Soğanın kilogramı 9 liradan 1 liraya düştü

Batman'ın Sason ilçesinde, yerel seçimler öncesi kilogramı 9 liradan satılan kuru soğan, seçimlerin ardından 1 liraya satılmaya başlandı.

 Soğanın kilogramı 9 liradan 1 liraya düştü

Yerel seçimler öncesinde fiyatı ile gündemden düşmeyen soğanın ateşi söndü. 9 liraya kadar çıkan kuru soğanın kilogramı 1 liradan alıcı buluyor.

Soğanın bilinçli olarak stoklanması ve fiyatların artırılmasının direk olarak zararı vatandaşa yansıdığını belirten vatandaşlardan Cuma Aktaş, "Bilinçli olarak stoklanarak satışa sunulmayan soğan ve patates fiyatları seçim öncesi her geçen gün artırılırken, seçimin bitmesiyle beraber hızlı bir şekilde düşmesi bir rastlantı değildir.

Yapılan bu eylem doğrudan ülkenin ekonomisine darbe vurmak amacı taşımaktadır. Ülkemizin ekonomisine darbe vurmak isteyen kendini bilmez vatan hainlerinin bilmesi gereken bir şey var, bu gemide sizlerde varsınız, bu gemi su alırsa sizlerde boğulursunuz. Bir soğan üzerinden politika yürütenler vatandaşın tokadını yemeye mahkumdur. Bizler bu günlere kolay gelmedik. Bizleri Patates, soğan ile dize getirmeyi düşünenlerin zararı onların ödediğini şimdi daha iyi görüyoruz” dedi.

Pazarda soğanlarla birlikte domates ve diğer sebze ürünlerinde de fiyatların düşmesi vatandaşı rahatlattı.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
ne oldu 10 lira diyenler cahil memleketin düşmanları iyi olan hiçbir şeyi kabul etmeyen işiniz halkı kışkırtmak.
nerde ben hala 5 tl den alıyorum hatta bu gu gün aldım
@tokoz1965 BATMANDA 1 TL TARLADAN KENDİ SATIYOR HERİF. O İZMİR İST A GELENE KADAR KAÇ İŞÇİ NE KADAR MAZOT YOL MASRAFI DERKEN ARACININ KARI DERKEN 5 TL NORMAL.
Yav he he. Ülkenin başında iktidar var. sorumlular neden hep başkaları oluyor anlamadim.
@levent_ates_2018 Kominizm veya İdam cezası gelse ve hükümete karşı olan büyük başlar anında kesilse * hükümet %100 suçlu derdim ancak ülkede aşırı özgürlük var.. isteyen istediği gibi hükümeti eleştirebiliyor. herşeyin sorumlusu hükümet diyebiliyor ancak hükümet kendine muhalif olanlara cevap vermekten ve enfazla yargılamaktan başka bir işlem yapamıyor. Bu durumda hükümeti sadece monarşi veya kominizm getirmiyor diye eleştirebilirim. asksi halde sana cevap vermeme bile gerek kalmazdı. bir şafak vakti operasyonu ile faili meçhullere karışacağını bilirdim.bunu sende bilirdin.muhalefette bilirdi
@levent_ates_2018 işinize gelmeyince yav he he ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler