Taşeron işçiye sınav için ayrı tebligat yok

Taşeron işçilerin kadroya geçiş başvurularının tamamlanmasının ardından inceleme süreci başladı. Listenin kesinleşmesinin ardından sınav sürecine geçilecek. Sınavların yeri, günü ve saati idarelerin internet sayfasında ilan edilecek. Çalışanlara ayrıca tebligat yapılmayacak.

Taşeron işçiye sınav için ayrı tebligat yok

Taşeron işçilerin kadroya geçiş için başvuruları perşembe günü sona erdi. Başvurular, her kurumun kendi içinde oluşturduğu 3’er kişilik “Tespit komisyonu” tarafından incelenecek. İnceleme sürecinin 40 günü bulması bekleniyor. İncelemenin ardından hak sahipleri ilan edilecek.

Gazete Habertürk'ün haberine göre, kadroya alınacak kişiler arasında ismi yer almayanlar, ilana itiraz edecek. İtiraz için üç gün süre verilmesi öngörülüyor. İtirazları da yine aynı kurul değerlendirecek. İtirazların incelenmesi ve listenin kesinleşmesinin ardından sınav süreci başlayacak. Her kurum sınav yöntemini kendisi belirleyecek. Sınav yalnızca yazılı, sözlü veya uygulamalı olabileceği gibi, yazılı-sözlü ya da sözlü-uygulamalı da yapılabilecek.

DUYURU ‘NET’TEN

Sınava katılacakların görev yaptıkları alanlar dikkate alınarak farklı işlerde çalışanlara farklı yöntemde sınav uygulanabilecek. Sınavların yeri, günü ve saati idarelerin internet sayfasında ilan edilecek. Çalışanlara ayrıca tebligat yapılmayacak. Yazılı sınavda başarılı sayılmak için en az 50 puan almak gerekecek.

KURUMLAR 2 NİSAN’DAN ÖNCE DE BİTİREBİLECEK

Taşeron işçilere sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak sınav kurulu tarafından hazırlanacak. İşçilerin toplu olarak sürekli işçi statüsüne geçirilmesi işlemleri en geç 2 Nisan’da tamamlanacak. Kurumlar, kadroya geçiş işlemlerini bu tarihten önce de tamamlayabilecekler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Nasıl Olacak Bu Belediyelerdeki Temizlik İşçilerinin %30 okur Yazar Değil Nasıl Takip Etsin İnterneti?Kaldı ki İlk Okul ve Diğer Mezuniyette Olanlar İşleri Bırakıp İnternetimi Takip Edecek Çok Saçma.
Syn arkadaşlar, önce şunu bilin, taşeronu felan bitirdik diyorlar bitirmediler. Sadece kamu kurumlarında çalışan taşeron kardeşlerimize kadro geldi, belediye ve diğer il özel idarelerine kadro felan gelmedi. En çok taşeron sorunu belediyelerde var, hala belediye çalışan taşeron kendine kadro geldiğini sanıyor, gelmedi kardeşim, gelmiş gibi sana feraget dilekçesi imzalattılar. Kitlerde çalışanlarada gelmedi. Ama laf oyunu ile herkeze verdik dediler...
900 bin kişiden 450 bin kişi kadroya alınacak mesela igdaş sayaç okuma kadroya giriyor gaz açma kesme giremiyor ve saat değişimi yapanlarda giremiyor kadroya ve iskinin kanalizasyon idareside giremiyor kadroya yolları kazıp boru döşeyenlerde giremiyor bunlar giremeyecekse ne anlamı var kadronun çok saçma
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler