TESK'ten özel bankalara faiz indirimi çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kamu bankalarının yaptığı faiz indirimlerine ek olarak özel bankalarımız da acele edip indirime giderlerse piyasalar daha erken rahatlayacaktır." ifadelerini kullandı.

TESK'ten özel bankalara faiz indirimi çağrısı

Palandöken, yazılı açıklamasında, özel bankalara, devlet bankalarını örnek alarak faiz indirimine gitmeleri çağrısında bulundu.

Kamu bankalarının Merkez Bankasının faiz indirimi sonrası kredi faiz oranlarını düşürmesinin sevindirici olduğunu belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"Ticari kredilerde, ihtiyaç ve konut kredilerinde indirime giden bankaların bugünden itibaren kullandıracakları ticari kredilerin faiz oranlarını yıllık yüzde 13-15,5 aralığına indirmesi piyasalarda canlanmaya imkan sağlayacaktır. Kamu bankalarının yaptığı faiz indirimlerine ek olarak özel bankalarımız da acele edip indirime giderlerse piyasalar daha erken rahatlayacaktır."

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
düşme sırası altinda ,,,200 un altına düşecek
Hayal eden de olur hayaller bitmez
Tamamda çalışana, emekliye gerçek enflasyon oranında değilde, uyduruk enflasyon üzerinden zam verirsen, sen istediğin kadar faizleri düşür,. alım gücü bitti,.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler