Taşeron işçilerin kadro başvurularında yarın son gün

Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçilerin 2 Ocak'ta başlayan 10 günlük yasal başvuru süresi yarın sona erecek.

Taşeron işçilerin kadro başvurularında yarın son gün

Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin taşeron işçisini ilgilendiren kadro düzenlemesiyle ilgili takvim işliyor.

Olağanüstü hal kapsamında 24 Aralık'ta yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ayrıntıları ortaya çıkan düzenleme kapsamında, taşeron işçilerin kadroya geçiş başvuruları için resmi süreç 2 Ocak'ta başlatıldı.

Yurdun dört bir yanında kadroya geçme şartlarını karşılayan binlerce taşeron işçiyi ilgilendiren 10 günlük yasal başvuru süresi yarın sona erecek. Düzenlemenin kapsadığı taşeron işçilerin, yarın mesai bitimine kadar çalıştıkları iş yerlerinin ilgili birimlerine başvuru formu ve dilekçeyle müracaat etmesi gerekecek. Kadroya geçme şartlarını karşılamalarına rağmen söz konusu süre içerisinde başvurmayanların kadroya geçiş hakları yanacak.

Sınavlar 3-22 Mart'ta yapılacak

Başvuruların ardından, tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanının 12 Ocak-20 Şubat, ilana itirazların 21-23 Şubat, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanının 24 Şubat-2 Mart, sınavın yapılmasının 3-22 Mart, sınav kuruluna itirazın 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanının ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılması yönündeki tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

Taşeron işçilerin kurumlarda kadroya geçiş süreçlerini yürütecek tespit komisyonu en az üç kişiden oluşacak, iki yedek üyesi olacak.

Yapılacak sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek. Kadroya geçişin önemli aşamalarından olan yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilip, tutanağa geçirilecek. Sınavda başarılı sayılmak için en az 50 puan almak şartı aranacak.

Tüm bu sürecin ardından aranan şartları karşılayıp, sınavda başarı gösterenler en geç 2 Nisan'a kadar topluca kadroya geçirilecek.AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
NE KADROSU BELEDİYELERİN ŞİRKETİNE ALIYORLAR BİRDE MİLLETİ KANDIRIYORLAR KADRO DİYE 2019DA İŞÇİLER SİZE KADROYU VERECEK MERAKETMEYİN
Sözde kayitsiz şartıszdı :)abe maaşa zam yap kadro istemiyoz olan isimizdende olacaz
yavv Allah aşkına el insaf!!! Kadroyu ne yaptınızda hakettiniz yazık ya kaç yıldır atanamayan gençler var onların hakkı hukuku ne? az vicdanı olunursa bu hakkınız olmadığı gibi çözümde bu değil. sonuçta devlet herkesi kadroya alamaz ancak sizden sonrası ne olacak, sizin özlük haklarınız ve maaşlarınız iyileştirilmeli doğru ancak böyle, bu yolla olmamalıydı, birde tehtid eder gibi 2019 da göstereceğiz:) kardeşim diğer atanamayan binlerce üniversite mezunu ne yapacak ya? Hakkaniyetli olunmalı ve bir daha bu şekilde yapılmamalı,kanunen özlük ve çalışma haklarınız düzenlenmeli,azami bir sınır olml
by by taseron . aradaki kazanilan komisyonunun aldigi farki calisana verin maas artmali .
şeker fabrikalarında çalışan işçilere neden bu hak tanınmadı
İnanmak istemiyorum ama gerçek bu şimdi herkes rahatlamıştır. "Bugün asgari ücret üzerinden prim ödeyip emekli olan birisine 718,69 lira emekli aylığı bağlanmaktadır. Şayet 1 Ekim 2008 reformu (!) olmasaydı aynı kişi bugün 1822 lira emekli aylığı alacaktı" biz kadrolu asgari ücretliler emekli olduğumuzda yarım asgari ücret alacağız durmak yok yola devam. :)))))))
vallah super ya 1 milyon kadro aldi biz KiT ler 50 bin kisi ya var ya yok unutulduk yazik kendimi orbwk vereyim 12 saat calisiyorum 2 saatte yol kamu calisaniyim ve dunyanin en tehlikeli isinde.calsiyorum ama biz kitlere kadro yok yazik gunah bu insanlara kadroyu ilk hakkedenler kit ler.bence
KiT ler unutuldu
Diğer Haberler