SPK'nın yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu oldu

SPK başkanlığına Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun atama kararı Resmi Gazete'de yer aldı.

SPK'nın yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, boş bulunan SPK Başkanlığı görevine Ali Fuat Taşkesenlioğlu atandı.

Söz konusu atama 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 119'uncu maddesine göre Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.

ali-fuat-taskesenlioglu-kimdir-h1523938747-47f2b7

ALİ FUAT YAŞKESENLİOĞLU KİMDİR?

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1964 yılında Erzurum’da doğdu. Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu olan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, iş hayatına 1988 yılında Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi’nde başlamıştır.

1988-1996 yılları arasında Faisal Finans Kurumu A.Ş.’de Baş Uzman olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılı Ekim ayında göreve başladığı Asya Katılım Bankası A.Ş.’de sırasıyla, Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.30.03.2012 – 06.02.2014 tarihleri arasında T. Vakıflar Bankası T.A.O Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

HALK BANKASI'NDA GENEL MÜDÜRDÜ

17 Aralık 2013 tarihindeki soruşturma kapsamında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan‘ın tutuklanmasının ardından BDDK’nın 07.02.2014 tarihli onayı ile Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Sayın Ali Fuat Taşkesenlioğlu, aynı gün Halk Bankası Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Okuyucu Yorumları 13 yorum
parasını asya katılım a yatıran vatandaş hapse atılıyor. Asya katılımda Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş bu zat SPK nın başına geçiyor. Bu ne yaman çelişki.
İşte bir FETÖ'cü. Ama AKP'li. Bank Asya'da aynı dönemde parası olanlar bile tutuklanırken bu adam tepe görevde olmasına rağmen görevde. Çünkü o AKP'li. AKP'li isen günah işleme özgürlüğün var. Ama Allah'ın kitabında ne yazdığından onların haberi yok.
Eğer bir millet iktidarda bulunan kişilerin şerefsizliğini , alçaklığını, hırsızlığını, yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdemini yitirmiştir . Erdemini yitiren millet bir gün vatanını yitirir. Niccolo Machiavelli
asya katılımda üç kuruş parası olanı içeri atarlar 96 yılından beri bankanın her kademesinde çalışan adamı da spk başkanı yaparlar.
Hayırlı olsun, olsun daaaaa!...Adamın geçmişi resmen FETÖ kokuyor..Ya bırakın bu FETÖ MÜCADELESİ ayaklarını..Siz kim, mücadele etmek kim?..Bir tek RTEnin mücadelesiyle olmaz arkadaş..Bu seçimlerde AK Parti bakın görün, cumburlop!..RTE sevgisi, desteği başka; AK Parti yönetiminin FETÖcülere yap(a)madığı, FETÖcüleri görmezden geldiği, ve hatta pohpohladığı başka..Bi de milleti kandırıyorlar;kriptolar hariç, FETÖcü kalmadı diye...pehhh!..Seçimde aday olacak tüm FETÖcü destekçisi AK Partililer siyaset sahnesinden silinip gidecek..Millet gereğini yapacak..
Faizssiz sisteme geçip faiz ödemekten kurtuluruz oh ne ala ne ala ?
Tam bir akkil,anlatmaya gerek yok,görüyorsunuz, herşey ortada,görüyorsunuz.
Yahu ne saçma yorumlar yapılıyor. Bankasya da tecrübe kazanmış olamaz mı. Ayrıca başka yerlerde de çalıştı.
sırıtmasın'dan belli ne kadar hayırlı olacağı
Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu...
başkan duy sesimizi
hükumet acilen borç batağına saplanmış sabit geliri olan bodrolu çalışan ve emeklileri tesbit etmeli bunlar için zenginlerden bir fon oluşturmalı bu çaresiz insanları borç batağından kurtarılıp toplumdaki zengin yoksul barışını yeniden tesis etmelidir bunu yapmak zor gibi gözükebilir ama aslında çok kolay çünkü bu insanların borçları zenginler için gölde bir kaç damla gibi kalır böylece ülkeye barış ve kardeşlik gelecektir
silin süpürün borsayıda iflasa yaklaşıyoz hayırlı olsun
Diğer Haberler