Son dakika! Toplu sözleşmeyle ilgili yeni gelişme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, kamu işçisinin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında bir araya geldi.

Son dakika! Toplu sözleşmeyle ilgili yeni gelişme

Yaklaşık 200 bin kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını içeren 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü kapsamında, hükümet ile Türk-İş arasında 19 Haziran'da başlayan pazarlık sürecinde sona gelindi.

Hükümetin son olarak ilk yıl yüzde 7+4, ikinci yıl yüzde 3+3 ve enflasyon farkı teklif ettiği pazarlık sürecinde, taraflar bir kez daha bir araya geliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında gerçekleştirilen toplantıda, tarafların zam konusunda anlaşıp, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü'nü imzalaması bekleniyor.

TÜRK-İŞ'İN TALEBİ

Türk-İş, en düşük ücretin 3 bin 500 liraya yükseltilmesini, tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 lira zam, ilk altı ay yüzde 15, ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylarda enflasyon artı 3 puan refah talep etmişti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
hükümet hep biz halkımızın mesajını aldık diyor sonra yine bildiğini okuyor tüm kamu çalışanlarının hakkını vermelisiniz yoksa 4 sene neki göz açıp kapayana kadar geçer
kendileri yiyeceğinden millete sadaka veriyorlar
'Memur görüşmelerini atlatalım sonra sizinle görüşelim' demiştir. Yani memura %5+4 işçiye grev yaparsa diye korkularından biraz fazla verecekler. YİNE MEMURLAR EMEKLİLER PİS PAZARLIKLARA KURBAN EDİLİYOR ZANNIMCA. TÜRK-İŞ BU GİZLİ GÖRÜŞMEYİ AÇIKLAMALI. MEMURU EMEKLİYİ SATMAMALI.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler