Taşeron işçilerin kadro başvurularında yarın son gün

Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçilerin 2 Ocak'ta başlayan 10 günlük yasal başvuru süresi yarın sona erecek.

Taşeron işçilerin kadro başvurularında yarın son gün

Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin taşeron işçisini ilgilendiren kadro düzenlemesiyle ilgili takvim işliyor.

Olağanüstü hal kapsamında 24 Aralık'ta yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ayrıntıları ortaya çıkan düzenleme kapsamında, taşeron işçilerin kadroya geçiş başvuruları için resmi süreç 2 Ocak'ta başlatıldı.

Yurdun dört bir yanında kadroya geçme şartlarını karşılayan binlerce taşeron işçiyi ilgilendiren 10 günlük yasal başvuru süresi yarın sona erecek. Düzenlemenin kapsadığı taşeron işçilerin, yarın mesai bitimine kadar çalıştıkları iş yerlerinin ilgili birimlerine başvuru formu ve dilekçeyle müracaat etmesi gerekecek. Kadroya geçme şartlarını karşılamalarına rağmen söz konusu süre içerisinde başvurmayanların kadroya geçiş hakları yanacak.

Sınavlar 3-22 Mart'ta yapılacak

Başvuruların ardından, tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanının 12 Ocak-20 Şubat, ilana itirazların 21-23 Şubat, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanının 24 Şubat-2 Mart, sınavın yapılmasının 3-22 Mart, sınav kuruluna itirazın 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanının ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılması yönündeki tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

Taşeron işçilerin kurumlarda kadroya geçiş süreçlerini yürütecek tespit komisyonu en az üç kişiden oluşacak, iki yedek üyesi olacak.

Yapılacak sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek. Kadroya geçişin önemli aşamalarından olan yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilip, tutanağa geçirilecek. Sınavda başarılı sayılmak için en az 50 puan almak şartı aranacak.

Tüm bu sürecin ardından aranan şartları karşılayıp, sınavda başarı gösterenler en geç 2 Nisan'a kadar topluca kadroya geçirilecek.AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
NE KADROSU BELEDİYELERİN ŞİRKETİNE ALIYORLAR BİRDE MİLLETİ KANDIRIYORLAR KADRO DİYE 2019DA İŞÇİLER SİZE KADROYU VERECEK MERAKETMEYİN
Sözde kayitsiz şartıszdı :)abe maaşa zam yap kadro istemiyoz olan isimizdende olacaz
yavv Allah aşkına el insaf!!! Kadroyu ne yaptınızda hakettiniz yazık ya kaç yıldır atanamayan gençler var onların hakkı hukuku ne? az vicdanı olunursa bu hakkınız olmadığı gibi çözümde bu değil. sonuçta devlet herkesi kadroya alamaz ancak sizden sonrası ne olacak, sizin özlük haklarınız ve maaşlarınız iyileştirilmeli doğru ancak böyle, bu yolla olmamalıydı, birde tehtid eder gibi 2019 da göstereceğiz:) kardeşim diğer atanamayan binlerce üniversite mezunu ne yapacak ya? Hakkaniyetli olunmalı ve bir daha bu şekilde yapılmamalı,kanunen özlük ve çalışma haklarınız düzenlenmeli,azami bir sınır olml
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler