Son dakika...Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed piyasaların merakla beklediği faiz kararını duyurdu. Fed faizi yüzde 2.25 ile 2.50 arasında sabit bıraktı.

Son dakika...Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, politika faiz oranını değiştirmedi.

Fed'den yapılan açıklamada, politika faiz oranının değiştirilmeyerek yüzde 2,25-2,50 aralığında tutulduğu bildirildi.

Faiz oranının sabit tutulması kararının 1'e karşı 9 oyla alındığı belirtilen açıklamada, sürdürülebilir ekonomik büyüme görünüme ilişkin belirsizliklerin arttığı da vurgulandı.

FAİZ İNDİRİMİ SİNYALİ

Açıklamada, enflasyonun zayıf seyrettiği belirtilerek, bu yıl içinde bir faiz indirimi sinyali verildi ve gelecekteki politika ayarlamaları konusunda "sabırlı" olunacağı ifadesi çıkarıldı.

ABD ekonomisi için uzun vadeli büyüme beklentisinin yüzde 1,9 seviyesinde bırakıldığının ifade edildiği açıklamada, Fed fonlama oranına ilişkin medyan beklentisinin ise 2019 için yüzde 2,4, 2020 için 2,1 ve 2021 için de yüzde 2,4 olduğu vurgulandı.

Açıklamada, bu yıl için işsizlik oranı beklentisinin yüzde 3,6, 2020 yılı için yüzde 3,7, 2021 yılı için ise yüzde 3,8 olduğu kaydedilirken, hane halkı harcamalarının toparlanıyor olduğu, fakat firmaların sabit yatırımlarının zayıf kalmaya devam ettiğinin altı çizildi.

Fed açıklamasında, gelen verilerin yakından izlendiğini de vurguladı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Bu Fed de akp iktidarının düşmanı canım,Me güzel sıfır faiz,Bol para politikası uyguluyor, o paralar nixim gibi ülkeşere doluyor söp de bol kededem ithalat yaşıp hem bergi alıp hem ucuz girdilerle düşük enflasyonla övünüp,İthalata dayamı balın büyüme ile övünüyordu,sen kalk 2013 de parasal genişlemeye som ver faizleri artır,Paralar ABD ye aksın bizimkiler arpacı kumruru gibi düşünsün.Evet evet bu ABD Fed vs hep akp yi yıkmak için uğraşıyor,,Yok ekonomin batmışmış yol ülkeden hiç kimsenin cam ve mal güvenliği kalmamışmış,yok demokrasini hukukun yok edildiği ülkeye yatırım yapılmazmış
saol mister fed
10 kişinin verdiği karar ohhh ne güzel dünya kurmuşsunuz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler