Akaryakıtta ÖTV düzenlemesi

Hükümet benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerde meydana gelen yüksek fiyatlara karşı özel tüketim vergisinde düzenlemeye gitti. Ürünlere gelecek zam oranı kadar ÖTV oranında indirim yapılacak.

 Akaryakıtta ÖTV düzenlemesi

Petrol fiyatları ve döviz kurundaki artışlar nedeniyle yüksek seviyeye çıkan benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerin fiyatlarına yönelik hükümetten önemli bir adım geldi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, bugün itibariyle bu ürünlerde meydana gelecek artış miktarı kadar ÖTV oranı azaltılacak. Böylece petrol fiyatları ve döviz kuru artışından dolayı meydana gelecek fiyat artışları vatandaşa yansımayacak.

Düzenlemeyle, petrol fiyatlarında ve döviz kurunda azalma meydana gelmesi halinde ise bu ürünlerde bugün itibariyle geçerli olan ÖTV oranları uygulanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 79 yorum
Buna kim inanır, ötv nin komple kaldırılması gerekiyor. yıllar önce depremden kaynaklı millete dayatılan ötv devletin birinci kalemde gelir kapısı oldu. yaptık oldularla daha nereye gideceğiz, dayanacak gücümüz kalmadı...
sen inanma boşver köprülerden de geçme yollarıda kullanma hastahanelere hiç gitme metrobüse binme vs.vs.v.s her ** itiraz sizde ama tüm nimetlerdende faydalanan başta sizler oluyorsunuz ne hikmetse ama sen inanma emi...
Dolaylı vergi yüzdesi en yüksek olan ülkeyiz. Hem kazandığmızdan hem harcasığımızdan vergi veriyoruz. Zengin evine aldığı eşyasını, lokantada yediği yemeği şirketin bergisinden düşerken fakir fukara iğneden ipliğe peşin peşin vergisini veriyor. Trafikte şirket araçlarından geçilmiyor. Bu şirketlerin vergiden düştüğü savurganlık aslında memlekete yapılacak olan hizmetten çalınmış paralardır. Yasa ile hırsızlığın daniskasıdır. Vergisini veren vatandaş olarak enayiyiz başka bişey değil. Nasıl olsa bir af bu vatan hainlerini kurtarır. Gerçi başımızdakiler vergi kaçırırsa cemaat napsın. TAMAM ulen.
@fs_yalcin o saydıklarını yapmak devlet olmanın doğal bir sonucu. kimse babasının kesesinden yaptırmadı. sen nasıl ki yaşamını sürdürmek için nefes alıp veriyordan devlet de doğal olarak vatandaşa hizmet sunar. Bu memleketi de Atatürk ve silah arkadaşları kurdu, Atatürk’ü sevmeyenlere bu memlekette yaşama mı diyeceksin peki?
@alpata2 Elbette faydalanacak,önemli olan birey olup sorgulamak.Vergisini veriyorsa vatandaş nereye kullanıldığı sorgulamak hakkı.Ama % 50 miz ne olursa olsun oy attığı için bu ülkede yapacak birşey yok.
Seçim yatırımı kokan hareketler, Seçimden sonra gelecel zamları da görecegiz...
cozum deil suanki fiyatlari sabitlemis oldular buda secim yatirimi .otv yi komple kaldirsa mazot otomatikman 3.50 seviyelerine dusecek zaten
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler