanlaması manidardır. Seçim ile belirsizlik ortadan kalkacaktır. Devam eden bazı sorunlar var, sorunsuz ülke yok, cari açık ve enflasyona odaklanıp aşağı indireceğiz. dış borcumuz iddia edildiği kadar yüksek değil. Yapısal reformları hızlandıracağız, zor ve belirsizlik dönemini geride bırakarak sorunları çözeriz." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
şimşek hiç ezdirmediniz he utanmadanmı söylüyon siz geldiğinizde asgari ücretle 11 çeyrek altın alınıyordu şimdi kaç tane alınıyor akape genel başkanı demişti erken seçim isteyen faizi yükselten vatan hainidir diye yatırımcı gelmez diye ama hainler ikisinide yaptı ülkemizi lobiler kuşattı faizlobisi döviz lobisi enflasyon lobisi şatafat saltanat lobisi neredeyse sarayımızı bile yaptırmıcaklar hepsi lobilerin işi siz melek gibisiniz maşşallah
eğer bu olanları halen hükümete bagliyorsaniz sizlere söz söylenmez çünkü sizinde o vampirlerden farkınız yok mantıklı düşünün. aile reisi olarak geliriniz belli iken hanim cocuklar aile etrafınız ağır şartlar ile karşınıza dikilince ne yapacağınızı düşünemiyorum iyi günler.
zamla ilgili birsey gormedim. goren var mi?
seçim ayağına
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler